Işık hızıyla geçmişi görmek mümkün mü?

Işık hızı sizce var mıdır?Açıklama olarak size ön bilgi:Biliyorsunuz göz ışık sayesinde görür.İnsanın ışık hızını aştığı zaman atıyorum istanbulun fethi veya benzeri geçmişteki şeyleri görebileceği mümkün bana göre.Şöyle düşünün ışıktaki cisimler uzayda yol alıyor aslında.Mesela bir dakka önce gördüğünüz cisim veya olay veya saniyelik bir olay ışıkla beraber uzayda yol alıyor.Eğer biz ışık hızında hareket edebilirsek geçmişi görebiliyoruz.Geleceği göremiyoruz çünkü ışık henüz yol almadı bu yüzden ilerlemiyor.Evet düşüncelerinizi alalım:)

Güncellemeler:
heh şöle eğlenceli ve gayet değişik cevaplar geliyor:)
Arkadaşlar ışık hızı var mıdır sorusu saçma bir soru biliyorum ama ışık hızı tabiki vardır ben sadece sizden gelen yanıtları ve paylaşımları görmek istedim o yüzden öyle bir soru sordum.Asıl soru zaten ana başlıktır.

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Keşke öyle birşey olabilseydi.Geçmişte çok görmek istediğim şahsiyetler ve olaylar var.En azından herkes merak ettiğini gidip görür ve tartışmalar son bulurdu:)Tarih aydınlanırdı.En çok kayıp kıta mu gerçek mi onu öğrenmek isterdim,orda bir süre yaşamak isterdiim.

0|0
    0|0
    • Mu bir kıta değil, adadır ve gerçek olduğu dile getirilir.Çünkü,Tibet'te bir ibadethanede bulunan tabletlerdir ve bana kalırsa dini yerlerde eskiden bilim üzerine de çalışmalar yapılırdı. Bu sebeple dei Mu Adası üzerine notların tutulması bence gayet normal.Çok eski bir uygarlık olduğu için az yazınsal kaynağın bulunması da gayet normal.En azından ben buna inanıyorum şimdilik.

• Atlantis sadece bir romandır :)

• aynen ama nerdee

• mumkun olsa biel bu bilgiyi halkla paylasmazlar kanimca.

0|0
    0|0
  • ışık hızıyla geçmişi görmen için ölüme yaklaşman lazım ışık hızı diye buna derim film şeridi vesselam

0|0
    0|0
  • geleceği görelim geçmiş ne yapıcaz kii :(

0|0
    0|0
  • gelmişe geçmişe...

0|0
    0|0
  • keşke olsa öyle birşey :))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• geçmişte değil de geleceğe yönelik bakarsak ışık hızıyla dünyanın etrafını dolaşman gerekecek ve geldiğin nokta başladığın noktanın sadece bir tık gerisine düşüyor ( dünyanın etrafı ve ışık hızının aldığı yol bazıda bakarsak ) ve çok farklı bir boyut ve zaman içine düşüyorsun..geri dönüşte de aynı noktaya yani başladığın yere döndüğünde bu sefer sen hala 1 saat önceki gibi genç ve bakımlı, ailen için ise gördüklerin senin gelecekteki çocukların ya da torunların oluyor..yani tüm sevdiklerini yitirmiş oluyorsun..ışık hızı böyle bir şey işte...gidişinde herkes var ama gelişinde o herkes hakkın rahmetine kavuşmuş oluyor...

0|0
    0|0
  • Düşüncen fantastik ama mantıksız. ışığın görüntüleri taşıdığı teorin gerçek bile olsa sen işıl hızında gitsen bile o görüntüleri taşıyan fatonlara yetişemezsin mesafenin daha da açılmasını önlersin anca. İşıktan hızlı gidip yetişebileceğini farzedelim o zamanda görmek istediğin olayı taşıyan fatonların milyarlarca yansıtıcı olan evrende nerde olduğunu nasıl tespit edeceksin

0|0
    0|0
    • belli mesafeler herhalde 1453 istanbul fethini ışıktan hızlıda olsan görmen zor tabi kim bilir nereyi güneşi geçti gitti ne bilim hehe

• hakllısın :)

• cheers bro hehe

• bilim adamlarının bazıları böyle bir teori ortaya attılar bence çok mantıklı çünkü her görüntü ışık hızıyla uzaya gidiyor sesde aynen böyle uzaya dağılıyor yani ışık hızı geçilirsen geçmiş görülebilir ama bu 500 yıl kadar olmaz bir kaç gün hafta belkide ay

0|0
    0|0
  • Ses için doğru bu dediğin lakin dalgalar çok inceldiği için o kadar hassas ayırt edici yok...

ışık atomlarıysa son sürat gidiyor... lakin bundan 3 milyon yıl önce olan bir nova- süper nova dönüşümü dünyadan yeni görülmüştü oysaki 3 milyon yıl önce olmuştu..

Senin bu dediğini imkansız kılan teknoloji değil karadelikler... onlar olmasa uzayda ışık ve geçmiş kirliliği olurdu...

0|0
    0|0
  • Gama ışınları çarpsın ki ben bunu düşünmüştüm :)

1|0
    0|0
  • eger o karsidan gelen trenin isigi ise ve sende raylarin ustunde kaldiysan evet insan kendi gecmisini film seridi tadinda gorur

0|0
    0|0
  • ışık hızına geldik de, geçmişe gitmesi kaldı:D

0|0
    0|0
  • E=m.C² evet vardır.

Ve evet bu da mümkün.

0|0
    0|0
  • "Işık hızı var mıdır?" ne demek bea?

0|0
    0|0
    • sen içeriği oku önce:)

• Atom altı parçacıklar da elektron, nötron ve protondur başka birşey değil

• eğer geçmişe gidip istanbulun fethini engellersem bu gün ne olur? Şu an yine burda olur muyuz?

0|0
    0|0
Yükleniyor...