Şiir severler bı bakabılır mı?

Ölüyorum tanrım
Bu da oldu işte.
Her ölüm erken ölümdür
Biliyorum tanrım.
Ama, ayrıca, aldığın şu hayat
Fena değildir…
Üstü kalsın…
[Cemal SÜREYA]

Şair bu şiirde ne anlatmak istemiş?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• bunda anlamıcak bisi yok hayatta herseyı yaptıgını ve artık olumun geldıgını ama kendı olumunun erken oldugunu ve bunu bildigini hayatının cok guzel gectıgını mizahi bir sekilde sanki ikinci el esya satar gibi anlatırken ucuza gittigini ve geri kalan yaslarının Allah ta kalmasını anlatıyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Cemal Süreya çoğu şiirini bayanları etkilemek için yazmıştır. Çok çapkın bir kişiliği var. Bu şiirde bunalımda, yaşarken öldüğünü ima ediyor, hayatından memnun olmadığını ima ediyor. Buradan da anlıyoruz ki çok kadın hiç kadındır Cemal'im.

0|0
    0|0
  • Şair burada aslında ölümü istemiyor ölmek istemediğini söylemiş ve hayattan memnun olduğunuda dile getirmiş ayrıca.

0|0
    0|0
  • Şairmi şiirmi nerde?

0|0
    0|0
  • ölmek için allaha yalvarıyomuş ve sonunda isteği yerine gelmi, ş yaşadığı hayat çok kötüymüş çünkü

0|0
    0|0
  • hasta galiba

0|0
    0|0
  • İnsan ne kadar yaşasa hayata doyamaz ve her ölüm erkendir bu yüzden ben bunu anladım

0|0
    0|0
  • Anlqmadim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• "İnsanın ruhu vücudunun en bitkin parçası. Ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz için hayat sonu olmayan bir yolmuş gibi geliyor bize.""Yolun ortasında durulmaz. Ya önce durulur ya da durulmaz."Ama ne zaman duracağımıza biz karar vermiyoruz, problem burada. Biz yolu bitmeyecek bir şey gibi görürken yolun ortasında bir çevirme görüyoruz yaşadığımız her şeyi bize hatırlatmak ve yola yeni başlayanlara örnek olmak için tekrar gözümüzün önüne geliyor her şey. Ölüm döşeğinde yatan birinin dediği gibi:"Beyaz bir ışık... Ve bir film şeridi."Kimileri bu filmi korku filmi olarak izliyor kimileri ruhunu dinlendiren bir film olarak, Cemal Süreyya gibi... Ama her şekilde o koltuk orada kalıyor gözler kapandıktan ve beyaz ışık karanlığa karıştıktan sonra. Dünya malı dünyada kalıyor kısaca. Filmin, kısa fragmanını kastederek "Üstü kalsın"demiş Süreyya da.

0|0
    0|0
  • Dünyada sana verilen tek şey hayattır, ve sen bu hayata bir şeyler katarsın. Tanrı seni dünyadan alırken yalnızca hayatını alır ve üstü dünyada kalır :) İşte bunu anlıyorum, belki doğru, belki yanlış. Ancak şu çok doğru daha sevecek o kadar çok şey varken her ölüm erken ölümdür. Gene de boş bir yaşam yaşamamıştır Cemal Süreya, fena da değil yani :)

0|0
    0|0
  • Coca cola tersten yazilinca allah gahretsin oluyor
    Gonlum hep seni ariyor
    Neredesin sen?

0|0
    0|0
  • Şair burada doğal gazın pahalı oluşundan söz etmiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...