Bir şarkı dinlerken müziğine mi yoksa sözlerine mi daha çok dikkat edersiniz?

Mutluyken sözlerine dikkat etmeden sadece tona/ritme dikkat edip eğleniyormuş insan. Mutsuzken sözlere dikkat etmeye başlıyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum. Sizce öyle mi? Bence doğru :)

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• İlk başlarda müzik daha çok çarpıyor göze ama dinledikçe, şarkı tanıdıklaştıkça sözleri anlam kazanıyor. Bu konuda çok sevdiğim bir söz var: ''Melodi bir insanı ilk görüşün gibidir. Fiziksel çekim gibi. Ama sonra o insanı tanımaya başlaman, şarkı sözleridir. Hikayeleri. İçlerinde ne olduğu. Onu büyülü yapan bu ikisinin birleşimidir.''

0|0
    0|0
    • Vauvv çok güzel bir açıklama olmuş ve iyi bir insan analizi

• Herkesin görüşü farklı olabilir elbette ama her zaman yeni iyi demek değil bana göre, bazı şarkıların yeri ayrıdır, kusursuz olması gerekmiyor bunun için, kusurlarıyla birlikte sevmek gerekiyor, ilk dinlediğindeki etki her zaman olmayabilir ama o yerini bazen farklı şeylere bırakır, daha güzel şeylere. Ben bazı şeylerin beklemeye ve korunmaya değer olduğunu düşünüyorum, şarkı da olabilir insan da.

• Eskiye her zaman saygım var. En sevdiğim ve değer verdiğim şeyler hep maziden zaten. Ama insan duyguları çabuk değişen bir varlık. Bugünün doğrusu, yarın için yalan olabiliyor hızla. Kusurları ile sevmek mümkün olmasa, sevgi diye bir şey olmazdı zaten hiçbirimizde. Kesinlikle yeri değişmeyecek şeyler var. Gelip geçici kişi ve heveslerin yerini alamayacağı.

Kızlar Ne Diyor 7

• valla ben her türlü yabancı, türkçe sözlerine daha çok dikkat ederim. sözlerini anlamaya çalışıp dinlerim o şarkıyı, o zaman ben hep mutsuz muyum?:(

0|0
    0|0
  • Aynen öyle

0|0
    0|0
  • bence de doğru kardess :) ama ben sözlere daha çok dikkat ederim :)

0|0
    0|0
  • yabancı şarkılarda müziğe türkçelerde sölere

0|0
    0|0
  • melodisine tabikide...

0|0
    0|0
  • Her durumda da müziğe dikkat ediyorum.

0|0
    0|0
  • her ikisinede dikkat ediyorum ama mutsuzken dalıp gidiyorum şarkının bittiğinin bile farkında olmuyorum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• mutluyken ritmine, hüzünlüyken de sözlerine :)

0|0
    0|0
  • mutluyken hem ritim ton. hemde sözleri kendim söylerim.
    mutsuzken zaten arabesk takılırım. onlarında ritmi o kadar önemli değil söz ön planda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...