Toplu taşıtların sürücülerinden şikayetçi misiniz?

Özellikle İstanbul'da bazı toplu taşıt sürücüleri çok hızlı ve kurallara uymadan kullanıyor. Daha bugün bir otobüs şöfürünü ihbar ettim aşırı sürat yaptığı için. Bir ara minibüsle gelip gidiyordum onlar daha da beter. Birbirleriyle yarışmalar, agresif hareketler, yolda millete çatmalar falan hepsi için aynı şeyi söyleyemem ama ben bu tür kendini bilmez bilinçsiz insanlardan çok rahatsız oluyorum ve ne yazık ki ülkemizde de çok var bunlardan. Uyarmaya da gelmiyo üstelik iyi niyetli bişey söyediğinizde sizi tersliyorlar.

Ben de ihbar etmeyi tercih ediyorum sonuçta onun kazanacağı para başkalarının hayatından daha değerli değil eğer layıkılya yaparsa herkesin işine saygımız var ama bu ''ben çok iyi biliyorum, bişey olmaz'' havalarını bırakmaları lazım.

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Birkaç zaman önceydi. O zaman daha işim vardı. O kadar eski yani :))

Bir gün işten dönüyorum yine. Otobüse bindim. Bir anda ortalık karıştı. Otobüse binen iki adet turiste bu aracın da gidecekleri yere gittiğini anlatmaya çalışıyordu şoför abimiz. Birden ben aradan zıpçıktı gibi fırladım.."Öndeki araçlar da gidiyor." dedim:)

Şöför amca bunun üzerine "X firmasından (turistleri yönlendirdiğim bir firma otobüsü) yolcu başına prim alanlar var herhalde" dedi.

Ben de duramadım ...:P Yolcu başına İETT den de prim alan şöforler var herhalde dedim..

Ben olduğumu anlamadı ve yanımdaki kadına dönerek kendi işine bak sen dedi..

Sustum:P

Sonra da o güzergahın sürekli şöforu olduğunu öğrendiğim amcayla kanka olduk :) Hatta ertesi gün bana benim dedikodumu bile yaptı..Bu da böyle bir anımdı:P

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ayna nedir bilmeyen,yolda bitek kendisi varmış gibi davranan,ışıklarda kafayı eğip seni kesen,yolcu inmeden gaza basan,diğer dolmuşçularla müşteri kapmaca oynayan,virajlarda 2 teker üstünde gitmeye bizi alıştıran, ve daha bi sürü sayamadığım özelliği bulunan, uzaydan indiklerini düşündüğüm tanımlanamayan yaratıklar.(hepsi böyle değildir belki ama karşılaştıklarımın bi özeti...)

0|0
    0|0
    • yine hepsi için söylemediğimi belirteyim yanlış anlaşılmasın ancak benim okuduğum lisede serseri yuvasıydı ve ne kadar it kopuk serseri millete sataşan bikaç kişi biraraya gelip delikanlılık ayağı yapan tipler varsa hep minibüs şöförü oldu. şimdi gene kendi aralarında bikaç kişi bir araya gelip delikanlılık taslamaya devam ediyolar.

• Allah kolaylık versin öğretmenlere. haketmiyo böyle öğrenciler...

• eşi falan katil olur insanın ya o derece yalan değil bunlar.

• ya tek derdin bu mu :S

bırak adamları 8 saat yolda aynı yol tabiki kafayı sıyırırlar

0|0
    2|1
    • başka dertleri başka şekilde ifade ediyorum zaten. insanarın hayatlarıyla oynuyolar sence önemsiz mi ?

• kim sana ne dedi söyle arkadaslarla çıkışta dövelim

• ankaradaki abilerimiz bazen uçuyor. hele ramazanda.

1|0
    0|0
  • ah yok mu o çılgın mavi dolmuş sürücüleri tercihimi iett'den yana yaptığımdan beri özlüyorum :)

0|0
    0|0
  • Ben en son bi otobüs şöförünü minibüs yolu üzerinde gördüğümde bi elinde cep telefonu vardı telefonla konuşuyodu diğer elindede elma vardı adam elma yiyodu ya... Ondan sonra da otobüse falan binmedim zaten...

0|0
    0|0
    • gene iyiymiş o ya. şehir içi yolları otoban sananlar var. 3 sene önce bizim buralarda bi minibüsçü kaldırımdaki bir çocuğa çarpıp ölümüne neden oldu. sonra adamı linç etmeye kalkmışlar ama bu olayda uyarmayan ne olursan olsun söylemekten çekinen tepki göstermeyen oradaki bütün yolcular biraz sorumlu aslında. ama minibüsçülerde o bilinç yok işte ben herifin birine söylediğimde ne acelemiz var diye utanmadan bi de en fazla 80-90 la gidiyorum korkuyorum diyosan anlayış gösteririm diyo şerefsiz.

• Haklısın valla, insanlar bazen alıcakları cevabı az çok tahmin edebildiği içinde bişey demiyo işte..

• taksim dolmuşçuları f1 pilotu gibidir, onların tam tersi de metrobüs şöförleridir, yürüseniz daha çabuk gidersiniz.. bir de metrobüsün şöyle bir özelliği var gider gider durağa gelince frene basar, sizişööe bi savurmadan duramazlar..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yüzde 70 tabiri caizse ayı, saygısız, agresif arkasında kızı yaşında yada ablası yaşında kadınlar oturuken küfür eden tam durmadan indirmeye çalışan valla büyük kısmı öyle hiç sevmem iyiki arabam varda binmek zorunda kalmıyorum. bide biriyle dalaşacak ol it sürüsü gibi 50 kişi olurlar.

0|0
    0|0
    • aynen öyle ben mecburen uzun süre minibüsle gidip geldim. ama daha kötüsü insanımız çok pısırık olmuş. çünkü farkediyorum herkes rahatsız biri de çıkıp söylemiyor offf pfff tçk ya olmaz ki falan diye mıy mıy söyleniyolar sadece arada bir işte ''kaptan ralli mi yapıyosun'' diye biri çıkarsa çıkıyo :) insanların diken üstünde olduğunu görüyorum yani adam gazete okuyacaksa sohbet edecekse falan yapamıyo herkes bi yerlere tutunma derdine düşüyo ama söylemiyolar işte götüboklu bi serseriden korkuyola

• antalyada toplu tasıma olayı berbat ayrıca şöförler cok yavaş :(( ve asık suratlı yahu insanlarla ugrasması zor diosun neden bu mesleği seciyosun anlamadım :S

0|0
    0|0
  • mavi minübüsler çok fena silivri hattı falan

0|0
    0|0
  • iyi güzel yazmışızda bunlara prim veren devlet zaten prim veriyor .Vatandaş ne yapabilir ki bu durumda ?bir çok eksik var say say bitmez ulaşım da ama yapabilcek birşey yok sonuçta sen kendi sürüşüne güvensen de karşındaki insanın arabayı sürmesine güvenemiyorsun ve her gün kasaptan ehliyet alıyormuş gibi ehliyet veriliyor herkese onun için insana değer verilmediği bir ülkede fazla şeyler istemek suç devam eder böyle kanımca ...önceden takardım ama artık takmıyorum türkiye'de yaşıyoruz ...100 kişilik araca 200 300 kişiyi bindiren ve binen insanlar da bizler değilmiyiz (şahsen ayakta bindmediğim için sorun olmuyor benim için ama binenler o şekilde üzülüyor insan onlar için )...bir kişi konuşur diğerleri susar ...

minibüs şöförlerinin nerdeyse %90 a yakın psikopat türden cinsten insanlar oluyor belli bir süreden sonra psikopat olmayanda onların arasında kendini kaybediyor.

0|0
    0|0
    • bizde sorunun derinine inip kökten çözmek diye bir şey yok malesef, en fazla yüzeysel olarak halletmeye çalışıyorlar. insanların hayatının söz konusu olduğu işler dahil yeteri kadar ciddiye alınmıyor hiçbir şey. inşaat yapılırken bile önlem alınmıyo, gıda konusunda önlem alınmıyo, aklına gelebilecek her şeyde böyle bu durum. ama ne yazık ki insanımız da sesini çıkaracak bilinçte ve yapıda değil git gide pısırıklaşıyoruz söylemek istemezdim ama gerçek olan bu hak aramayı unutuyoruz.

• bu millete ne yapsalar yeridir haksızlığa karşı koyun olmayı tercih eden bir millet topluluğu var .Anca böyle olaylarda bir kaç kişi karşı gelir sonra olay çıkartan adam olarak bakarlar tip tip .yapmış olduğun doğrudur ama halk artık bunu anlamak istemez senin tepkin onların gözünde senin haksız konumunda değerlendirilir.başının o anlık ağırmasını istemez ama tercih ettiği herzaman o zahmeti çekmeyi kendine felsefe edinen insanlar topluluğunun içindeyiz malesef..

• aynen öyle malesef. bir de kendi kendini teselli etmeye çalışır ''aman canım geldik zaten'' falan diye. işi bittiği zaman kendine zarar gelmediği zaman da ne oluyor umursamaz pek çünkü bir şey olmadan atlatmışır o işi. hadi sorunları arayıp bulmayı geçtim gördüğü haksızlık düzensizlik ve yanlış işleri de umursamaz artık. ama o yanlışlar yüzünden kendisinin ya da bir yakınının başına bir iş gelirse çıldırmış gibi yakınır durur ya da onun engel olmadığı haksızlık yüzünden bir başkasına zarar gelir

Yükleniyor...