Kitap okumayı sevenler bu başlığa bir bakabilir mi?

Merhaba arkadaşlar benim uzun süredir aklımda olan birşey bu aslında ama gerçekleştirecek motivasyonu bulamadım. Kitap okumayı çok seven biriyim. Şöyle ki kitap okumayı en az benim kadar çok seven kişilerden bir grup oluşturup ardından okuduğumuz kitaplar hakkında olumlu olumsuz yorumlar yapacağımız bir site kurmak.

Piyasada belki siteler var ama bunlar genelde kar amaçlı reklam amaçlı, ve de genelde fark ettiyseniz kitaplar hakkında hep olumlu yorumlar var :) Ondan çok objektif yorum sağlanamıyor.

Tamamen gönüllü olarak okuduklarımızı olumlu olumsuz eleştirilerimizi paylaşacağımız bir site olabilir.

Böyle bir proje olsa katılmak isteyen kişiler olur mu?

Güncellemeler:
Bazı paylaşımlarımız sadece bize özel olacağından forum dışı bir iletişim yolu seçmeliyiz sanki. Örneğin sitemiz için seçeceğimiz alan adı :) İnsanlar burada görüp bizden önce davranıp kaydedebilirler, ya da fikirlerimiz çalınabilir. Bunun için aklıma gelen yahoo da ya da google da email gurubu oluşturmak katılımcılar için, ya da facebook grubu oluşturmak, ya da farklı bir öneriniz alternatifiniz varsa paylaşabilirsiniz, böylelikle gruplaşmaya takibinde de çalışmalarımıza başlayabiliriz .

0|0
13|6

En İyi Kız Görüşü

• Gayet güzel bir fikir..:) Siteye kitap bölümü eklense mesela...Bu da bir ek fikir olsun...Soru formatında yazardık..Kültür bölümünde paylaşılıyor ama yine de fikir fikirdir..

Ayrıca www.neokuyorsun.com var benim üye olduğum..Kendi kitap arşivini yapabilirsin ve yorum da yapabiliyorsun...Olumlu olumsuz yorum yapılıyor..Belki düşüncene ışık tutar bir bak istersen:)

1|1
    1|0
    • Kitap bölümü olması burada da iyi olabilirdi :) Baktım siteye şimdi hemen hemen benim aklımdaki şeyi yapmış ama benim aklımdaki şey daha farklı ben şöyle birşey düşünüyorum belirli yazarlar olacak sadece bu yazarlar genel bir yazı yazacak karşılaştırmalar kitabın ilgi çekici ve dikkat çekici yönlerini okudukları diğer kitaplarla karşılaştıracaklar belki :) ve de belirli bir oy verebilecekler atıyorum 5 üzerinden 4 gibi, siteye girenler sadece bunu görebilecek

• bu site tam da benim arayıp bulamadığım tarzda bi siteydi çok beğendim teşekkürler +1

• Ben de çok seviyorum..:) Amacına yönelik bir site bence :)

Kızlar Ne Diyor 12

• ben kesinlikle katilirdim. cok iyi fikir. belirttigin nedenlerde öyle

0|1
    0|0
    • Teşekkürler, somut adımlar atılacak az kaldı :) 25 hazirandan sonra yavaş yavaş birşeyler oluşacak. Gönüllülewrden hiçbir çıkar gitmeyen kişilerden oluşacak bir ekip çok güzel çalışmalara imza atabilir =)

• kesinlikle güzel bir fikir hatta facedde bile böle ortak bir grup açılabilir ya da yeni bir alan adı alınıp site kurulabilinir=))

0|1
    0|0
  • Bunu gerçekte yapıyorduk biz gerçekten güzeldi :) Sanalda da olabilir, ben katılırım. Ama şöyle her ay biri bir kitap seçecek ve onu okuyacaksak hiç almayayım ben.

0|1
    0|0
    • Herkes istediği kitabı okur, daha önce okuduğu kitaplar hakkında düşüncelerini yazar, emri vaki olmaz ki, zaten herkesin zevki farklı, ben bilimsel kitaplardan hoşlanırım, bazısı politika kitaplarından, bazısı felsefe, bazısı kişisel gelişim kitaplarından hoşlanır mesela, hem başkası tarafından seçilen kitabı zevkle okuyamaz insan kendi seçip okudukları hakkında yorum yapsa daha iyi olur gibime geliyor.

• Öyle olursa bana uyar. Katılırım.

• kitap deyince akan sular durur

0|1
    0|0
  • bu başlığı yeni gçrdüm acaba böyle bir organizasyon yapıldı mı ? :)

0|1
    0|0
  • katılabilirm k.tap okumayı çook seviyorum ama para sorun olduğu için alamıyorum bi haftada 2 kitap okurum ama işte sürekli alamadığım için sorun oluyor

0|1
    0|0
    • Ne yazık ki kitaplar çok pahalılaştı, bakıyorum incecik kitap 15-20 tl :) ama bazen kampanyalar oluyor bir ara d&r lerde kampanya vardı yakın geçmişte tanınm ış eserler 4 tl idi hemde bilinen yayın evlerinden bilinen yazarlardan geçen gün baktım bitmiş o kampanya. Ama bu sorun halledilebilir :) Belki oluşacak ekibimiz kitapları kendi arasında sirkülasyona sokar :) Ya da ekip üyesi birinin doğum gününde kitaplarla hediyelendirilir =)

• ben seve seve katılırım

0|1
    0|0
    • bazen zaman olmuyor bazen yanlış kitaplara denk geliyoruz ve bizi okumaktan soğutuyor, bazı eserler varkı insanda kitap aşkı yaratıyor :) Tebrikler. Ben daha yeni kitap siparişleri verdim hemde set şeklinde ezoterik bilgiler üzerine ve de incelem araştırma tarzı :) Çok kitap alıyorum ama şu sıralar yürütmekte olduğum akademik çalışmalardan ötürü okuyamıyrum hiç hayırlısıyla önümde bir kongre var onu atlatayım sabırsızlanıyorum.

• valla aynı şeyi yaşadım kitabı ögg die die bitirdim ama neyi fark ettim biliyor musun o zar zor bitirdiğim kitaptan bile bir şeyler öğrenmişimmm o yüzden soğutan kitap yoktur die pankart açıyorum :D

• varım.

0|1
    0|0
  • üyelik referansla olmalı

0|1
    0|0
    • Üyelik tarzı birşey oldu mu korkuyorum ki arkadaşlık sitesi gibi birşeye dönerse diye, insanlar kitaplar hakkında bilgi almak yerine, fikir paylaşmak yerine, yorum yapmak yerine, farklı amaçlarla girerlerse diye, referansla üyelik olabilir ^_+

• bu değişiklikten haberim yoktu eskiden google içeriğe önem veriyor ve de içerikle anahtar kelimelerin etkileşimine birde domain genel olarak keyworldlere yakınsa backlinke ve pagerank e gerek bile kalmadan ilk sayfada çıkmak mümkündü

• mesela sorunun sol tarafında facebookta beğen butonun alyında g+ var.o googlea öner demek :)

• batar o site.

0|1
    0|0
    • batmasını gerektirecek bir durum yok ki hiç bir maliyetide yok, zaten kendi sitem için hostum var, tek alan adı olur o da çok cüzi bir mebla :)

• olur

0|1
    0|0
    • html üzerirnden statik bir sitemi olması daha iyi olur acaba yoksa dinamik bir sitemi okuyucuların etkileşime girebildikleri.

• evet o yönüde var ama bence bu şekilde daha iyi olur benim fikrim tabi

• tüm önerilere açığım :)

• bence değişik bir fikir gzel

0|1
    0|0
    • sen siteyi kur ilk uye benim :)

• üyelik düşünmüyorum interaktif olsa daha mı iyi olur? :) Benim aklımdaki şey sadece her bir kitap yorumu için bir sayfa sabit :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Beni üyelik için listeye yazabilirsin...

Gönüllü olarak yazılar yazabilirim paylaşabilirim...

Hatta kimi kitap ve filmlerin karşılaştırmalı eleştirisini yapıp paylaşabilirim.

0|1
    0|0
  • Grup oluşturulduktan sonra. Gruba katılmak isteyenleri eklersin. Herkes deneme amaçlı birer kitap eleştirisi gönderir. Gruptaki herkes diğer kişilerin de eleştirilerini hem içerik hem de yazım kuralları vb. için denetler. Gruptan onayı alan eleştiriler, açılacak olan sitede yayınlanır. Böylece hem bir otokontrol mekanizmamız olmuş olur hem de grub içerisinde dayanışma ve paylaşımlar artar. İlk başta biraz zor olacak çünkü hiç birimiz birbirimizi tanımayacağız ama sonra yavaş yavaş oturacak işler umarım.

0|0
    0|0
  • Kardeş facebook herkesde var facebook dan grup kur katılalım sahsen ben katılırım :)) ya da hazır site var site adını felan yazıyorsun sana forum sitesi olarak veriyor başkada alternatif yok gibi ama muhakak beni davet edin yorum altına baglant adresi atark lütfen :) ben severim kitapları.

0|1
    0|0
  • Haftada bir kitap bitiren biri olarak neden olmasın derim...

0|1
    0|0
  • güzel fikir aslında

0|0
    0|0
  • Yaz. Müslüman...

1|0
    0|0
    • Teşekkürler.

• Bi' kaç ay var gibi konuştun...

• en az bir kaç hafta

Yükleniyor...