Hatıra kelimesindeki R neden ters yazılır?

arkadaşlar merak ettim bi yere gttiğimizde falan resim çekildiğimizde mesela arkada uludağ hatırası yazar mesela ama burdaki R terstr. neden R terstir acaba düşündm falan tamam diğer harfler ters çevrilmiyo S ve R ters çevrilebilir ama neden ters çevrmek zorundalar mı :)

0|0
210

En İyi Erkek Görüşü

• eskiden istanbula gelenler istanbul hatırası diye fotoğraf çektirirmiş ya, o makinelerde de görüntü ters yansırdı. yani göz normalde görüntüyü ters görür beyin onu çevirir ya, işte fotoğrafta düz görünsün diye o harfler öyle yazılırdı. şimdi nostalji olsun diye.

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• sanıyorum ki hatırayı tersten yazmış adam ama R yi unutmuş meselam snalubma ters ya ayna görüntüsü gibi düşün ordaki R yi ters yazmayı unutmuşlar oda öyle gelmiş gitmiş işte :D:D

1|0
    0|0
  • HatıЯa

1|0
    0|0
  • eski resimdir o.. malum 1928 de latin alfabesine geçtik eskilerden okuma yazma bilen yok bilende yarım yamalak..

1|0
    0|0
  • Fotoğraflar negatif görüntü aktarımı yaptığı için tıpkı ambulansın aynadan yanısıması gibi okunuşu düz olsun diye ters konur o R

1|0
    0|0
  • Tersten okuyunca "ambulans" oluyor diyecektim demiyorum neyse

1|0
    0|0
  • hiç görmedim ama saçma bir fikir:))

1|0
    0|0
  • Sanırım geçmişi simgelediği içindi...

1|0
    0|0
    • Bilmiyorum.Yani biliyorum da açıklamam çok uzun zaman alır.eksisozlukte yazıyordu açıklaması.' Tekrar ' yada ' anımsama ' gibi bi anlamı var o harfin. Re-play,re-try gibi düşün...

• peki teşekkürler :D

• Hiç dikkatimi çekmedi desem =)

1|0
    0|0
  • dikkat çeksin diye

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...