Hoşunuza giden güzel sözleri yazar mısınız? Ben başlıyorum?

Oysa defalarca sormuşlardı : Büyüyünce ne olacaksın diye;
"Mutlu" diyemedik. Çünkü, çocuktuk;
Akıl edemedik.
Nazım Hikmet Ran

0|0
9|9

En İyi Kız Görüşü

• -Sadece mutlu olmak istenirse çok kolay ama biz diğer insanlardan daha mutlu olmak istiyoruz. Bu çok zor çünkü biz onları olduklarından daha mutlu sanıyoruz. Montesquieu
    -Fatmadan başkasını gözü görmeyen Aliyi bulmak için, Aliden başkasına yüzünü çevirmeyen Fatma olmak gerek.
    -Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca;dağı bile taşır insan aşık olup inanınca. Hz. Şems.
    -Sen çağırdığında birini üzerim diye yeni bir 'memnun oldum' ziyan etmemek icin tanışmıyorum kimseyle. Ceyhun Yılmaz
    -Yusuf baştan aşağı iffet olduktan sonra Züleyha baştan aşağı afet olsa ne yazar. NFK

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Daha bir sürü şey, şuramda darmadağınık!
    Edip Cansever

0|0
    0|0
  • Aşka uçarsan kanatların yanar. - Sadi Şirazi
    Aşka uçmazsan kanat neye yarar? - Mevlana
    Aşka varınca kanadı kim arar. - Yunus Emre

0|0
    0|0
  • “Benim için de dua et” diyorsun. Etmesine ederim de, “Kendisi nerede?” diye sorarsa ne diyeyim?”
    — Şems-i Tebrizi

0|0
    0|0
  • Sahip çıkmadıgınız her değere başka biri sahip çıktığında yalayın diye yaratıldı avuç içleri.

0|0
    0|0
  • unutma, her gelen sevmez
    ve hiçbir seven gitmez
    nazım hikmet

0|0
    0|0
  • Sen ömrüme yazılmış bir dua ol yeter ki, ben hergün amin demeyi bilirim.

1|0
    0|0
  • Davul delinmemis ama surtmeyen tokmak kolmamis -Anonim (kolay kolay anlamasziniz)

0|0
    0|0
  • İnsanlar aslında kendilerine yalan söylenmesinden hoşlanırlar. Sadece kendilerine yalan söylendiğini öğrenmekten hoşlanmazlar çünkü yalanlar birilerini gerçeklerle kirlettiği güzel hikayelerdir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”
    Bertrand Russel
    "Sorgulanmamış bir hayat yaşamaya değmez"
    Sokrates M. Ö.399
    "sorgulanmış hayat sürmek kadar berbat bir şey olamaz"
    Yvon Choinard 2006 (Patagonya kurucusu)

Her güzel sözün karşısında yine bir güzel söz var. Ben bu güzelliği seviyorum biraz.

0|0
    0|0
  • İki kişinin bildiği sır değildir.
    İnsana güvenme ölür, ağaca yaslanma kurur.

0|0
    0|0
  • çok şey gördüm beni yüz üstü gömün

0|0
    0|0
  • Yağmurlu havalarda kalbim ağrıyo romantizmam var :)
    -V. Ö

0|0
    0|0
  • Hayat.. Bize gelince mi kötü oluyorsun.

0|0
    0|0
  • "Affetmek en asil intikam" Sagopa Kajmer

0|0
    0|0
  • Beklemek guzeldir ama dogru durakta /can yucel

0|0
    0|0
  • Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan iyidir.

0|0
    0|0
  • ilim deryasından ilim ettim talep dediler ilim en sondadır önce edep önce edep.. çok ünlü bir filozofun sözüdür tahmin edin bakalım bulabilecek misiniz?

0|0
    0|0
    • Yunus Emre? Ama ben şöyle duydum."girdim ilim Meclisi'ne. eyledim kıldım talep. dediler ilim geride illa edep illa edep."

Yükleniyor...