Hangi roman sizi en çok etkiledi? Ve neden... ?

Hangi roman sizi en çok etkiledi? Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar :)

Ben en çok Kırmızı ve Siyahtan etkilenmiştim. Birde Aşk ve gurur kesinlikle harikaydı. Plan kurma konusunda Monte Kristo kontu gerçekten güzel... Hayal Kırıklığını anlamak içinse Genç Werther'in Acıları nı okumak lazım.. . Sizin de benim gibi çok beğendiğiniz romanlar var mı? ve neden sizi etkiledi?

Güncellemeler:
Klasik okuyan azmış anladığım kadarıyla :)

0|0
934

En İyi Kız Görüşü

• aynı yıldızın altında benim hayata bakış açımı değiştirdi beni değiştirdi hayatımın kitabı hayatın boş şeyleri kafaya takıp lendimizi yıpratmak için ne kadar kısa olduğunu anladım keşke bir de uygulayabilsrydim bu öğrendiklerimi :/ yazara da mail attım cevap aldım sekreteridor büyük ihtimalle ama olsun :)

0|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 34

• ahmet altan son oyundan çok etkilenmiştim. adamın sevdiği kadın için yaptığı çok ama çok etkileyiciydi. peyami safa biz insanlarında hayata dair gerçekler çok etkileyiciydi. sabahattin ali kuyucaklı yusuf daki yusufun hayatı, elif şafağın baba ve piçindeki dram, iskender pala nın efsanesindeki aşk, bu liste daha uzar gider :))

0|0
    0|0
  • Romanlar etkilemedi ama tarih etkiler

0|0
    0|0
  • MeinKampf. (Çöküşve Kavgam) . Adım Adım Hitlerin nasıl çöktüğünü ve aklını bilincini kaybettiğini anlattığı kitap. Olmayan hayali orduları Rusların üstüne saldırtıyor ve bombalar altında karısı Eva ile şarap içip dans ederlemiş. En sonun siyanür içip kendilerini yaktırmışlar. Kitabın devamını yardımcıları Himler ve Subayları devam ettirmiş ilgimi çekti :)

0|0
    0|0
    • O hayali ordu 20 milyon insanın ölümüne neden oldu ne kadar da hayali değil mi :)

• Hayır bahsettiğim şey , mesela sınırda ordumuz var diyor onların gelmesıyle kurtulacağız rusyanın içlerine kadar ilerleyeceğiz. Ama bunu subayları bir türlü anlatamıyor tabi :) 1933 ten bu yana ölü sayısıyla ilgili bilgi kirliliği var :)

• Dostoyevski ve Charles Dickens üzerine tanımam. Her kitapları ayrı ayrı okunulası.

1|0
    0|0
  • Eroinle Dans belkide ilk okuduğum roman olduğundandır ama gayeett güzeldi halende etkisindeyimdir böyle 3-4 sene oluyor herhalde

0|0
    0|0
  • Victor hugo sefiller... kahraman öldüğü için üzülmüştüm ve 600 sayfalık sürükleyici kitap bitince insanda sevgilisinden ayrilmış gibi duygusal boşluk oluşuyor :)

1|0
    0|0
  • Lotr hastasiyiz...

0|0
    0|0
  • valla yalan yok beni en çok etkileyen roman izmirli taylan adam çok kıprak bea :-)

0|0
    0|0
  • Uçurtma Avcısıııı, duyguları yasıyor insan resmen ya

0|0
    0|0
  • ya harbiden bu soruya düsrütce ben roman okumam diyen biri ckacakmı valal merak ediyorum :D roman oıkuyan birinin bu saatte net basında ne işi var onuda sormak lazım :D

0|0
    0|0
  • pucca etkıledı benı :D

0|0
    0|0
  • Çanlar kimin için çalıyor.
    Diğer okuğum romanlar içinde bu beni en çok etkileyen roman oldu. Çok farklı.

0|0
    0|0
  • Çin İşkencesi çünkü o kitap sayesinde namaza başlamıştım.

0|0
    0|0
  • bir tane okudum oda çalı kuşu :D

0|0
    0|0
  • Mehdix olasılık teorisi

0|0
    0|0
  • Bulgar romanları beni çok etkiledi. Çok güzel hatunlar. Kalem gibi.

0|0
    0|0
  • Şöyle bir düşündüm de yok

0|0
    0|0
  • Ağır roman

0|0
    0|0
  • Dan Brown kitapları çok etkileyici

0|0
    0|0
    • klasik eserlerle aran yok sanırım

• Onları ben 10 yıl önce felan okuyordum. onlar beni kesmiyor ;)

• Ama klasiklerde şöyle söyliyim. dostoyevski ve Tolstoy Rus edebiyatının ve Doğu Avrupa'nın en iyi klasikçileridir. Amerikada john steinbeck ve hemingway çok iyi

• Zamanında perc jackson ve olymposlular serisinden çok etkilenmiştim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 8

• Okudum en muhtesem klasik Maksim Gorki'nin Ana siydi tartismasiz. Gunumu kitaplarindan da Tarihci, Empati ve Seytanin Muridi vazgecilmez benim icin

0|0
    0|0
  • Albert camus yabancı harikadır

0|0
    0|0
  • Elif shafakkk.. bir çok romanı beni etkilemiştir..

0|0
    0|0
  • Suç ve Ceza etkilemişti beni.

0|0
    0|0
  • Aklından bir sayı tut romanından çok etkilendim cinayet kitabıydı ve çok etkiledi

0|0
    0|0
  • Çalıkuşu tek kelimeyle bayılmıştım :) (kitap okumayı sevmememe rağmen)

0|0
    0|0
  • İz - Canan TAN

Çok etkilenmiştim.

0|0
    0|0
  • julia quınn bana sevdiğini söyle müthiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...