Bütün soru ve cevapları incelediğimde Türkçe'mizin doğru yazılmadığını görüyorum. Neden yapıyorsunuz bunu?

Bütün soru ve cevapları incelediğimde Türkçe'mizin doğru yazılmadığını görüyorum. Neden yapıyorsunuz bunu?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Benim anne tarafım yabancı ve doğma-büyüme Sydney'de yaşıyorum. Buraya ilk Türkçe'mi geliştirmek için üye oldum. O günden bugüne çok değişti ve çok şey öğrendim. Fakat, yine öğreneceğim çok şey var bundan eminim. Elimden geldiği kadarıyla en iyi şekilde yazmaya çalışıyorum. Burada çok iyi yazarların mevcut olduğu kadar malesef Türkçe'yi doğru kullanmayanlarda mevcuttur. Biraz daha gayret etseler aslında böyle bir sorun olmaz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne yazık ki soruların çoğunda cidden bu durum mevcut.
    Ben elimden geldiğince dikkat etmeye çalışırım.

0|1
    0|0
  • Cahilliklerine veriyorum, düşünecek bir şey yok.

0|1
    0|0
  • Keyfi bilir ^^

0|0
    0|0
  • Şahsen yazım kurallarına çok dikkat ediyorum. Zaten kurallı yazmak ve konuşmak alışkanlık olduğu için zor olmuyor.

Sitedeki sorulara dikkat ediyorum. Bazıları cidden Türkçeyi katlediyor. Yazım kurallarına uyulmaması yanında bir de Türkçe kelimeler olduğu halde yabancı kelimeler kullanma özentiliği var ki bu daha kötü diye düşünüyorum. Hiç hoş durmuyor, güzelim Türkçemiz varken.

Eğer bir soruda dilimiz çok yanlış kullanılmışsa bunu yönetime bildirip düzeltilmesini rica ediyorum. Onlar bu konuda gereken düzeltmeyi yapıyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Genelde herkes xper kasmak için hızlı cevap veriyor. Nasıl yazıldığına ve ne yazdığını 10 saniye sonra unutan bile vardır bence.

0|1
    0|0
  • Aynen öyle dostum ya...

0|1
    0|0
  • "Türkçe'miz" değil "Türkçemiz"

3|0
    0|1
    • Bence Türkçe'miz.

• "Türk" kökünden sonra "-çe" yapım eki gelmiştir. Bundan sonra gelen ekler ayrı yazılmaz. Aksini iddia etmene gerek yok. Bilmiyorum demek de erdemdir.

• İşi hakaret boyutuna getirme, sen bilmiyorsun.

• Oturup, sürekli güncel olan sitede ki bütün soruları, cevapları, yorumları inceledin mi?
    İncelediysen, tebrik edicem ondan sordum.

0|0
    0|0
  • elinden daha iyi şeyler gelebilir bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...