Hoşunuza giden film replikleri neler?

Var mı aklınızda yer edinmiş, favori replikleriniz? Bir kaç tanesini yazabilir misiniz?

- '' Köyümüzde yaşlı bir bekçi vardı, Gece devriyelerinde bağırırdı: "Herşey yolunda. Herşey yolunda!" Biz de huzurlu bir şekilde uyurduk. Sonra bir gece, bir hırsızlık oldu. Ve öğrendik ki meğerse bekçi körmüş! O, "Herşey yolunda!" derdi, biz de güvende hissederdik kendimizi. O gün, bu kalbin ne kadar kolayca korkabildiğini öğrendim. Kandırmanız gerekiyor. Sorun ne kadar büyük olursa olsun, "Herşey yolunda." diyeceksiniz. '' 3 aptal.

-''Mathilda: Léon, sanırım sana aşık oluyorum. Bu başıma ilk defa geliyor, biliyor muydun?
Léon: Daha önce hiç aşık olmadıysan, bunun aşk olduğunu nereden biliyorsun?
Mathilda: Çünkü hissediyorum.
Léon: Nerede?
Mathilda: Karnımda. Sıcacık. Daha önce hep bir yumru olurdu. Ama artık geçti. '' Sevginin gücü.

- "Ben büyüğüm sen küçüksün, ben akıllıyım sen aptalsın, ben haklıyım sen haksızsın ve elinden hiçbir şey gelmez!" Matilda.

- '' Bu günah!
Bu günah! Bu günah! Bu günah!
Günah?
Bunun neresi günah?
Bu!
Ludwig Van’ı bu şekilde kullanmak. O kimseye bir zarar vermedi.
Beethoven sadece müzik yaptı. '' Otomatik Portakal.

http://www.youtube.com/watch?v=pq7e2-LkZl4

0|1
7|34

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 33

• yazsam kesin kaldırılır, paylaşsam yine kaldırılır. neyse deneyelim şansımızı :/

http://www.youtube.com/watch?v=rV1VD0TKyi8

2|4
    0|0
  • Dedektif Tapp : Seni rahatsız manyak!!
    John Kramer (Jigsaw) : Evet, rahatsızım.
    Beni içten içe yiyen hastalıktan rahatsızım.
    Ellerindekinin kıymetini bilmeyen insanlardan rahatsızım.
    Başkalarının acılarını önemsemeyenlerden rahatsızım.
    Hepsinden rahatsızım...

Merhaba Paul. Mükemmel derecede sağlıklı, akıl sağlılığı yerinde orta sınıf bir erkeksin, gene de geçen ay bileğini kestin. Kendini kesme nedenin gerçekten ölmek istemen miydi yoksa sadece biraz dikkat çekmek mi istedin? Bu gece bunu bana göstereceksin. İronik olan şu; ölmek istiyorsan olduğun yerde kalman yeterli, ama yaşamak istiyorsan kendini tekrar kesmen gerekecek. Jilet tellerin arasından kapıya giden yolu bul ama acele et. Saat 3:00’te kapı kilitlenecek ve sonra, bu oda senin mezarın olacak. Hayatta kalmak uğruna ne kadar kan akıtabilirsin? ” (John)

https://www.youtube.com/watch?v=XJpwrO3MjjU

1|0
    0|0
  • Bugün sayende güzel şarkılar dinliyorum. Teşekkür ederim:)
    Şu sahne ile Norman Stansfield karakterine hayat veren Gary Oldman'a deyim yerindeyse bayılmıştım ve o günden bu yana hem bu replik hem de bu usta oyuncunun tüm filmlerini takip ediyorum. İşte, her yağmur ve fırtına öncesi mutlaka mırıldandığım replik:
    videoixir.net/.../...ansfield-katliam-sahnesi.html

1|0
    0|0
  • 1971 yapımı, başrollerinde yılmaz güney ve filiz akının oynadığı umutsuzlar adlı filmde geçen replik. :))

fırat* yardımsever ve aşık bir mafya babası olarak huzura getirilenlere yardım etmektedir. kumar oynayan kocasından* şikayetçi olan kadın feryatlar içinde bağırmakta fakat fırat fazla iplememektedir ve bu esnada önündeki kağıda sevgilisi çiğdemin* ismini yazmaktadır. kadın ve fırat arasında halen cep telefonumda da kayıtlı olan şu konuşma geçer:

kadın : ... sonunda ortanca kızım da isyan etti, ablam gibi ben de o* olucam dedi.

fırat : ramazanı bulun, ramazana 5000 lira verin. bu karıyı boşasın, bir daha da eve gitmesin. kızı evden alıp yatılı okula verin, o* olacaksa okumuş o* olsun.

kadın : hayır, olamaz, olamaaz...

2|1
    0|0
  • Ve sen bütün alçaklığını ortaya çıkardın ve yine sen kutsallığı kullanarak eziyet ettin. Aziz kılığına girerek şeytanın rolünü üstlendin.( Piskopos: Lütfen merhamet et!) Bu gece olmaz, piskopos bu gece olmaz.

Siyasiler gerçeği örtmek, sanatçılar ise gerçeği göstermek için yalan söylerler.”

+Kim, kimsin sen?
    - Kim?
    Neye göre kimim?
    Maskeye göre mi, yoksa içimdeki ben’e göre mi?
    Maskeli bir adamım ben.

+Bunu görebiliyorum.
    - Elbette görebilirsin.
    Senin gözlem gücünü sorgulamıyorum.
    Maskeli bir adama kim olduğunu sormandaki paradoksa dikkat çekiyorum.

“Bu gece size en ciddi yeminimi ediyorum.
    Adalet hızlı olacak, dürüst olacak
    .. ve merhametsiz.. “(V)

1|0
    0|0
    • ADLER;Daha önce hiç kelepçe ile uyanmamıştım
      SHERLOCK;Ben uyandım, çıplak

Dr. Watson : Çek şunu suratımdan. Holmes : Senin suratında değil, benim elimde. Dr. Watson : Elindekini suratımdan çek.

• Şeytanın yapmış olduğu en büyük hile, tüm dünyaya yaşamadığına inandırmaktır. ” (Verbal Kint)

İnsanların dikkatini çekmek için onların omuzlarına dokunmanız artık yeterli değil. onlara bir balyozla vurmanız gerekiyor.”

Alan : Ben bir fahişeyim, Charlie.
      Charlie : Kendine bu kadar yüklenme. Jake’in saçının kestirilmesi gerekiyordu senin de paran yoktu.
      Alan : Ne, hayır hayır. Bir bayana zevk vermek için para aldım.
      Charlie : Dur bir dakika. Sen bir bayana zevk mi verdin.
      Alan : Bu ellerin nasıl da güçlü orgazmlar yaratmaya yetisi olduğunu inanamazsın.
      Charlie : Hayır hayır, onu hep biliyordum. Sadece başkalarına da bunu yaşatabildiklerine inanmakta zorluk çekiyorum.

• Teşekkürler..

• Hala o iki Italyan bayanın ne soylediği hakkinda fikrim yok. Doğrusunu isterseniz, bilmek de istemiyorum. Bazı şeylerin söylenmemesi daha iyidir. Söyledikleri seyin, kelimelerin ifade edemeyeceği kadar güzel ve kalbinizi sızlatacak kadar duygulu birşey olduğunu düşünmek istiyorum.

The Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli Replikleri (1994)

sadece en güzel replik değil hayatım boyunca duyduğum en güzel sözler bunlar. bir şeyi anlatmanın sözlerden başka yolları da olduğunu hatta sözlerden daha iyi yolları olduğunu anlatan sözler.

1|0
    0|0
  • 2|0
    0|0
  • Polis derhal ellerini kaldr ve yere egil

Zanli Ben sadece tanri onunde egilirim ve şu an onu burada goremiyorm?

1|0
    1|0
    • 8gün

John Abruzi :) . Bir şey arattım ve yeni gördüm guru :D :D.

• ölen hayvandır aşıklaa ölmeez
    http://youtu.be/Z9aOUk5KkLA

1|2
    0|0
  • Çek şu pis ellerini üstümden !
    Hey hey hey sakin ol adamım anlaşabiliriz.
    Hey dostum senin sorunun ne?
    Lanet olası aynasızlar peşimde.

Bunlar hep beynime işledi :)

1|0
    0|0
  • Rahip: İşte sana son dersim. Şu anda cezasını çektiğin suç için gerçekten suç işleme. Tanrı 'İntikam benimdir' diyor.
    Edmond: Ben Tanrı'ya inanmıyorum.
    Rahip: Önemli değil, O sana inanıyor.

1|1
    0|0
  • 2|1
    1|0
  • Kemal sunalın her hali :)

1|0
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • “Dünyayı katiller yarattı, bu yüzden onlara bakmaya alış.”

Sandor Clegane'den Sansa Stark'a
    Game of Thrones

1|0
    0|0
  • nabeeeeeeeeeeer :)

0|0
    1|0
  • Replik falan bilmem ama sahne olarak truva filmi achill ile hector teke tek dövüş sahnesj

1|0
    0|0
  • dünyadaki 80 yıl cennette bir kalp atışı...
    aşkın gücü - 1998

1|0
    0|0
  • gülersen herkes seninle güler ağlarsan yalnız ağlarsın

2|0
    0|0
  • Sen bizi böyle sessiz gördün karamürsel sepetimi sandın

1|0
    0|0
  • Tarhin en güzel ayaridir.
    K. Sunal : Ben ananın olduğu tarafa gidiyorum.

1|0
    0|0
  • Gözlerin ne renk
    Sevda karası
    Çiçek abbbas

1|0
    0|0
  • bize gel arşivimi göstereyim

1|0
    0|0
  • Hey seni aşağılık zenci o koca pis popunu evimin önünden çekmen için 3e kadar sayıyorum :-)

1|0
    0|0
  • Dua edin ayağım kaydıda düştüm 😄

0|0
    0|0
  • aşçı bahçivana, bahçivan şöföre, şöför uşağa sonra hepsi uşağa

1|1
    0|0
  • İşte bu ya 10 numara replik

http://www.youtube.com/watch?v=Zv4FwS_hjWo

0|1
    1|1