Psikopatin anlami nedir?

Psikopat kelimesinin tam anlami nedir diye soralim bakalim dogrusunu bilenlerimiz var miymis :D

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Empati kuramayan kimseye sosyopat denir, psikopat değil. Psikopatlar pekala empati kurabilirler. Herhalde canlılara acı vermekten zevk alan kimse diye tanımlamak yanlış olmaz.

0|0
    0|0
    • Aah adam onu da aciklamisti ama unuttum. s

• Sosyopatlar da ahlaki açıdan aykırı davranışlarda bulunabilirler çünkü çoğunluğun ahlak kuralları olarak kabul ettikleri ilkeler onlar için özel bir anlam ifade etmez. İkisinin arasındaki f arkı arıyorsan eğer, psikopatlar acı vermekten zevk alırken sosyopatlar herhangi bir duygu hissetmezler.

Onlar için insanlar amaç değil, araçtır.

• Bilgi icin tesekkurler ^^

Erkekler Ne Diyor 5

• Akıl hastası,
    Kişilik bozukluğu

0|0
    0|0
    • Uludağ Üniversitesi profosörlerinden birinden ogrendigim kadariyla -Empati kuramayan kisiye psikopat denir ☆

• Psikiyatri anabilim dalında karşılığı odur evet ama empati kuramayan bir çok insan var ve bu onların psikopat olduğu manasına gelmez. Sen kelime anlamını sordun diye cevapladım ben.
      İkisi çok farklı.
      Psikiyatri dalında profesörün dediği doğru ama psikolojik sorunları olanların da açıklaması "HASTA" bu bağlamda bence Psikopatlık bir hastalık türüdür, şiddete meğilli olan insanlar için kullanılabilir.

O zaman profesöre göre "vicdan eksikliği" olan kişilerde psikopattır.

• Muhtemelen

• 0|0
    0|0
  • bence deli kadir

bu sorunun cevabına uygun. d

0|0
    0|0
  • Aahaha ben kendime psikopat derdim ama tersini yapıyomusum :D

0|0
    0|0
  • Gereksiz sorular soranların zıvanadan çıkarttığı insan kitlesi..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kafası acayip karışık :)

1|0
    0|0
  • mazoşist...

0|0
    0|0
Yükleniyor...