Tlf u açtıgımızda neden alo deriz?

Tlf u açtıgımızda neden alo diyoruz açılımını bilen varmı?

0|0
3|29

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• grahamın avradını yadetmek ıcın bır rıtueldır bu sadece, ben cok sukur efendım dıye acanlardanım:)

0|0
    0|0
  • Grahamın sevgilisinin baş harfleriymiş.. kısaltma olarak kullanmış :D küçükken sadece türklere özgü felan sanıyordum :D öyle cem yılmazın anlattıgı gibi felanda tasarlama kafanda :D hadi bklm. d

0|1
    0|0
  • Dünyanın her yerinde bu aynıdır.. Graham bell inSevgilisinin adı ise Allessandra Lolita Oswaldo yani ALO oluyor oradan geliyor...

0|0
    0|0
  • Telefonu bulan vatandasin karisinin adinin kisaltmasi 'alo' imis. Bu telefonu bulan vatandas karisini telefonun öbür ucuna koymus ve telefonu acip alo alo demis 'bkz.. bunu bir türk bulmus olsa ve adamin karisinin adi ayşe olsa ''ayşo ayşo? Sesim gelirmi? Ayşoo '' olay bu yani

0|0
    0|0
  • Bana kalırsa ingilizcedeki hello! ya benzetmek için türk tarzı bir dönüşüm yapılmış ve alo kelimesi ortaya çıkmıştır.

0|0
    0|0
  • Neden et yeriz, neden bayram kutlarız neden kısa giyinmekten çekiniriz, nedne şiveli konuşuruz ve neden alo deriz hepsinin cevabı kültür kültür ve kültür. Annen alo dediği için sen de öyle büyüdün ;)

0|1
    0|0
  • krahammel telefonu ıcat ettiğinde ilk hattı sevgılısıne çekmıstır sevgılsının kısaltılsmıs harfleridir Alessandra Lolita Oswaldo

1|1
    0|0
  • valla bildiğim kadarıyla icat eden adam ilk telefonu almış eline ağzından hello sözü çıkmış o gün bu gündür bütün dünyada böyle tabi türkçede alo olmuş

0|0
    0|0
  • Efendim derim ama babam çok değişken
    Höh
    Ne var l*n
    Alo
    Efendim

0|0
    0|0
  • Ben efendim derim.

0|0
    0|0
  • ben vıy dıyorum

0|0
    0|0
  • Ben efendim derim

0|0
    0|0
  • Alessandra Lolita Oswaldo

0|0
    0|0
  • Bn alo demem kndi adiniza konusun :)

0|0
    0|0
  • ben moshi moshi diye açıyorum :D

0|0
    0|0
  • onun bişeyi vardı da hatırlayamadım şimdi

0|0
    0|0
  • Ben neydion l*n diyorum

0|0
    0|0
  • Alo yerine omo da diye bilirsin.

0|0
    0|0
  • ben efendim diye açarım genelde

0|0
    0|0
  • Ben efendim derim genelde :-)

0|0
    0|0
  • genetik

0|0
    0|0
  • Sevgilisinin adinin bas harflerimiydi neydi graham in.

0|0
    0|0
    • Evet öyleymiş bir kaç kişiden daha duyayım dedim emin olmak için :-)

• İstersen "siz kimsenez" de diyebilirsin.

0|0
    0|0
  • sen başka bişey de :D

0|0
    0|0
  • Fransızlara özendiğimiz için
    bir anlamı yok sanırsam

0|0
    0|0
  • Ben kim o diyorum

0|0
    0|0
  • graham telefonu icat ettiğinde bir telefonda karısına vermiş ben aradığımda açacaksın demiş graham karısını aramış telefon çalmış çalmış karısı en sonunda açmış graham ne dese beğenirsin açsana l*n o***** (alo) diye feryat içinde çemkirmiş bizdede telefonun ilk yıllarında neden açmadın l*n o***** (nalo) :)))

0|0
    0|0
  • Ben genelde evet diye açıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Biliyorum graham bell le ilgili bir hikayesi var internetten araştırırsan ayrıntılı okursun sevgilisinin isminin kısaltması, graham telefon için çok fazla vakit ayırdığı için sevgilisi terketmiş graham bell telefonu bulmuş her arandığında sevgilisinin adını söylemiş kısala kısala alo ya kadar gelmiş zaten dikkat edersen her dilde alo diyerek açıyorlar telaffuz biraz daha farklı tabi

0|0
    0|0
  • Ben efendim diyorm :D

0|0
    0|0
  • Telefonu bulan adamın sevgilisinin adının kısaltılmış hali

1|0
    0|0
Yükleniyor...