İspanyoca öğrenmek çok mu zordur?

bn ispanyolca öğrenmek istiyorum ama zor mudur bilen var mı

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• çok zor değil . örneğin normal kurallı cümlenin sonuna soru işareti koyunca soru cümlesi oluyor . Türkçe gibi o da yazıldığı gibi okunuyor (bir kaç harf hariç ) . Severek çalışırsan çok eğlenceli bir dil bence

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben bir ara kursa gittim ik ay kadar. Çt pat konuşuyordum ama araya işler girince bırakmak zorunda kaldım. Tömer diye Ankara Üni.'nin bir kursuydu. Ucuz değildi ama çok iyiydi. İspanyolca çok eğlenceli ve güzel bir dil. Ayrıca İtalyanca'ya çok benziyor ve bu nedenle İspanyolca biren biri İtalyancayı kendi başına öğrenebiliyor. Yani bir alana bir bedava gibi bir şey. Eminim çok seversin. :))

0|0
    0|0
  • Fransızca veya İtalyanca biliyorsan çok kolay öğrenirsin. Zaten fiillerin çoğu Fransızca ve İtalyancaya benzediği için rahat oluyor öğrenmek. Ben Fransızca bildiğim için bir İtalyan konuştuğunda rahatça anlayabiliyorum neden bahsettiğini veya ne dediğini, İspanyolca'da bunlardan zor olmasa gerek.

0|0
    0|0
  • Önce Türkçe'yi öğrensek daha iyi olmaz mı ? "(Ispanyoca) öğrenmek çok mu zordur"

0|0
    1|0
    • türkçeyi biliyorum iyi bir şekilde ama yazarken dikkat etmediğimizde hepimiz yanlış yazabiliriz değil mi bunda ne var bu kadar anlamadım

• çok kolay

0|0
    0|0
  • korkma öğrenirsin.

0|0
    0|0
  • Sana yardımı dokunacak bir link veriyorum.

link

0|0
    0|0
  • ben şu an öğrenme aşamasındayım.Ezberlemen gereken çok zaman çekimleri var.Ama eğlenceli, öğrenmesi ve konuşması zevkli bi dil.Eğer, Fransızca,İtalyanca yada İngilizce bilirsen işin daha kolay...

0|0
    0|0
    • ingilizce biliyorum

• Tavsiyem; çekinecek birşey yok, ben kendi kendime çalışarak 1.kuru bitirdim.2. kurdan kursa devam ediyorum.İstiyorsan öğrenirsin...

• teşekkür ederim :))

• ingilizce sarki sozlerini o kadar kolay ezberleyemem ama ispanyolca sozleri daha cabuk ezberlerim.Ornek:Tatto feat teixi Sin Mirar Atras cok guzeldir bir kac yerinde takilsamda cogunu bilirim

0|0
    0|0
  • 1.Cual es tu nombre? : Adın nedir?

Mi nombre es tauron: Adım tauron.

2.Como estas? veya Que tal? : Naber?

Muy bien gracias,y tu?: İyiyim sağol senden nbr?

Bien graciaİyiyim sağol

Bu kadarı yeter sana şimdilik beybi.

0|0
    0|0
    • yeter yeter fazla bile :)))

• ben italyaya giderken "selam beybi oda numaran kaç" lafını öğrendim kız tavlamak için...

-porto rico babielle, whatase senno romma nummerto?

rakamları da ezberlemem lazımmış, dedikleri numaraları anlayamayınca bende sağdan sağdan devam ettim

• o senın ogrenebılme yetenegıne baglı

0|0
    0|0
  • biraz zor ama çalışman lazım

0|0
    0|0
  • o kadar zor değil ben bir ara başlamıştım

0|0
    0|0
  • neden istiyosun. hobi olsun diye mi yoksa lazım mı olucak yani ispanyaya falan mı gidiceksin?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• olay kendinde bitiyor, ,istersen öğrenirsin

0|0
    0|0
  • zor mudur bilmiyorum ama istedikten sonra öğrenilir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle çok zor değil hatta diğer dillere nazaran daha kolay. Türkçedeki gibi yazıldığı gibi okunuyor birkaç harf hariç Gramer kuralları falan çok farklı ama öğrenmesi zevkli bir dil. Ayrıca İtalyancaya da çok benzediği için onu öğrenmek istediğinde avantajlı olursun.

0|0
    0|0
  • Ben de çok istiyordum.Ama 12 ayrı tense var dediklerinde gözüm korktu.Açıkçası insan gerçekten istiyorsa başarır.Benim gibi vazgeçme sen.

0|0
    0|0
  • no es dificil, es muy entretenido:))

yok canım emin ol çok eğlenerek öğreniceğin bir dil tavsiye ediyorum kesinlikle.tabi ezber çekimler olucak her dilde olduğu gibi mantığını anladıktan sonra çok kolay

0|0
    0|0
  • Zor bile olsa istersen başarabilirsin.

0|0
    0|0
  • cok zor degil, ogrenmesi zevkli bir dil

0|0
    0|0
  • çok zor değil..alfabesi karışık gelebilir okunuş olarak..zamanlarını öğrenirsin zamanla.

0|0
    1|0
  • ispanyoca öğrenmek kolay da ispanyolca öğrenmek zor.

0|0
    0|0
    • sen ispanyoca öğrendin sanırım ordan biliyorsun asıl kolay olan da gizliden cevaplamak biliyorsun değil mi

Yükleniyor...