Türk-Kürt Evliliği hakkındaki düşünceleriniz?

Aramızda yetişme tarzı olsun kültür farkı olsun çok fazla beni ailem ne kadar rahat yetiştirdiyse oda çok tutucu yetişmiş...
Şu anda evlenmek istiyoruz sizin düşünceleriniz nedir sizce bu evlilik yürürmü ve beni ne gibi bir hayat bekliyor bundan sonra?

Güncellemeler:
Kapanmamı istiyorlar ama bunuda ben istemiyorum sürekli bana bu konuda baskı yapıyor ailesi bile demişki başını kapatırsa tamam kapatmassa olmaz diye, ben başım açık diye namussuzmu oluyorum ne oluyorum ya

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• Halamın kızı yapmıştır ve kesinlikle olmaması gerektiğini düşündüğüm bir evliliktir. Doğru düzgün dışarı çıkamıyor alışveriş vs. gittiği zaman da arkadaşıyla olmak zorunda ya da yanında annesi yani halam olmak zorundaymış. Ama kendisinin ne halt yediği belli olmuyor. Öyle bir hata yapmanı istemem.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Türk -kürt diye bişey yok. Irksal olarak kimse ben şu ırka aidim diyemez kolay kolay. Doğu batı kültüründeki insanlar karşılaştırıyorsan bu da olmaz. Zira doğudan daha tutucu batı kentleri olduğu gibi batıdan daha modern doğu kentleri de vardır. Siz en iyisi soruyu tutucu ve demokrat gibi sorabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Lazda olablr cerkezde turkte kultur soledigin gibi ve yasam tarzi cok farkliysa sen kisisel olarak zorlanirsin yoksa turkle her irktan insan evlnblr kafalari uyusuyosa ;)

0|0
    0|0
  • Anlaşabildikten sonra gerisi yalan ama tabi öncesinde onun karşı bir bağlılığı var giyim tarzın falan aile içinde sorun olacak mı? Ya da karşı tarafın adetleri gereği onların istediği gibi bir gelin olabilecek misin? Kocana eş olmak önemli ama onun ailesine göre gelin olmakta ilişkinizin devamı için önemli bu konuda oturup karşılıklı konuşun ileriki dönemlerde büyük sıkıntılar kavgalar yapabilirsiniz. Sonunda pişman olmamak için Doğruya doğru konuşmanız lazım zor bir durum eğer ki niyetiniz ciddiyse nişanlılık dönemini uzun tutun.

0|0
    0|0
    • Ooo şimdiden şartlarını koydu bile değil kıyafetlerimün kapanması başımı kapatmamı istiyor

• İlerde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz tutucu bir ailede yetiştiği için aradaki farklılıklar her zaman ön planda olacak karşı taraf senle ailesi arasında bir seçim yapamaz çünkü ailesini bir kenara atamaz evlilik sizin açınızdan uzun soluklu olmaz balık baştan kokar demişler bence çok fazla ilerlemeden bitirin.

• Koyde ise Kültür farki olacaktır bir yere gidersin yanina falan yakismaz bunlar en büyük olani boyle olacaksa tabiki evlenmemiş hatta köyden gene evlenmemiş sıkıntı olur.

0|0
    0|0
    • Hayır İstanbul'da yaşıyoruz ikimizde

• Eee kendini geliştirmiştir zaten sorun yok dil din ırk ayirmamak gerekir

• Ya Türkü Kürtü mü var :D Kişinin kendisinde biter herşey benim halamın kocası teyze kızının kocası kürt ama melek gibi insanlar :) Tamamen senin eşinin karakterine kalmış :)

0|0
    0|0
  • türk-kürt değil de rahatsam tutucuyla evlenmem. tutucuysam da rahatla. anlaşamam.

0|0
    0|0
    • Çok rahatım her yönden oda tam tersi

• yok. olmaz o iş. kapanmamı istiyorlar diyorsun. çoktan bitmiş olmalı bence.

• Bu büyük aileye sende katıl http://www.youtube.com/watch?v=-q2Xgoz1uP0

0|1
    0|1
  • Tutucu yetiştirilmek kötü değil iyi birşey, demek ki baya bir zorluk görmüş çoğu şeyin değerini biliyordur ve insan insandır.

0|0
    0|0
  • arada sevgi ve saygı varsa neden yüremesin sorun olmaz.

0|1
    0|1
  • Benim yeğenimim eşi de kürt ve cok mutluluklar

0|0
    0|0
  • Kürt, Türk geçmişten beri yüzyıllarca birlikte yaşayan toplumdur. Ve bunu çekemeyen yabancı ülkeler bizi ayırmak için her boku yiyor.

0|0
    0|1
  • hepımız kardeşiz turk kuruk evliliginde kultur medeniyet farklılıklarını on plana cıkarmadıkları surec e sıkıntı olmaz diye düsünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bir sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • 3-4 yıl sonra benim de yapacağım şeydir

0|0
    0|0
    • yalnız değilsin :)) hatta dedem çerkez anneannem arnavut katıp karıştırdı benim atalar ırkı :D

• hiç bir sıkıntı olmazzz

0|0
    0|0
  • olmaz olmaz

0|0
    0|0
  • Olur neden olmasın bizdede türk gelin çok vardır gelenekler az ters gelsede.

0|0
    0|0
  • Seviyosan, git evlen.

0|0
    0|0
  • sana bişi söylim mi bende kürdüm türklerle aramızda hiçbir fark yok başka soru?

0|0
    0|0
    • Fark olarak sormuyorum zaten arkadaşım ama benim sevgilim şimdiden şartlarını koydu onun ailesi aşırı dindar ve tutucu benim ailemse tam tersi minimide giyerim gezerim

• Problem demeyelim yani insan olarak çok iyi insanlar ben gidicem zaman annesi 3 gün öncesinden hazırlık yapar pasta börek poğaça çeşit çeşit yemekler çok şükür o yönden hiç bir sıkıntım yok onlar bize geleceğindede biz aynı şekilde ağırlarız onları... ama bizim evin her köşesinde gerek türk bayrağı gerek üç hilal asılıdır tabii ilk geldiklerinde yüz ifadeleri çok başkaydı

• ya normaldir o

• Çok sıradan ve guzel olur, başka sorunlar olmazssa bunlar sorun olmaz

0|0
    0|0
  • İleri görüşlü ise neden olmasın

0|0
    0|0
  • Sonuç olarak oda insan sende insansın.

0|1
    0|0
    • Millet ingiliz'le evleniyor birşey olmuyor , yaklaşık aynı kültürü taşımış insanlardamı sorun olcak , ikinizde biraz değişirsiniz olur biter?

Kızlar Ne Diyor 9

• Türk-türk evliliği ve kürt-kürt evliliği neyse benim için bu da aynı.
    Teyzem türk ve kocası da kürt. Ama hayatımda gördüğüm en düzgün karakterli, en merhametli ve kültürlü kocaya sahip. Herhangi bir sorun da yaşamıyorlar.

0|1
    0|1
    • Yalnız yazmak istemediğim bir ayrıntı daha var...(PKK) lı

• Pkklı ise durum farklıdır. Kürt diye değil, pkklı diye belirtmen gerekir. Ki öylelerini biz kürtten saymıyoruz zaten. Hatta insandan bile saymıyoruz.

• Ben bir zararını görmedim benide çok sevdiğine eminim kendisi aileside çok iyi insanlar tabi ilk duyduğumda bende uzak durmak istedim ama sevdiğim için ayrı kalamadım, eskiden olsa çok karşıydım hatta öyle pkklı birisiyle birlikte olan arkadaşlarımla bile konuşmazdın ama başıma gelince durumun çok farklı olduğunu anladım

• Ayrımcılık yapılmasın ama tabiki az fark vardır diye düşünüyorum, uyum sağlaman gerekir evleneceğin kişiyle konuş bence.

0|0
    0|0
  • Seviyosan evlen kim karışır

0|0
    0|0
  • annem çerkez babam kürt. kafalar uyunca sorun olmuyo

0|0
    0|1
  • Kanının kalitesine bağlı, kürtler karışık biraz, ama dersen bilgili delikanlı, düzgününü bulmuşsun :D

0|0
    0|1
  • Olur sadece ikinizde anlayışlı ve saygılı olun hiçbir sorun çıkmaz.

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz diye düşünüyorum. Herşeyden önce insanız. Evlenmeden önce bir araya gelip oturup konuşun

0|0
    0|0
  • Hayır sıkıntı yok ^^

0|0
    0|0
  • seviyosan evlenirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...