Rap ve arabesk rap nedir Katılanlar kimler?

Rap
Rap, Hip hop alt kültürünün bir koludur. Kökeni 1970'lerde özellikle siyahi insanların yaşadığı Amerika'nın kenar mahallelerine, bir diğer deyişle "getto"lara dayanmaktadır. Kültürel kökeni Amerika'da olmasına karşın, bilinen ilk Rap parçası İtalyan Adriano Celentano'nun Prisencolinensinainciusol şarkısıdır

Arabesk rap
iç anadolu bölgesi ve almanya başta olmak üzere çeşitli bölgelerde icra edilen ve hızla yükselmekte olan müzik türü. arabesk tarzında bir şarkı bulup giriş kısmı loop'lanır ve üstüne lirikal konsepti arabesk müzk anlayışıyla örtüşen sözler yazılır. "bebeğim senden vazgeçemem dertliyim efkarlıyım hayata küskünüm rerörerö" şeklinde ilerleyen bu müziğin icraatkarları kendi tarzlarını oluşturmuşlar bile. giorgio armani logolu v-yaka badileri, çizgili yeşil-gri hoody'leri, pilot gözlükleri ve jöleleyle havaya dikilmiş, ense tarafı özellikle uzun bırakılmış saçlar ile 1970'lerin sonunda bronx'ta filizlenen müzik türüne yepyeni soluklar katmaktalar. youtube'da koydukları vidyoların başlığı 5-6 kelimeden kısaysa kendilerini samuray metoduyla cezalandırıyorlar gibi bir söylenti var ek olarak.

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• arabesk rap diye benim kafamda öyle bişey yok. hepsinin * yapanlarında... eşek anırmasından başka bişey değil abi. Türkçe rap dinle en azından zaten yabancı dinleyen varsa bile anlamıyorum deyip boşveriyo :D türkçe raptede çok sağlam isimler var. gerçi ben yabancı türkçe her ikisinide dinlerim

1|0
    0|0
  • Cok sevmem arada dinlerim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Arabesk Rap diye birşeymi var lan. Rap'e arabesk sample vermek var onun sebebide Almanyadakilerin kendi öz müziğinizi yapın demeleri üzerine. En büyük örneğide Yener Çevik

1|0
    0|0
    • Bunu başka sitelerden alıntı olarak getirdim ben size sadece gösteriyorum sizce ne nedir siz söyleyin tartışalım

• Yani edebiyat bende bitti ben gider

• Karaçalı , Saian , Farazi V Kayra , Çağrı Sinci , İndigo gibi mcleri dinle

• dostum sen bunu müzisyene sor rap belli bir ritim üzerine kurulu monoton söz türüdür normal konulur gibi şiirde bile müzik var ama rapte yok bide müzik türlerinden sayıyo insanlar !!!

0|0
    0|0
  • Arabesk rapin a. mk RAP'e bişey olmasın

0|0
    0|0
    • Arabesk rap te bazen gerekir

• Ve düşünceler kurşun işlemez

• V For Vendetta

• arabesk rap yok diyebilirim ama illaha ki var diyosanız da oda Yener Çevik'tir
    Yener Ceza Sansar gibi bir çok sağlam kalemle aynı zaman da Ais gibi newschool larla da parçaları olan kelamı iyi bir adam

0|0
    0|0
  • a. rap dünyanın en ergen olayıdır.

0|0
    0|0
  • Rap in üvey evladı Arabesk rap

0|0
    0|0
Yükleniyor...