Kitap okurken herhangi bir teknik kullanıyor musunuz?

Arkadaşlar kitap okurken herhangi bir teknik kullanıyormusunuz?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• ben kucuklugumden beri kitap okumaktan nefret ederdim simdi hergun okuyorum. alt yazili film, dizi izle hergun. okuma en cok oyle hizlaniyor denedim ve tavsiye ediyorum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hızlı okuma tekniklerini başaramıyorum ben ya :)
    Onun dışında biraz ağır bir kitapsa mutlaka yanımda Osmanlıca-Türkçe sözlük bulunması lazım.
    Not alacağım renkli kalemlerim, tükenmez kalemim olmalı.
    Yapışkan kağıtlar bulunmalı.
    Kitabın altını çizmeyeceksem not aldığım defter olmalı
    Kısa alıntılar defteri olmalı
    ve tabii ki de ayraç kutusu bunlar olmadan eksik hissederim okuyamam :)

0|0
    0|0
  • arabayatagı mı o

0|1
    0|0
  • ıı ıh yok.

0|0
    0|0
  • bir kelimeyi okumadan gozum diger kelimelerde olur daha hizli okumus olurumm anlayarak.

0|0
    0|0
    • kitap bittikten sonra özet felan çıkarıyormusun? bilmediğin kelimeler olunca ne yapıyosun

• o kadar agir kitap okumam kelimeyi cumleyle bagdastirip bulabilecegim en mantikli anlami bulurum o kadar takmam yani. ozet cikarmam gerekirse ders yilinda odev vs. olursa hic zorlanmam olaylari hatirlamak icin o olaydaki aklinda en cok kalicak noktayi sec kronolojik sirayida belirlemis olursun

• Tersten okuyorum kanks

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hızlı okuma tekniği ile uğraşmanı tavsiye etmem. Alacaksın sevdiğin romanları, hızlı okuyacağına tadını çıkara çıkara, tasvirleri yaşayarak okuyacaksın. Zamanla bu hızlanıyor zaten. Hızlı okuma göz kasları ile alakalı, anlama hızı ile alakalı değil. Okuyarak hızlandırmak daha sağlıklı.

0|0
    0|0
  • 16 Farklı yöntem var. Hızlı okuma eğitim setlerinden birisini alıp çalışabilirsin.

0|0
    0|0
  • kitap okurken hızlı okumalıyım diye endişe etmem, yavaş yavaş tadını çıkara çıkara okurum.

0|0
    0|0
  • 3 kelimeyi aynı anda görüyor gözlerim artık seri oluyor yani

0|0
    0|0
    • altını çizme gibi kitap bittikten sonra özet felan?

• Altını çizme huyum yok ya o daha çok araştırma üzerine okudugum kıtaplarda oluyor kenarlara ufak o sayfanın özetini yazarım filan

Yükleniyor...