Sizce Atmosfer Olmasaydı Hayat Nasıl Olurdu?

Bugün 6 yaşındaki yeğenim havanın ne olduğunu sordu. Anlatmaya çalıştıkça yeni sorular sordu. En son neden atmosfer var dediğinde bayılmışım :)

0|0
2|19

En İyi Kız Görüşü

• Atmosfer olmasaydı azot gazı olmazdı. Hoş; azotun ne işe yaradığı belli değil zaten, olmasa da olur :P
    Sonracığıma.. Atmosfer olmasaydı oksijen olmazdı. Gerçi oksijensiz yaşamanın bir yolunu gene bulurduk. Ama yağmur damlaları beynimizi deleceği için babamız kimdi bilemezdik :P

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Zıplayıp yıldız toplamak gibi mi

1|0
    0|0
  • Radyasyon yüzünden yaşam olmazdı..

1|0
    0|0
  • güneşten gelen alfa beta ve gamma ışınları yer yüzüne vurduğu gibi ortamda oluşan karbondioksit salınımı artar ve nefes alınmaz hale gelirdi çevrim sırasında oluşan karbondioksit gazı karbon monoksit gazına dönüşür dünya hızla ısınırdı yani her yer kaynardı

1|0
    0|0
  • :):) Soru içinden soru çıkaran çocuklar, şahsen çocuk gördüm mü zaten ikiliyorum :), Neden atmosfer var dese, bana, bende ona "senin gibi çok soru soran çocukların o oksijeni fazla soluyup bizim gibilere baygınlık geçittirmen için var" derdim.

1|0
    0|0
  • Direk güneş ışığına maruz kalırsın bide delinecek bir ozon tabakasi olmazdı bnden bu kadar ;);)

1|0
    0|0
  • Bilmyorum kanki yasamadim

1|0
    0|0
    • En iyi cevaplardan biri :)

• Oyle yani yorum yapılması bile saçma :)
      Ama o olmasaydı başka bişey olurdu Rabbimiz yasamamizi istiyorsa yasardik ve yaşıyoruz :)

• Çocuktur bu ne yapsın :) Dolanıyor evde ne soru sorsam da bizimkileri ağzı açık bıraksam diye :). Ama atmosfer olmasaydı oksijen olmazdı haliyle biz de olmazdık ve ne olacağını bilemezdik.

1|0
    0|0
  • İşte öyle olurdu

1|0
    0|0
  • 6 yaşındaki yeğenini rahat bırak lütfen. Atmosfer olmasaydı burada bunu soramazdın şimdi.

1|0
    0|0
  • Atmosfer olmasa hayat uzun sure devam etmicegi icin düşünmeye de vakit kalmazdı

1|0
    0|0
  • hayat olmazdı :)

1|0
    0|0
  • atmosfer olmasa bizim türümüz için hayat olmazdı

1|0
    0|0
  • Hayat olmazdı. Belli uçmuş senin kafa.

1|0
    0|0
  • :) iki tokat pepeyi acarim al buna bak derim

1|0
    0|0
  • insanlar cilt kanseri olurdu...

1|0
    0|0
  • götümüzden nefes alırdık nasıl açıklama ama:)

1|0
    0|0
  • doveydin cocugu bide eic olan bayan neden kapatti hesabi haberin varmi?

0|0
    0|0
    • Nereden buldun bu soruyu, ne adamsın işin yok mu :)

• ne zmn gonderdin bana gelmedi vatsapında kapalı kime la bu hava :D kızı tanıyommuuu yoksaaa kim soylesene cagir gelsin bisii dicem :D

• Tanımazsın, eskiden takılırdık. Yönetim kapattı hesabını birazdan seni de kapatacak :)) Buradan yazma. Yeni sorum var gel bakalım :)

• Dunya cok sicak olurdu sular buharlasir ve su olmazdi

1|1
    0|0
  • o kadar sıkıcı olurdu ki nefes bile alınamazdı şaka mı bu soru :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...