Kelime dağarcığıma daha fazlasını eklemek istiyorum, yardım?

Kitap, dergi, makale, karikatür, blog yazısı gibi; kelime ve cümle bakımından zengin içeriğe sahip kaynaklara göz gezdiriyorum. Bu esnada siz değerli arkadaşlarımdan da yardım bekliyorum. Günde 1 kelime öğrensem dahi benim için kârdır. Bilginiz dahilindeyse yorum yaparsanız sevinirim.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Edebi değeri yüksek olan kitaplar oku, sözcüklerin tam anlamına sözlükten bakma, kitapta geçtiği cümleden anlamaya çalış ^-^

0|0
    0|0
    • Öneri yapabilirsen araştırmaya koyulabilirim.

• Oh ohh :D Şiir'in %40'lık bir bölümünü anlamıyorsam, faydası dokunur. Teşekkür ederim :)

• Rica ederimm ^-^

Kızlar Ne Diyor 2

• bulmaca çöz en iyisi o :)

0|0
    0|0
    • Şimdiye kadar çözdüğüm bulmacalarda, bulduğum kelimeler aklımda yer etmedi. Etkili bir yöntem değil demicem ama bende işe yaramadı.

• bizimle de paylaş öyleyse :)

• Beynimin içine kitaplık kurdum diyelim =) Anahtarı bende ve bu yüzden oraya giren, benden izinsiz çıkamıyor. "Kitaplık sistemi" adını verdim, tabi sonraları değişebilir :P

• Film izle. Türkçeyi doğru kullanan haber spikerlerini dinle

0|0
    0|0
    • Bayağı film izliyorum. Alt yazı veya dublajda akıcı ve anlaşılır olması için sade ve günlük hayata yerleşmiş kelimeler seçiliyor. Cümleler beyni karmaşaya sokacak türden değil. O yüzden pek katkısı olduğunu düşünmüyorum.

• O zaman bana takıl :)

• Zerre kadar bile olsa, bilgiye açım. Ulaşırsan bana başlayabiliriz.

Erkekler Ne Diyor 2

• Dostum Bak Ben de sürekli izliyorum, Bloomberg'te Süper Bulmaca Adlı Bir Program Var... Çok İyi...

0|0
    0|0
    • Televizyon programlarının ağır işleyişi canımı çok sıkıyor. "Kelime oyunu" adlı programı izlerdim vaktiylen, gereksiz konuşmalar canımı ziyadesiyle sıktığından izleyemiyorum.

• sözlük?

0|0
    0|0
    • Cümle içersinde kendine yer bulan kelime daha fazla akılda kalıcı oluyor. En azından benim açımdan.

Yükleniyor...