Balık besleme hobiniz var mı?

Merhabalar,

3 adet japon balığım var. Kullandığım akvaryum ise ufak.

Şimdi akvaryumu büyütüp balık çeşitlerini artırmak istiyorum, tavsiyeleriniz ne olur?

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Şayet 1000 liraya kadar çıkabiliyorsanız 300 litreden az olmayan bir akvaryum ile başlamak güzel olacaktır. Litre hacmine uygun bir dış filtre, ısıtıcı, ışık ve hava motoru en önemli üç öge. Bunlar kaliteli malzeme olması şart. Dış filtrede ilk tercih olarak Eheim, ikinci tercih olarak Atman, ısıtıcıda Eheim Jager ya da Atman, ışık olarak da kaliteli bir florasan almanız iyi olacaktır.

Balık besleme tecrübeniz fazla yoksa Güney Amerika balıklarına pek yanaşmayın. Canlı doğuran dediğimiz türler iyi bir başlangıç olabilir ama bence çok sıkıcılar. Malavi ya da Tanganyika türleri ile başlamanız idealdir. Malavi balıkları oldukça popüler türler. Özellikle sarı prenses ve yunus çok rağbet görür piyasada. Güzel balıklardır. Bunun haricinde Lepturus, İmparator türleri, Ahli, Azur gibi sevilen balıklarda var.

Tanganyika türleri ilginç balıklardır. Leptosoma, Ocellatus, Calvus türleri, Brichardi gibi türler başlangıç için iyidir.

Farklı göl balıklarını aynı akvaryumda beslemeyin. Karma akvaryum yapacaksanız dişi-erkek oranına, balık uyumuna, etçil mi otçul mu olduklarına, hangi akvaryum bölgesinde yaşadıklarına, su hacminin yeterli olup olmadığına vb. gibi şeylere dikkat etmek gerekir.

akvaryum.com sitesi güzel bir yerdir. Sadece forumda arama yaparak çoğu sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.

Son olarak, İstanbul'daysanız alışveriş için Eminönü'nden kesinlikle uzak durun.

0|1
    0|0
    • Saymayı unutmuşum. Yukarıda 4 öge yazmışım ama 3 demişim. Hava motoru olarak yine atman iş görecektir.

• valla mütevazi akvaryumum ve 3 japonum var ... bu hobimi daha da geliştirmek istiyorum ... sipariş verdim büyük akvaryum için ... gelsin bi hele ... o türleri tek tek inceleyeceğim ... senide rahatsız ederim ...

• Yok, şu an beslemiyorum. Önceden sarı prenses, papağan, ahli, gibi türler beslemiştim. Kısa dönem nemo, gobby, flame angel bakmışlığım var. Favorim ateş ağızlar. En çok ve en uzun süre ateş ağız besledim. Hastasıyım o balıkların. İleride tekrar kurarsam ya tuzlu balıkları su ya da bir ateş ağız kolonisi bakarım. Akvaryum.com'a 2007-2008 yılları arası üyeydim. Artık değilim. Birkaç gün önce baktım da çok değişmiş, eskiden daha farklı bir yerdi.

Kızlar Ne Diyor 6

• hangı balıkları besleyecegıne önceden karar ver bazı balıklar bazı balıkları yıyor

1|1
    0|0
    • balık çeşitleri konusunda tavsiye istememe neden şey budur ...

• yaklaşık 8 ay önce 3 tane japon balığı aldım ... baya da kocaman oldular ... günde iki defa yemliyorum onları ... valla bu saatte kadar ölmedilerse bu saatten sonrada ölmezler sanırım ... ilginiz için teşekkürler

• rica ederim guzel hobınız daim olsun :)

• genelde balıklar beni besliyor :))

en çok ta büyğk balıkları seviyorum olsada dişlerimle sevsem nihohahah ha a::)))

1|2
    1|0
  • cok ilgiliydim ben de, aldim hevesim kacti, biri digerinin kuyrugunu yedi, kuyrugu kalmayan oldu, sonra zehirlendi galiba digeri de, o da oldu :D iste boyle... canavar gibiydi o yiyen japon baligimmmm :D

0|1
    0|0
    • Balık beslemek zordur...

Gerçek balık ve balık erkeği içinde geçerlidir bu söylediklerim :)

• bu kullanma klavuzu olayını tuttum :)))

sayın nightsinwhitesatin ...

1)amma zor isminiz varmış :) yazarken yoruldum valla

2) benimde japonlarım var ... yediği balık türü hangisiydi ?

• japon japonu yediii :D:D baska tur degildi :D yazmak da zorlanmaniz konusunda haklisiniz :D bunun bi de aralarda noktalisi var mail adresim, ben de onu yazarken bitiyorum resmen :D:D

• Melek balıgı al kesinlikle :)

0|1
    0|0
  • balıkları çöpe at kendine bi kedi al seversin:)

0|0
    0|2
    • balıkları çöpe atıp kedi beslemeye " hayvan sevgisi " diyeceksem, hiç dememek daha iyi sanırım ...

• Hay allah seni emi. LAN bu balık olayı beni de sarmaz . Camın içinde mal gibi tepkisiz . Sevinmez heyecanlanmaz, sevsen sevilmez , minciklanmaz.

Kedi köpek at tavşan gonzales hepsi güzel de , zeka 0 hayvanda gereksiz gibi :)

• ah ya joker :D:D dimi dimi bence de yaa :D:D:D

• kedi balığı astronot ve piranha ama bunları ayrı ayrı ozellıklede kedı balıgını ayrı koyucan

kedı balıgı cok sağlam oluyor kolay kolay ölmez 1 hafta aç kalsın gıkı cıkmaz akvaryuma falan vurur sadece arsızlasır yemek ıstedıgını hatırlatır

piranha ıse ıyı bakmazsan hemen hastalanabılıyor bıde onlar cok arsız oluyor akvaryumdan dışarı atlayabılıyorlar bırı geçince ustunu mutlaka kapatmalısın yanı akvaryumun

ama bu balıkları besle sosıs salam attıklarındakı saldırmalarını ızle

japon balıgı atıyorsun nasıl kapısıyorlar gormen lazım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Aslında tuzlu su akvaryumları çok güzel oluyor rengarenk ama bakımı zor ve masraflı.

link

0|1
    0|0
    • tropikal türler için daha profesyonel değilim ... ama ilerde inşallah ... yorum için teşekkürler

• vardı artık fobiye döndü, 500 llitrelik akvaryumda 24 tane piranha, başlarda çok eğlenceliydi de, ilerleyen zamanlar o akvaryumun kirlenmeye başlaması, o koca akvaryumu temizlemek için uğraştığım saatler, üstümün başımın balık pisliği kokması, 1-2 gün besleme birbirlerini yemesi falan, nefret ettirdi. hatta bi ara cinnet geçirip arkadaşını yiyen bir tane piranhayı denize attım, bir süre akvaryumda sükuneti sağlasakta, cinayetler artmaya başlayınca hepsini sattım akvaryumla birlikte, ohh kafa rahat şimdi

0|1
    0|0
  • Lepistes delisiyim ve besliyorum... 5000 den fazla var akvaryumda :) Sürekli yavruluyorlar...

Siyah kuyruklu erkeklere hastayım ama :))

Aman yanlış anlaşılmasın balıktan söz ediyoruz :D

0|1
    0|0
    • :) hehehe ... siyah kuyruklu erkekler ... tuttum bu lafı ... lepistes ile japon balıkları bir arada yaşayabilirmi ?

• japonla başladık ... biraz diğer türlerede geçeyim istiyorum ... ilginiz için teşekkürler

• Rica ederim zevkti...

• Walla benim yemek gibi bir hobim var.Hamsi,palamut vs. :P...

0|1
    0|0
  • bende de akvaryum merakı var japon balıkları çok güzel gerçekten onların ayrı ayrı cinslerini al bebek yüz teleskop falan akvaryum büyükse havuz japonuda koy

0|1
    0|0
  • Akvaryumlarla çok içli dışlıyımdır. Birçok tatlı su türünü besledim. Kısa dönem tuzlu su da kurdum.

Ne kadar masraf yapabilirsiniz?

0|1
    0|0
  • moli balığı... örnek resim gösterirdim de renk çeşidi cok... bi özelliği daha var kromozom sayıları insanla aynı olan tek canlı:)

0|1
    0|0
    • birbirimize sataşmadan yorum yazmak daha güzel değil mi ... ilgin için teşekkürler ...

• islam için kriter değilsin tartışmamız olmuıştu ... pek şakalık bir durum değil ... neyse ben unuttum zati ... moli balığı agresifmidir? b,rden fazla çeşitle bir arada yaşayabilirmi ?

• link sana yardımcı olur umarım...

• ciklet vede prenses

kolay olmuyen saglam balıklar tavsıyemdır..

0|1
    0|0
Yükleniyor...