Karşınızdaki̇ni̇n kültürlü olup olmaması sı̇zı̇n i̇ci̇n ne kadar önemli̇?

Arkadaşlar, karşınızdaki insanın medeniyetli olması sizce ne kadar önemli? Ahlak yapısı, konuşma şekli, mimiklerini de katalım;hatta yazma dili, ne kadar önemli sizce?
Yorumlarınızı paylaşırsanız çok mutlu olurum.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ahmak dosttansa akıllı düşman daha iyidir.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ahlak yapısı tabiki önemlidir, her insan aynı şeyi düşünüp savunamaz ama ben bir konu hakkında fikrimi belirtiyorsam alçak sesle ve tek tek bunu kesmemeli. Çevrede çok gördüm mesela birisi düşüncesini söylerken "sus ya saçmalama" felan diye onun konuşmasını bölmek bana iyi davranış gibi gelmiyor

1|0
    0|0
  • Kimisi vardır çok çok okumuştur çok iyi yazar çok iyi konuşur ama tanıdıktan sonra bakarsınız insan değil. Kimileri vardır durumları dolayı okuyamamıştır çok iyi konuşamaz yazamaz ama tanırsınız ve anlarsınız ki 3 üniversite mezununu cebinden çıkaracak cömertlik adamlık vardır.

0|0
    0|0
  • herşeyden önemli. insanın kalitesi kültürdür ona bakarım ona göre konuşurum. kalitesizler muhattap bile olmam.

0|0
    0|0
  • arkadaş ya da sevgili olarak seçmek için çok önemli ama kültürsüz diye ilişkiyi kesmek küçük görmek dışlamak aralarında bulunmamak muhatap olmamak da çok yanlış.

1|0
    0|0
  • En önemlisi
    Zaten aşık olduysan kültürlü oldugu icin ayni kafada oldugun icin sever insan
    Yoksa kızın sadece sevme sebebi erkegin onu yanında tutmasıdır ilgilenmesidir
    Erkegin kızı sevme sebebi dış güzelligidir
    Bunlar kültür olmadan olagan seyler
    Bence en önemli faktör bu

0|0
    0|0
  • Çok önemli.

"Kültürlü" derken, kuru kuruya ansiklopedik bilgi ezberi ya da popüler piyasa işlerine boğulmayı kastetmiyorum. Yeraltı ve dizüstü edebiyatları, polisiyeler, din motifli gerilimler haricinde bir şey okumayanları "kültürlü" bulmam şahsen. "Kültürlü insan", edindiği bilgiyi işleyerek yeni bilgilere kendi beyniyle ulaşması lazım. Görülmeyeni görmesi lazım.

0|0
    0|0
    • Haklısınız, fakat bir konuda yanıldığınızı düşünüyorum;ben şahsen kaliteli polisiye romanlarına aşığım, Sherlock Holmes gibi keskin bir karakterin insana katacağı çok şey olduğunu kastetmekteyim. Ama dediğiniz gibi, Dizüstü Edebiyat ve bloglardan çıkan ürünlerin kazanımlı olmadığıyla hemfikirim sizinle.

• İnsanlar eğer iyi amaçlarla okumak istiyorlarsa, güzel eserleri okumaları gerekir demek istediğiniz gibi.

• İnsanlar sadece vakit geçsin, sadece sıkıntılarımı unutayım diye okuduğu için, ortada "entelektüellik" değil, boş yaşamlar var

• Ahmak dosttansa akıllı düşman daha iyidir. + :D

1|0
    0|0
  • kültür çok önemlidir. birde karakter

1|0
    0|0
  • Ciddi düşünücek olursam karşı tarafta bunlar varsa kesinklikle kaçırmam, güzelliği o kadar da önemli değil flört amaçlı kısa sürekli birtelik bir düşünce hakimse bu özelliklerin değeri kalmaz diye düşünüyorum kendi açımdan...

0|0
    0|0
  • Ahlak yapısı diye bir şey aramıyorum çünkü ''ahlak'' diye bir şeyin varlıgına pek inancım yok. Mimikler fazla abartılı olmasın, nerde nasıl konusacagını bilsin yeter.

0|0
    0|0
  • çok önemli. eğer kültür ve bilgi olarak benden üstünse onu iyice dinlerim. cok nadir konusurum. eğer benden kültür ve bilgi olarak asagıdaysa onuda iyice dinlerim ve bu şekilde konusmamalıyım diye kendime ders çıkarırım.

0|0
    0|0
  • Çok önemli deyil karşımdakinin karakterine bakıyorum kültürüne deyil anadolu insanları tanıyorum hepsi cahil tabi ama onların içindeki varya o iyilik çok iyi ya gerçekten diyorum işte bu insanlarıda kandırıyorlar biraz siyaset olcakta boşver :D

0|0
    0|0
  • Rahat bir şekilde % 95 derim.

0|0
    0|0
  • kültür esasında biraz farklı bişi karşındaki modern yaşam hakkında çok iyi olmayabilir ama kendi kültürü vardır. insanı insan yapan kültürdür.

0|0
    0|0
  • iyi olsun dürüst olsun efendi olsun net olsun ben onu yetiştiririm rahat olsun:)

0|0
    0|0
  • yarı cahil olmasın yeter..

0|0
    0|0
  • kültürlü olması benim için çok önemlidir

0|0
    0|0
  • Aynı dili konuşamayan iki insan anlaşamaz. Zihniyet önemli bir şey. Sadece güzel zengin yakışıklı vb şeyler yetmez. Düşünce yapıları bir olmadan yürümez bir ilişki. Medeniyetten kastını anlamadım ama eğitimli olması değil tarafların birbirlerinden beklentilerini anlamaları önemli

0|0
    0|0
    • Medeniyeti daha çok kültürün yerine koydum, medeniyet mühim bir şeydir.

• İkisini aynı kefeye koyamayız, haklısınız. Bu yüzden de açıklamada medeniyeti kullandım. Yani ikisi de dış görünüşten, veya başka niteliklerden daha önemli.

• Elbette haklı olduğunu söylememek sana haksızlık etmiş olmaktan öte gitmez. Hangi kültürde büyüdükleri de önemli bence.

• bence çok önemli değil insan olsun yeter, hem kültür mantarda da var !

0|0
    0|0
  • çok çok önemli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kültüre önem veririm ama şöyle bir gerçek var ki ekonomik durumlar bunda çok önemli oluyor ondan karşımdaki kişinin hangi şartlarda yaşadığını ve bana nasıl davrandığını da düşünürüm. Diğer türlüsü ona haksızlık olur. Mesela adam çok zenginse ama bu zenginlik içinde tembelliğe alışmışsa sanatla sporla ilgilenmiyorsa, düzgün bir yerde okumamışsa, şımarık, züppeyse ayrı davranırım;sokaklarda kalmışsa, kitap okuyamadığı halde aklı başında konuşabiliyorsa bana karşı sevgisi ve saygısı varsa, beni eğlendirebiliyorsa ayrı davranırım.

0|0
    0|0
    • Çok, çok haklısınız! Çünkü maddi imkanı yeterli olmayan bir insan için barınmak, kendini geliştirmekten önce gelir. Ama dediğiniz gibi, diğer taraftaki insanların bu tür aktivitelere ilgisi olmaması, büyük bir zaman kaybıdır.

• Çok önemli.

1|0
    0|0
  • Önemli. Cahil ve boş konuşan, saçma hareketleri olan, konuşurken türkçeyi katleden, anlam veremediğim mimik hareketleri yapması yani gülerken birden somurtması gibi böyle şeylere gelemem hiç

0|0
    0|0
  • Beni cezbeder , etkili yani kısaca. Sohbetin seviyesi bile kıvamında ve akıcı olur.

0|0
    0|0
    • Bende öyle düşünüyorum, sohbetin akıcılığı ve kalitesi çok önemli.

• konuşma şekli yani şivesi falan önemsiz ama dünya görüşümüz uyuşmalı dünyadan habersiz olmamalo

0|0
    0|0
  • Çok önemli.

0|0
    0|0
  • cahil olmadıktan sonra fazlasını aramıyıorum.

0|0
    0|0
  • Benim için çok önemlidir.

0|0
    0|0
  • sohbet ederken seviyeyi düşürüyor olduğu gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...