Kitap okumak insana bir şeyler kazandırır mı?

hic kitap okuyan biri degilimdir. hayatimda 2-3 kitap okumusumdur... kitap okumadigim icin eksiklik hissediyorum dogrusu. peki sonradan kitap okumaya baslayanlar, kitap okumak neler kazandirdi size? hissettiginiz (eger hissettiyseniz) eksikligi doldurdumu kitap okumak?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Uykulu kahveli çiçekli böcekli kitapları ezberine alan hatun kişilere bir danışmak lazım. Faydası var ki okuyorlar, dünya çok daha güzel bir yer oluyor sonra falan fistan

0|0
    0|0
  • Kitap okumaya niyetin yoksa gez bari. Malum çok okuyan değil çok gezen bilir. Torunlarına da anlatçak bişeylerin olur. :)

0|0
    0|0
  • Sadece kitap değil, ne bulursan okumak

0|1
    0|0
  • Eğer insanın okuyarak birşeyler öğrenebileceğinin farkına bundan 10 sene önce varsaydım, şu an bulunduğum konumdan çok daha fazlasını olacağımdan eminim.
    Kastım Roman vs değil, onlarıda okuyum ama daha çok kendinizi geliştirebilecek kitaplar ve dergiler okuyun.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak öncelikle ufkunu genişletir ve insanları dünyayı daha iyi tanımanı sağlar. Aynı zamanda kelime hazneni bilgini kültürünü yükseltir. Bu yüzden her alanda daha başarılı olmanı sağlar.

0|0
    0|0
  • bakış açısı, Türkçe'yi daha düzgün yazmaya ve konuşmaya başlarsın. (Yanlış anlaşılmasın sokak ağzıyla konuşuyoruz her yerde).

1|0
    0|0
    • ben turkiyeli bile degilim. o yuzden pek dikkat edemiyorum turkce konusurken ve ya yazarken.

• ne diyeyim ben dikkat ediyorum yazdıklarımda hata var mı diye :)

• Kitap okursan cümlelerin gelişir konuşman değişir zihnin açık olur kelimelerin farklı güzel, olur espirileein güzel olur sen oku daha ne olsun :-)

0|0
    0|0
  • kitap okursan hayatı okuyarak öğrenirsin okumazsan yaşayarak öğrenirsin. yaşayarak öğrenmek hem daha zor hemde cok yıpratıcıdır.

0|0
    0|0
  • Tabiki kazandirir su ki projelerimin bircogunu kitapalra borcluyum. Kitaplar apayri bir dunyadir, baslarsan zaten bagimlilik yapar.

0|0
    0|0
  • hayatım boyunca hiç kitap okumadım okumaya da niyetim yok eksikliğini de hiç hissetmedim bu birazda kapasite meselesi ^^

0|0
    0|0
  • Tabiki

0|0
    0|0
  • Kitap okumayan insanla okuma-yazma bilmeyen arasinda fark yoktur :)

0|0
    0|0
  • bana kazandırmadı inan 40 kitap okumuşumdur sana tecrübe kazandırcak şey hayattır bunu anlarsın.

0|0
    0|0
  • Yaşlandigin zaman Alzaymır olmazsın

0|0
    0|0
  • Kitap oku bakış açısı kazan ufkun genişlesin

0|0
    0|0
  • realist dille yazılan kitap olmadığı sürece insana hiçbir şey kazandırmıyor

0|0
    0|0
    • peki hangi kitaplari onerirsin bana?

• yeni kitapları takip etmiyorum eskilerden savaş ve barış, mai ve siyah güzel kitaplar

• Hayır

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Kazandırır.
    Dikkat dağınıklığına iyi gelir bir kere. Dikkatini daha iyi odaklayabilirsin. Kelime haznen gelişir. İnsanlara nasıl hitap edeceğin gelişir. Hayal gücün gelişir vs vs vs...

0|0
    0|0
    • kelime haznemin genislemesi daha cok turklerle konusunca ise yarar o zaman :)) azerbaycanliyim ben. yarim yamalak da olsa turkce kitaplar okumusumdur. daha cazip geliyo turkce okumak. bide soyle bir sorun var ki internet, facebook ivir zivir muzik falan varken kitap okuyasim gelmiyo. illa internet gitmeli ki kitap okiyim :(

• bence kitap okumaya başlamalısın ama bu bir görev ya da zorunluluk değil. okunacak çok kitap var klasiklerden falan başla arada ilgilenmek istediğin konulardan da okursun sonra istiyorsan yoğunlaşırsın. belki okudukça hayatı daha anlamsız bulabilirsin ve bir gün intihar edersin

0|0
    0|0
  • Kazandırır tabiki de. Hatta alışırsan o kadar çok seversin ki okumayı. Bambaşka bir dünya gibi kitaplar ya :) Bakış açını değiştiriyor, daha farklı düşünmeni sagliyor :) Ki bunun eksikliğini hissetmen güzel birşey vakit kaybetme al güzel bir kitap ve oku :D

0|0
    0|0
    • ne okumam gerektigini bile bilmiyorum :D

• Kitapyurdu. com dan bakabilirsin beğendiklerini oradan sipariş verebilir ya da kitapcidan alabilirsin :D

• tesekkur ederim :)

• okumalasın ama bırakma on gunde bir okuma bir aldıgın kıtabı ıkı ayda bitirme. sıkılmamak için ilgini çekebilecek olanlardan başla ve emin ol bagımlı oluyorsun

0|0
    0|0
    • canim sklmadikca okuyasim gelmez :/

• en iyi kıtap okuma seklı yolda ve yatmadan once yarım saat zaten hıkayeye kabılınca bırkamıyorsun

• Ben bas bas bağırıyorum geç kaldım diye ama okuyorum şu yaşlı kafam çalışsın diye...

0|0
    0|0
  • Kitap okumak sana farkli dunyalara kapi acar entellektuel bilgin gelisir anlama zekan daha da artar

0|0
    0|0
Yükleniyor...