Dersleri iyi olanlar neden zeki sanılıyor?

Bizim halkımızda şöyle bir düşünce oluşmuş dersleri iyi olanlar zeki sanılıyor. Bu dşünce sizce neden?

Bunu sordum da üni okuyorum bende yanlş anlaşılmasın. Kendime göre iyiyim yani :)
Lütfen düzgün cevap verecekler yazarsa sevinirim.

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• çalışmadan dersleri iyi olana zeki denir.. ayrıca dersleri iyi olanda zekidir çünkü çalışarak başarılı olabileceğini bilmek zekanın göstergesidir.. çalışıpta başarılı olamayanın kapasitede sıkıntı vardır çalışmamış dersi kötüyse ben zekiyim sadece ders çalışmıyorum diyen asla zeki değil kendini kandırıyor.. kısaca dersleri iyise kapasite var bahane aramaya gerek yok...

0|0
    0|0
    • Katılıyorm aslnda sana ama ya o kişinin psikolojisinde bişyler varsa ya da bşka nedenlerden dolayı ders çalışamıyorsa?
      Ayrıca birisi yazmış, kendi zekasını sadece inek gibi kullanıp sabah akşam sosyal hayat olmadan önüne konulmuş ot'lara yani sayfalara bakıp ordaki bilgileri aklına bir şekilde sokup sırf sınav için yaşayanlarda var.
      Üniversiteyi kazanmış ama bir bakıyosun mongol gibi geziyorlar.
      Bence asıl zekanın göstergesi hayvanlar gibi yarıştırılarak üniversiteye girmek değildir.
      Çnkü bu şekilde kendi düşüncelerimizi ortaya koyamıyoruz. Sürü psikolojisyle takılıp biyerlere gidiyoruz.
      Kendi düşüncelerimizi ortaya koymalıyız ki yeni fikirler ortaya çıksın. Asıl o zman bu dünyanın, bizden daha zeki olmayan insanların hayallerinden oluştuğunu anlayabiliriz.
      Yoksa biz normal hayatta napalım avogadro sayısını falan.

• tabii haklısın öyle olanlarda var ama başarılı insanların hakkını yememek lazım.. belki sadece bilim ilgi alanına giriyordur.. öyle yaşamaktan mutlulardır... eğlenip eğlenmedikleri bizi ilgilendirmiyor sonuç olarak.. aslına bakarsan ülkenin eğitim sistemi toptan yanlış.. bu konuda öğrenci millletini değilde.. eğitim politikalarını yürütenlere yüklenmek lazım.. avagadro sayısını ilgili alanda eğitim alacaklara öğretmeleri lazım...

Erkekler Ne Diyor 11

• benım lısede derslerım çok kotuydu 1 sınıf 6 tane zayıf var komsular dedı bu çocuk okumaz bı gıttım hepsını verdım mal mal baktılar sonra okul bıttı ama okumaz dıyenlerın bebelrı sınıfta kalmıs okulu bırakmıs üniye geldim herkezde bı umut ne kı okuyo ya bu bebe l*n ısteyen ders calısan zaten zekı mal adam bunun çalışkanlardan farkı bu ÇALIŞIRSAK BİZ DAHA IYISNI YAPARIZ dersaneye gerek yok

0|0
    0|0
  • Sende söylüyorsun zaten ''bizim halkımızda''. Bizim halkta çok saçma düşünceler oluyor. Yapacak bir şey yok

0|0
    0|0
  • Fizik sinavina 15 dk calisdim 6 saat pc oynadim 93 aldim
    arkadasim 3 saat calismis 70 aldi
    Not:Dersleride dinlemem
    simdi soruyorum ben neyim

0|0
    0|0
    • Yok artık sizin fizikçi ne soruyo f=m. a fomülunde m 8 ise a da 10 sa f kaçtir bumu

• Knk herkes 50-60 falan aldi hem onu sorsa 100 airim garanti
      dinamik hareket karisik formulleri birbirine katman gerekio :D

• üniversite okumanın zeka ile alakası yok. zeki sanmak her üniversiteliyi kendini kandırmaktır. dersleri iyi olması da sadece dersinin iyi olduğu anlamına gelir. ortalaması yüksek olup aptal olan bir sürü insan tanıyorum.

0|0
    0|0
  • Yıllardır eğitim sistemi salakça yönetildiği ve öğretildiği için. Bilgiler öğrenmek için değil tersine sınav için öğretilmekte. Fuck The System.

0|0
    0|0
  • Zekiler calıskan diye bisey olmaz zekiler meraklı olur bos bilgilere sahip oldukları sanılır ama yeri gelince o bilgiler işe yarar

0|0
    0|0
  • Cunku zeki insanlar genelikle cok caliskan oluyorlar :d

0|0
    0|0
    • Einstein bile basarinin yuzde 90i calisnaktir diyor. Zeki insanlar basta tembel olurlar sonradan acilip caliskan olurlar :p yoksa turkiyenin yuzde 80i einstein di simdi tam tersi olsaydi:p

• Cunku zekiler

0|0
    0|0
  • sadece zekanın tanımını bilmen yeterli

0|0
    0|0
  • Çünkü onlar zekasının hakkını ders calısarak verıyor bızım gıbı boş işler peşinde koşarak degil

0|0
    0|0
  • Ogretmen olarak ben daha ogrencilerime anlatamadim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Akademik başarı ayrı, zeki olmak ayrı..

''Sakın sana kötüsün diyenlere aldırma, bana da gerizekalı dediler, atomu parçalayıp ellerine verdim.''

Albert Einstein

0|0
    0|0
    • Katılıyrm. LittleCatty'nin yorumuna bksan ordada detaylı bişyler yazdım.
      Bende bir söz paylşym madem :

"Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir. " / Steve JOBS
      Aslında hangi açıdan bakarsan çok şey anlatıyor ama artık kim ne anlarsa dmi :)

• derleri neden iyi olduguna bagli.
    calisaraksa akillidir, zeki degildir. cunku akilli bir insan sormluluklarni bilir.
    ama calismadigi halde iyiyse dersleri, zekidir yani)

0|0
    0|0
  • yok be kanks ne zekisi ben kopiş çekiyom :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...