Tarihten bir kişinin yanına gönderilme fırsatınız olsa kimin yanına gitmek isterdiniz?

Diyelim ki birileri bir şekilde tarihte yaşamış herhangi bir insanın yanına gönderebilecek. O kişinin yanında yetişebilecek ve bu güne geri döneceksiniz. Bu kişi kim olurdu neden bu kişiyi seçerdiniz?

0|0
24|18

En İyi Kız Görüşü

• Aslında Marguerite Duras derdim, ama tarihi bir kişiden söz ediyorsak bu kişi Chopin olurdu. Çünkü Arthur Rubinstein hayatta değil, İdil Biret de yaşlandı. Chopin'i anlatacak biri kalmadı. Piyano çalmıyorum, ama sadece onu anlatabilmek eserlerini insanların dinlemesini sağlayabilmek adına Chopin'in yanına gider ve ondan bu dünyaya bir şeyler taşımak isterdim.

0|1
    0|0
    • Chopini anlatacak birileri hala var merak etme :)

• Chopin gerçekten ayrıdır.. Ben de Amadeus Mozart'ın yanına gitmek isterdim :) onun yanında yavru mozart olup geri dönebilirdim bu çok heyecan verici. Chopini anlatacak insanlar olarak iki isim söyleyeyim sana: Valentina İgoshina ve Momo Kodama. Bu iki kişiden dinlemeni tavsiye ederim Rubinstein'den daha iyi yorumluyorlar :) Bunu duyunca biraz kızabilirsin bana ama öyle ne yapayım.. İyi geceler sevgiler :)

• En sevdiğim klasik müzik parçalarından biri Mozart'a ait bir eser: Piyano Konçertosu No. 24 Adagio bölümü, ne düşünürsün bilmiyorum ama Alfred Brendel yorumunu dinlemelisin. İgoshina ve Kodama yorumlarını dinleyeceğim, teşekkür ederim. İyi geceler :) Sevgilerimle...

Kızlar Ne Diyor 23

• Virginia Woolf ile karsilikli bir kahve icmek iyi olabilirdi...
    Nedeni..."Virginia Woolf" oldugu icin diyelim.

1|0
    1|0
  • Fatih sultan mehmet ya da ulu onder Ataturk ikisi de bu ulkede yasayabilme sebebimiz yoksa ne İstanbul olurdu ne Turkiye Cumhuriyeti onlara borcluyuz minnettariz

1|0
    0|0
  • Atatürk

2|0
    0|0
  • Charles Bukowski.

1|0
    0|0
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK❤ 'ün yaşadığı döneme gitmeyi çok isterdim..

2|0
    0|0
  • Fatih'in yanına Belgrad'ı alamadığı zaman üzülme aşkım ya İstanbul bizim demek için ya da Babür Şah'ın yanına olabilir belki Tac Mahal'ı benim için yaptırırdı :)

0|0
    0|0
  • Hz. Muhammed (sav). Dinimi yasayamiyorum bu çağda ben de bilgisizim insanlarda pek bilgili sayilmaz. ogrensem gelsem Peygamber Efendimizi görsem... bir de mümkünse Fatih sultan mehmet, Hz. mevlana, Hz şems

0|0
    0|0
  • Nikola Tesla

0|1
    0|0
  • enwer pasanin aklina girip donarak ölen sehitleri kurtarasim war :D yok ya hc bulaşmim ben iisi mi haremde oturym uslu uslu :p

0|0
    1|0
    • Sen hiç soğukda kalmamışsın anlaşılan

• Kişilik meselesi fazla hayalperestim

• Sen bu güzellikle haremde oturursan harem agası sana penissiz halinle tecavüz etmeye kalkar

• Peygamberimizin yanina gidip anlayışlı güvenilir bir insanla tanismak isterdim

0|0
    1|0
  • Mustafa Kemal Atatürk

1|0
    0|0
  • Yavuz Sultan Selim kesinlikle :)

0|0
    2|0
  • Hürrrem Sultan da boyamış saçlarını karamele karamele <<<<<

0|0
    0|0
  • Avuz sultan selim yavuzu cok seviyorumy

0|0
    0|0
  • Yavuz'un yanına gidip ona gününü gosterirdim

0|0
    0|0
  • hitler

0|0
    1|0
    • ne öğreneceksin hitlerden :)

• sadece o şeyleri yaparken kafasından neler geçiyodu psikolojisi ne durumdaydı onları öğrenmek için

• Hitler bana kalırsa bizim bilmediğimiz bir çok şeyi biliyordu. Yoksa bugün onu bu kadar özlüyor olamazdık..

• Sokrates kesinlikle.

0|0
    0|0
  • şimdikilerden hayır yok bir de tarihten birini seçecez

0|0
    0|0
    • Zaten şimdikilerden yok diye tarihten seçeceğiz. Ayrıca nesiller geçtikçe insan oğlu çöküyor. Atalarımız her konuda bizden daha üstünlerdi.

• görmedim bilemem

• Peygamber Efendimiz, Hz Fatıma, Mevlana varken Nikola Tesla nın yanına ugramam.

0|0
    0|0
    • Tercih meselesi. Bir başkası da Tesla'nın yanına uğramak istiyordur.

• Ama severim Tesla yı, adamımdır. maalesef hakettiği değeri goremeden öldü gitti. Otel odalarında sürünerek ölmüş diye duymuştum.

• Öldüğü konumlara göre değerlendireceksek en talihsiz insan Bedrich Smentana'dır ama Tesla hiç bir zaman dehasının görmesi gerektiği değeri görmemiş.

• Jeff buckley

0|0
    0|0
  • Ben Mevlana'nın yanında yetişebilmek isterdim

0|0
    0|0
  • kanuni

0|0
    0|0
  • Fatih sultan mehmet olabilirdi mesela

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• rte'nin annesinin ya da babasının o gece onları engellemek isterdim böylece kurtulurdum. Yoksa buna müsade kendi anne babama giderdim böylece ben doğmaz kurtulurdum.

2|1
    0|0
  • ben Hz. Muhammed (s. a. s.)'in yanına gitmek isterdim ona günümüz problemlerini anlatır ve çözüm sorardım ona kafamı kurcalayan her şeyi sorardım

1|0
    0|0
  • Emiliano Zapata güzel bir insanın , yoldaşın yanında olmak isterdim elbette.

"Bu bölgede halk yönetir, hükümet boyun eğer"

http://i.hizliresim.com/Z2EjR0.png

0|0
    0|0
  • Musa'nın ensesine şaplak atasım var. Soytarı.

1|0
    0|2
    • bahsettiğin Musa peygamber olansa haddini bil derim

• Hocam bırakın kim ne yazarsa yazsın :) Hz. Musa döneminde yaşasaydın keşke deyip geçin. Helak oluşunu izlemek de zevkli olabilirdi.

• Yıllardır saygısızlığın alasını yaşıyoruz mk, hikaye anlatmayın bana.

• Oh-La la mustafa paşa

0|0
    0|0
  • Peygamberimiz (s. a. v :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ATATÜRK !

1|0
    0|0
    • Ne sorardın Ata'ya?

• Insanlara vatan sevgisini ozveriyi nasil asiladigini onlari bu vatan icin sartsiz can vermeye nasil ikna ettigini ve bugun ki durumdan nasil kurtulabilecegimizi...

• hiç bir sultanlık göremediğim için bekarlık sultanlıktır diyen adamın yanına gidip sultanlık şerbetinden içmek istiyorum kardiş :)

0|0
    0|0
  • Peygamber efendimiz öyle bir derdim varki içimi dökmek isterdim öyle sizin düşündüğünüz aşk acısı gibi saçma sapan şeyler değil

0|0
    0|0
  • peygamberimiz ve Atatürk dışında bekle bizi Nikola tesla reis biz yanındayız. onun yanına giderdim :)

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk

1|0
    0|0
  • Mustafa kemal ataturk un yanina gitmek isterdim bana onderlik yapardi karsilikli zeybek oynardik :D :D

0|0
    0|0
  • 4 isim var ama aklımda :D Einstein Napoleon Adolf Hitler M. Kemal Atatürk

0|0
    0|0
  • Gelecekteki neslin jonny sins diyeceği gün gibi ortada

0|0
    0|0
  • Ayrton Senna kesinlikle...

0|0
    0|0
  • MUSTA KEMAL ATATÜRK Tabiki keşke öyle bir imkanım olsa.

0|0
    0|0
  • Hz. Muhammed

0|0
    0|0
  • Atatürk tabi ki!

0|0
    0|0
Yükleniyor...