Kültürümüz bozuluyor diyenler?

Kültürü oluşturan insanlar değil mi zaten? Insanlar değişiyor hayat şartları yaşam şartları teknoloji vb herşey değişiyor bu da insanları değiştiriyor... Kültür değişimi normal değil mi? Yani kültürümüz eldeb gitti diyenler insanların oluşturduğu bir şey kültür sonuçta insanlar ona uymak zorunda degil ki! Kültür insanlara uymak zorunda... Diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu duruma?

Güncellemeler:
Saçma sapan konulara cevap yazarsınız adam akıllı bişe soruldumu kimse yanışmaz bu siteye bayılıyorum ya :D
Hadi soruyu hortlatayım :D

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• Biz değişiyoruz haklısın, kültür kendi başına varolan birşey değil biz var ediyoruz ya da yok ediyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Eski türk kültürü elbet bir gün değişecekti ve değişmesi de gerekiyordu zaten güzel kardeşim. Bu durumu şöyle özetlemek gerekirse türk insanı hiç bir zaman bir şeyleri değiştirmemiş olduğu gibi kabul etmiştir. Örneğin kanuni sultan süleyman her şeyi zamanın modern şeklinde yaratmış o öldükten sonra insanlar gelişme sağlayamamış ve bir zaman sonra çöküşe uğranılmıştır. Çökmemek ve geri kafalı olmamak için zamanın gerektirdiği kültüre uymak gerekiyordur ve öylede oluyor. Herşeyin hayırlısı

0|0
    0|0
  • Kültür kitlelerin oluşturduğu yaşam biçimin sosyololojik olarak uzun zaman içerisindeki değişmesidir. Kültür sabit durağan olarak algılayan fındık beyinliler her zaman vardı olacaklar da en iyisi takmamak

1|0
    0|0
  • İnsanlar dünyanın her yerinde bundan 100 yıl öncesindeken farklı. 100 yıl öncekiler de 200 yıl öncekilerden çok farklı. 2000 sene önce Sümerli Ludingira da kültürel yozlaşmadan bahsetmiş.

İnsanlık değişecek, kültürler de değişecek, bu doğal bir süreç.

Ama günümüzde bir sorun var, dünyanın hemen heryerinde insanlar tektipleşmeye başladı.

0|0
    0|0
  • Suprersin..
    Guzel noktayi sundun..
    Hersey degisirken biz, kulturumuz? ?
    Modern olmak deniyor sanirim degisimi gorup algilayip yasayabilme kabiliyetine..

0|0
    0|0
    • modern olmak bana itici bir ifade gibi geliyor yani zamana ayak uydurmak daha uygun :D

• yani

• Nemo problemo...
      Kendi hayati, kendi secimleri saygi duydum ona sadece ama neye gore kime gore o kullanirdi...

• Hmm Bruma nediyosun bu duruma?

0|0
    0|0
  • Biz büyürüz Dünya değişirken, birbrimizi düşünürüz başkaları ile sevişirken.

1|0
    0|0
  • İyide harika bir başlık atmışsın neden gizlisin niçin çekiniyorsun?

0|0
    0|0
    • Hep gizliyim ben (;

• bak işte hemen sulandırıyorsunuz muhabbeti...

• Ne sulandırması ya kendince bir şekle girişiyorsun ona karşın bende bu şekil yazdım neyini sulandırıcam

• kultur canlı bır varlıkta yenı gelen nesil yıkmaya calısıyosa işte bu sorun

0|0
    0|0
  • Değişmeyen tek şey değişimdir. Şimdi kapat konuyu :D

0|0
    0|0
  • Yok olsun zaten sapkınlık alsın basını gitsin her konuda

0|0
    0|0
  • bozulan insanlar

0|0
    0|0