Hangi tarihi olaylar sizce tarihte dönüm noktaları olmuştur?

Arkadaslar , sizce dunya tarihinde kucuk veya buyuk hangi olaylar ne acilardan dunyada ne gibi degisikliklere sebep olmustur , sizi etkileyen donum noktasidir diyebileceginiz hangi olaylar var?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Çağlari başlatan ve bitiren olaylar... adamlar dusunmemize gerek kalmasin diye secmis zaten

0|0
    0|0
    • Ben de onun bosunu yapiyorum :) sizin farkli olarak dusundugunuz var mi?

• Bence de cok onemli ulkemiz ve ulkemiz insani icin.. Bence farkinda olan insan sayisi az degil ama ataturkun yaptiklarinin kurtulus savasi disinda en onemli etkisi bizleri ve gelecek nesilleri etkilemesidir, bircok konuda en buyuk ornek benim icin..

• Benim içinde öyle..

Kızlar Ne Diyor 4

• İstanbul fethi aklım ilk gelen

0|0
    0|0
    • Bence de cok onemli , ne acidan dunyayi etkiledigini dusunuyorsun peki?

• bütün dünyayı etkilediği gerçek ordumuzun gücü inancımız yardımlaşmamız bunlar etkili olmuştur arka plandan bakıyorum olaya ayrıca çanakkale savaşında seyit on başı turklerin gücünü ve inancı yönünden çok etkili olmuştur

• Peygamber Efendimiz'in dünyaya gelişi, Fransız İhtilali, İstanbulun fethi

0|0
    0|0
  • hz. muhammed (sav) im doğması

0|0
    0|0
  • peygamper efendımızın duyaya gelısı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• M. Ö : 3500 yazının icadı sümerler----ilkçağ başlar

MS 375 kavimler göçü---Ortaçağ başlar

1453 İst Fethi Yeni Çağ başlar

1789 Yakın Çağ başlar

0|0
    0|0
    • 1789dan sonra cagi degistirdigini dusundugun gelisme veya olay var mi peki?

• Albert Einstein İzafiyet Teorisi... Zamanda görecelik ama insanlar daha bunun farkında değiller gibi...

• Ozellikle zamanin goreceliligi teorisi bir cok olaya farkli acidan bakmamizi sagliyor bence de , dine bakisi bile degistirir

• Gözlüğün bulunması. Sonuçta tüm bilim adamları gözlerini bozuyor çok okumaktan, gözlük olmasaydı çoğu pes ederdi ve hiç icat yapılamazdı.

0|0
    0|0
    • :) guzel cevap , fakat bulan kisi bulmasaydi baska birisi de ayni veya benzer seyi yapabilir miydi sence? Yani bulan kisi dahice birsey mi yapmisti sence?

• teşekür ederim :) o bulmasa da başkası bulabilirmiydi bilmiyorum ama bulan kişi dahice birşey yapmıştır.

• atomun bulunması bence dünyaya faydasıyla beraber birsürüde zararı oldu hem faydalı hem faydasız

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katiliyorum , guce olan duskunluk sebebiyle insanlarin anlamsiz kullanimlari bircok icadi dahi tartisilir hale getiriyor.

Yükleniyor...