Milliyetçi misiniz yoksa Sosyalist misiniz ve neden :) ?

Milliyetçi misiniz yoksa Sosyalist misiniz ve Neden :) ?

0|0
114

En İyi Erkek Görüşü

• pragmatistim ben. 15 senedir dhkp-c, pkk ile içiçeyim. kürt, ermeni, ateist, hristiyan arkadaşlarım var. ortaokuldan beri ülkü ocağı, alperen ocağının tebalarında bulunup çeşitli görevler edindim. ilkokulda süleymancılardan din eğitimi aldım. lisede fethullahçılarla takıldım. annem ve anne tarafından bir çok akrabam nakşıbendilerdendir. toplam 4 senem ailemin yanında değil başka şehirlerde geçti. toplasan 10 15 tane il gezmişliğim var. binlerce insan binlerce görüş binlerce farklı pencere gördüm. solcularla aynı evde kaldım alevilerle aynı evde içtim. sağcılarla yatagımı paylaştım. dincilerden kazıkta yedim yemekte. kürtler arkamı topladı. hemşerilerim kazık attı. dhkp-c korudu ülkücü sevdi. alperen sahip çıktı. halkevlerinde yattım sokakta kalmamak için. akgençlikle yemek yedim. saadetin yurdunda 2 gun misafir öğrenci olarak kaldım. öğrenciydim meraklıydım her görüşe ihtiyacım vardı. şu an yaptığım iş gereği günde binlerce kişiyle konuşuyorum. ve diyeceğim o ki hiçbir fikir kalıcı değildir. hepsinde MENFAAT Vardır. HER GÖRÜŞ. Pragmatizimde dahil. MENFAAT ÖNCELİKLİDİR. benim hayatımı ne kolaylaştıracaksa ben onu savunurum. önce insan olduğunuzu unutmayın önce karakterinizi belirleyin prensiplerinizi çizin çizginzin dışına çıkmayın. her görüşü merak edin kitaplarını okuyun içlerine girin. HİÇBİRİMİZ Farklı değiliz. hepimiz kadehi kaldırırken eski aşklarımıza kaldırıyoruz. hepimiz aynı acıyı çekiyoruz.. rengimiz düşüncemiz ne olursa olsun hepimiz etten kemikten bireyleriz ve hepimiz toprak olacağız.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• milliyetçiyim. türk için savaşırım türk için ölürüm türk için öldürürüm. gazzedeki pis arap ırkına acıyan üzülen insanlara inat türk milliyetçisiyim çok şükür ümmetçi ya da sosyalist değilim.

1|0
    0|0
  • ay ışığı jandarmanın
    süngüsünü yakıyor
    mahpus yoldaş pencereden
    jandarmaya bakıyor

ve diyor ki o, jandarma sen
    kardeşimsin köylümsün
    kırlarında salgın gezen
    köyden geldin belki dün

jandarma biz sosyalistiz
    dostuz yalnız biz sana
    kurtuluşun bizimledir
    elini uzatsana

jandarma sen ah bir bilsen
    sana ne iş verdiler
    belki bir gün zabit sana
    köylünü kurşunla der

anan karın çocukların
    köyünde aç kaldılar
    ne hükümet el uzatır
    ne ağadan medet var

jandarma biz sosyalistiz
    dostuz yalnız biz sana
    kurtuluşun bizimledir
    elini uzatsana.

sonuna kadar sosyalist. yaşasın halkların kardeşliği.

0|0
    0|0
  • Müslümanım ve dinim emrettiği içinde yeri geldiğinde sosyalistim ve faşist bir Yahudi, Nazi, Budist ya da Hristyana karşı da Müslüman milliyetçisiyim, Ama ezilen her halkın arkasında biriyim. Zulmeden kim olursa olsun, babam da olsa karşısındayım. Bunların hepsi de Kuran emridir üstelik.

0|0
    0|0
  • Milliyetçi yim sebep belli işte vatan millet aşkı.. ister bana faşist ister ırkçı desinler ben ne faşist nede ırkçı yım. Ben milliyetciyim

0|1
    0|0
    • peki neden sosyalist değilsin?

• Önce vatan sonra halk benim için. Eşitlik kadar kötü bişey yok. Sosyalist lerin eski kafalililari iyi. Mesela benim dedem sosyalist ama adam gibi adam şimdiki sosyalist ler zibidi zibidi kiyafet giyer bekarete onem vermez namus önemli değil. Allah korkusu olmaz. 60 yasina kadar içki iç 60 dan sonra namaz kıl diye düşünürler. Ben senin a. ını dinini der tövbe ya rabbim gunah yazma. Ben senin allahın ı... der ne kadar günah. . Daha çok fazla sebep var

• Irkçılık seviyesinde milliyetçi olanlar neyin kafasında? Kanında %2'den fazla Türk kanı olan Türk'mü var? Martaval okumayın bana yok saf Türk'üm yok kanımda sadece Türk kanı akıyor diye. Sosyalist de değilim. İnadımdan değil inancımdan Müslümanım , ümmetçiyim, ırkçılığa kaçmadan milliyetçiyim...

0|0
    0|0
  • Milliyetçiliğinde üstünde Türkçü-Turancı. Önce Türk, Sonra İnsanlık, Sonra Diğerleri (Mahmut Esat Bozkurt)

0|0
    0|0
  • Soayalistim. Haksızlığa zulme karşı ses çıkardıkları ve çıkardığım için

0|0
    0|0
    • ama türkler geçmişte hep ezildi buna ne diyorsun

• Geçmişte ezilmeyen halk mı kaldı ki Türkler geçmişte ezildi demek ezilen başka halklara haksızlık olur. Söyler misin Türkler en son ne zaman devletsiz kaldı mesela.

• Arkadaşın da dediği gibi sadece Türkler mi? Maalesef ülke geçmişi çok iyi olan bir ülke değil. Sayısı suçsuz insanlar idam edildi. Yaşları büyütülüp idam edilenleri unutmamak gerek!

• Milliyetçiyim

0|0
    0|0
  • daha iyisi Nasyonel Sosyalistim :P

0|0
    0|0
  • ben insanım saygılar...

0|0
    0|0
  • hiçbir izm ve ist e önem vermiyorum hepsi aşırıya kaçmanın diğer bir adıdır

0|0
    0|0