Sevdiğiniz kitap alıntılarını paylaşmak ister misiniz bizim gibi seksi insanlarla? Uzatmayın paylaşın hadi?

okuyup okuyup ne içinize atıyorsunuz. Gerçi çok fazla okuyan insan olduğunu zannetmiyorum bu sitede ama hadi hayırlısı

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Koyunlarımın yanında mutluydum ve mutluluğumu çevremde bulunanlarla paylaşıyordum. Geldiğimi gören insanlar beni iyi karşılıyorlardı. Şimdi kederli ve mutsuzum. Ne yapacağım? Daha katı olacağım ve bir insan bana ihanet ettiği için de artık kimseye güvenmeyeceğim. Kendi hazinemi bulamadığım için gizli hazine bulan herkesten nefret edeceğim. Ve bütün dünyayı kucaklayamayacak kadar küçük biri olduğum için , sahip olduğum az bir şeyi her zaman korumaya çalışacağım.. SİMYACI

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bu, Vikipedi adında çok eski Cermen başvuru kitabıydı. Bu öyle bir projeydi ki gözlerimden yaşlar gelecekti. Burada gerçekten de kimse kendini düşünmemişti. Alman ulusunun yararlanması için her türlü bilgiyi bir araya toplamıştı.
    -O Geri Döndü (Hitler)

0|1
    0|0
  • "İnsanlar aslında mutluluğa dayanamıyorlar. Mutlu olmak istiyorlar tabii, ama bunu elde eder etmez, birtakım yersiz düşlerle kendilerini yiyip bitiriyorlar... İnsanlar mutluluğa mı dayanamıyorlar, yoksa onu yanlış mı tanıyorlar, ya da kendileri için neyin gerekli olduğunun mu farkında değiller, mutluluğu kullanmayı mı beceremiyorlar, yoksa öteye beriye çekiştirmekten yorgun mu düşüyorlar, bilmiyorum; bildiğim bir şey varsa, habire ondan söz ediyorlar, böyle bir sözcük ortada ve herhalde boşuna icat edilmedi."

Marguerite Duras - Parkta

0|0
    0|0
  • ''İki artı iki, dört eder.
    bazen beş,
    bazen de üç.
    bazen ise aynı anda hepsi.
    ne geçmiş ne şu an ne de gelecek kendi içinde vardır. gerçeklik insan zihnindedir.''
    George Orwell - 1984

0|0
    0|0
  • "lütfen dudağını ısırmayı kes!" christian- grinin elli tonu

0|1
    0|0
  • "Benim yaşamım çok tekdüze," diye anlatmaya başladı. "Ben tavuk avlıyorum, insanlar da beni. Bütün tavuklar birbirine benziyor, bütün insanlar da... Bu yüzden çok sıkılıyorum. Ama beni evcilleştirirsen yaşamıma güneş doğmuş gibi olacak. Duyduğum bir ayak sesinin ötekilerden farklı olduğunu bileceğim. Öteki ayak sesleri beni köşe bucak kaçırırken, seninkiler tıpkı bir müzik sesi gibi beni çağıracak, sığınağımdan çıkaracak. Hem bak, şu buğday tarlalarını görüyor musun? Ben ekmek yemem. Buğday benim hiçbir işime yaramaz Buğday tarlalarının da hiçbir anlamı yoktur benim için. Bu da çok üzücü. Ama senin saçların altın sarısı. Beni evcilleştirdiğini bir düşün! Buğday da altın sarısı. Buğday bana hep seni hatırlatacak. Ve ben buğday tarlalarında esen rüzgârın sesini de seveceğim..."

Küçük Prens, Tilki ile ilgili olan hikayeden küçük bir alıntı

0|0
    0|0
  • "olmayan bir şeyi oldurmaya çalışarak birbirmizi daha fazla incitmeyelim." kitabın son cümlesi buydu.

1|0
    0|0
  • Okumuyom.

0|0
    0|1
  • çoook çoook fazla var yazmaya kalksam akşamı bulur :)

0|0
    0|0
  • Sarı ve kırmızı lekeler100.000'de 1 derece kadar daha sıcak, mavi ve yeşil lekeler 200.000'de 1 derece kadar daha soğuk. İşte bu WMAP'ın tespit edebildiği akıl dışı küçüklükteki fark:100.000'de 1 derece! Buna daha iyi olan görüntü çözünürlüğünü ilave edersek, COBE ile bulanık olan kenarlar, burada bütün detaylarıyla net olarak ortaya çıkıyor.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Kuzular dağda gezinirken Dişlek kaybolmuş. etrafı gezmek istemiş. Ancak kendini dağdan uzakta bir şehrin ortasında bulmuş. Çok korkmuş. Kendine sığınacak bir yer bulmuş. Hem burada bir sürü arkadaşı varmış. Bazı insanlara sormuş keramet köyü ne tarafta kalıyor diye ama insanlar hep ondan korkup kaçıyorlarmış. Bütün köyde Dişleği aramaya çıkışlar ama yok. dişlek en sonunda yolda gördüğü bazı arkadaşlarına sorup yolu bulmuş artık değil kaçmak ahırdan bile çıkmıyormuş. Mutlu mesut yaşamışlar hep beraber. daha ne istesinler ki.

Ayşegül'ün Kuzusu

1|2
    0|0
  • piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. ancak hepsinin de bir sınırı vardır. belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. sızdıkları yerin adı huzurdur. hiçbir şeyin düşünülmediği ve hiçbir şeyin hissedilmediği o muhteşem huzur. piçler içki içmeye mecburdur. çünkü gündüzler ve geceler, dünya adındaki gezegenin mevsimlik hareketleri sayesinde değil, alkol oranı yüksek içkilerle kısalır. piç de kısa günün karı olan huzuru dudaklarından içeri dökendir.

hakan ağanın piç kitabından
    olsa da içsek

0|1
    0|0
  • "Mollalar ne derse desin, yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir.

Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karının elinden kocayı, çocuklarından da bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığı zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. Anlıyor musun?

Çalmaktan daha kötü bir suç yoktur, Emir. Kendisine ait olmayan bir şeyi alan insan, bu ister bir can olsun isterse bir dilim nan... aşağılıktır. Böyle birinin yüzüne tükürürüm. Böyle biriyle yollarımız kesiştiğinde, Allah yardımcısı olsun. Anlıyorsun, değil mi?

Yukarıda bir yerde bir Tanrı varsa, umarım benim viski içmem ya da domuz yememden çok daha önemli meselelerle uğraşıyordur.

0|1
    0|0
Yükleniyor...