Dünyada müzik ilerliyor peki ya Türkiyede?

Eski şarkıcıların eski şarkılarını dinliyorum da sanki benim duygularıma daha dokunuyor gibi Yabancı müziklerde gün geçtikçe çok daha iyi düzelme olurken Türkiye de nedense bir iki söz yazıp bestelemek gibi kalıyor mesela eskilerden bir parça ne kadar güzel

http://www.youtube.com/watch?v=UDNGwn9_rNQ

Ama yeni parçalar öyle değil sanırım artık santçılar için popüler kültür estetik değerin önüne geçmiş

Sorum ise şu... ? Sizce sanat tüketim için mi olmalı üretim için mi? Açarsak estetik değer mi yoksa o güne hitap eden popüler hitler mi?

Ve son sorum Türkiye de müziğin hatta daha genişletilmiş şekliyle sanatın geleceğini nerede görüyorsunuz?

• Estetik Değer göztilmeli
    100% (4)75% (6)83% (10)Oy Ver
  • Popüler Kültür için yapılmalı
    0% (0)25% (2)17% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• C seçeneği, ikisi de. Müzik de kültürün bir öğesi olduğu için ulusal kültürden de beslenmeli ve kökü geçmişe gitmelidir. Bu kaynak, farklı müzik türlerinde denenmeli ve gelştirilmelidir. Örneğin, Türk Halk Müziğine ait bir şarkıyı, opera biçiminde dinlemiştim bir keresinde ben. Ulusal kültürün dışında yerel kültürler ve motiflere de yer verilebilir müziğimizde, bunlardan yararlanılabilir.

0|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=vjncyiuwwXQ
    arsız belanın facedeki hayran sayısı bu şarkıyı söyleyen kadının hayran sayısının 2 katı durum o kadar vahim türkiyede

0|0
    0|0
  • Sanat yaparken herhangi bir kaygı içinde olmak bence yanlış olan. Gerek sanat için yapılması gerek toplum için yapılması. Kendin için yapacaksın.

0|0
    0|0
  • Türkiye adam akıllı müzik destek yok nasıl müziğin gelişmesini düşünürüz

0|0
    0|0
  • Klipler çok iyi sadece. Türkiye de zaten erkek sanatçı yani pek aklıma gelmiyor ama kadınlardan işte bir Sıla, Sezen Aksu, Göksel var şu an...

Ben yabancı müziklerinde çok geliştiğini düşünmüyorum..

0|0
    0|0
  • Türkiye'de müzik sektörü kan kaybetti. sözleri çok saçma birçok şarkı var. Türkçe müzik dinlemeyi bu yüzden bıraktım artık

0|0
    0|0
    • saçma değil gerçi sen şarkının çokluğunu sanat olarak görüyorsan bilemeyeceğim ama ben öyle görmüyorum

• Nabza gore serbet halk ne istiyorsa onu yapiyorlar bence ilk yapilacak sey sanatci yerind sarkici denilmesi gerekir bunu icra edenlere

0|0
    0|0
  • Orasını bilmemde türklerrin tek yaptığı özenmek bukdr bu yüzdende türkçe şarkıalrdan soğudum!!

0|0
    0|0
  • İşte benim şarkılarım.

0|0
    0|0
  • Türkiyede müziğin gelişmesi zor.
    çünkü seçkin bir kitle yok onlar demet akalınla mutlu.
    yazdıklarına kesinlike katılıyorum bu yüzden olschool hip hop diyorum.

0|0
    0|0
  • Hacı , Zeki Mürenin , Cem Karacanın Yerlerini Kim Doldurabilir. Deli Misin Sen?

0|1
    0|0
  • türk pop -> gerileme devri. toplumsal zekaya olan zararı da tartışılamaz diye de bitirir cıkar giderim.

0|0
    0|0
  • Kötü düzelme diye birşey yoktur orada ki iyi fazla olmuş. soruna gelecek olursak; popüler kültür bunlar çok kafaya takmamak lazim

0|0
    0|0
  • T-rap çok ilerlicek :)

0|0
    0|0
  • Ses karının neresınden çıkıyo?

0|0
    0|0
  • Bir sürü güzel şarkı var. Tanınmayan bir sürü grup var.

0|0
    0|0
  • ilerliyor biraz işte

0|0
    0|0
  • konuşan bass diye bişey duydunmu hiç

0|0
    0|0
  • En iyi sarkilar rusça olanlar

0|0
    0|0
  • Cem Karacanın Neşet Ertaş ın Muharrem Ertaş in yeri doldurulan dek Türkiye de müzik Benm gözümde O

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Anaokulu çocukları için yapılıyor artık şarkılar. Ne müzik var ne söz. Rock grupları nispeten iyi ama 90'lardan sonra rock müzik eskisi gibi değil. Türkçe veya yabancı hala en çok 80'ler 90'lar dinliyorum

0|0
    0|0
  • Yuzyuzeyken konusuruz gibisinden gruplara deger verilmedikce gelismez beybi.

0|0
    0|0
  • sagopa kajmer gibileri sayiliyorsa ilerleriz bence ama popta cok zor. Irem derici bir yenilik getirdi bence. hele son sarkisi

0|0
    0|0
  • eski sarkılar cidden guzel. yenileri çok saçma buluyorum. yenilerden bile vintage takılan şarkıcıları seviyorum bkz. lana del rey, amy winehouse (60'lar)

0|0
    0|0
Yükleniyor...