Taksilerde sigara içmek serbest bırakılmalı mı? Bir toplu ulaşım olarak taksi, sağlık fetişizmi ve bireysel özgürlükler.

Biliyorsunuz ülkemizde pek bir güzel, çağının öteside bir kararlılıkla uygulanan sigara yasağı var. Bizim zamanımızda şehirler arası otobüsler de bile millet fosur fosur sigara içerken, şimdi sokakta bile neredeyse içemez olduk.

Ancak taksilerin de toplu ulaşım aracı kabul edilerek, sigara yasağı olması ne derece mantıklı? Sonuçta sigara içen de, taksici de o arabayı havalandıracak. Kaldı ki, toplu ulaşımda 3 liralık bir yola 30 lira veriyorsam, harbiden keyfime düşkün biriyimdir.

En nihayetinde sigara yasağında bu kadar sağlık fetişisti davranmak ne derece doğru? Erdemsiz mal ilan edilen sigara ve onun yasaklanmasıyla, tiryakilerin başkalarına zararı olmayan hak kullanımlarına da tecavüz ettiğinizin farkında mısınız?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Umarım ki bu tarz sorunlar, avrupanın çeşitli ülkelerindeki sigara içilebilir mekan ruhsatı ile çözülecektir. bu da zaman meselesi. Biraz sabretmeni tavsiye ederim. Barlar, kapalı mekanlarını kullanamaz oldular; zira müşterilerinin çoğu alkol yanında sigara da tüketiyor. Elbet bir ortak yol bulunacaktır. Bunu bir süreç olarak addet bence.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• sigara kokusu bulunduğu ortama çok çabuk sinebilen bir koku.taksiye sen bindiğinde şoför de sigara kullanan biriyse içmek istemeni hak olarak görebilirsin ama sigara kullanan bir kaç müşteri arka arkaya içtiğinde onlardan sonra alerjik astımlı bir müşteri binerse hoş bir durum olmaz.ayrıca takside 2dk içmeyiverin yani ne olacak?

0|1
    0|0
    • 4 ay önceki konuyu açmanı takdr ettim:)

bu soruyu sorduğum gün, 2 dk.lık değil 2 saatlik taksi yolculuğu yapmıştım... sigara içen kişi camı açar nihayetinde ve arabada aynı anda sadece bir kişi sigara içtiği ve cam da açık olduğu müddetçe koku o kadar da sinmez, değil mi?

• hala aynı şeyi düşünüyorum :P

• fikr-i sabit chemi <3

• sigara içen biri olarak bence içilmemeli... taksi şöförü içmiyorsa kimsenin onu zehirlemeye hakkı yok. ayrıca eskiden sigara içilen taksiye bindiğimde acayip kötü bir koku oluyordu. şimdi en azından o kokular yok ve taksiler daha temiz. mesela şöförün içtiğini gördüğümde o taksiye binmiyorum. sonra benim için en büyük sıkıntı bu konuda çocuklarla binmekti. artık o konuda da rahatım. kapalı yerlerde, taksilerde içilmediği için içilmeyen bir yer bulmaya çalışmıyorum. yasağı destekliyorum ki dükkanımızın işlerini epey bitirmesine rağmen...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• çağının ötesinde uygulanan kararlılık hakkında şunu söyleyeyim;

geçenlerde istanbul'da bir bara bu sigara içme yasağğı ile ilgili bir ihbar geliyor, siviller basıyor burayı tutanak tutuyorlar falan. diğer barlardada içildiğini neden oraya gitmediklerini soruyorlar, ihbar üzerine geldiklerini söylüyorlar. içlerinden bir tanesi mekan içerisinde sigara yakıyor. müşterilerden biri siz niye içiyorsunuz ceza kesiyorsunuz diyor, cevap da

"ben devletim içerim, sana ne..." oluyor. daha konuşmaya gerek yok.

0|0
    0|0
    • bazı barlarda rutin kontrollerde anlaşmalı. sigara yasağı, küllük bulundurmama yasağına dönmüş durumda. bunun yerine sigara içilen alanla içilmeyen alan cam bölme vb. gibi uygulamayla kesin ayrılıp, gerekli havalandırma tertibatı zorunluluğu getirilse veya bu iş ruhsata bağlanmış olsa daha sağlıklı olacaktı.

ama olan yine kuralı ta uygulayanlara oluyor, rekabette geri kalıyorlar:(

• walla takisiyi bilmiyorumda trabzona tatile gittiğimde şehirler arası otobuste içiyolardı püfür püfür :D

0|0
    0|0
    • yuh be.. ben de serbest olsun diyorum ama bu kadarı da fazla! sadece taksilerde özgürlük istiyorum.

• ahahahaha :D abi adamlar aşmışlar olayı sigarayı bırak normal şehirler arası otobus ya kediler köpekler geziyo üstünde :D tavuklar kaz lar ucuyo :D

Yükleniyor...