Nerdeydik nerelere geldik?

Geçen karşıma bir belgesel geldi ngc de. Amerikanin 80 lerinden bahsediyordu. Herkesin buyuk bir bunalimda oldugunu, ülkenin sıkıldığını söylüyorlardı. Bu yüzden kendini ön planda tut gibi sloganlarla herkesin eline gameboylar, Ateriler, walkmanlar vs. taraklar kürekler verildi ve herkes bireysel mutluluga onem verdi dedi. Geçmiş olsun. Toplum bilincini unuttular. Bu bahsettiğim 30 kusur yil oncesi. Şimdi biz sıkılmaya başladık toplumca. Amerika hala sıkılmaya devam ediyor. Halkı bilinç bakımından bok götürüyor. Amerika bizden 30 yıl ileride diyoruz ya. 30 yıl sonraki halimize bakıyoruz şu an ABD ye bakınca. 83 gün öncesine bakın. Ne vardı? SOMA. Ne çabuk unuttuk öyle değil mi? ABD 11 eylulu unuttu. ABD Irağa girdi çıktı. Afganistana girdi çıktı. Oraya giden asker dışında halktan kimse hatırlamıyor. İşte küreselleşme diye gözümüze soktukları hededen dolayı bu haldeyiz. Sokaklarda namus 13 e düstü. Namussunu korumaya çalışan kızlara kezban damgası vuruldu. Erkekler hayvanlaştı cinsellikten başka dusundukleri yok. Kizlar bile piyasa yapmaya basladi ihtiyaclari yokken. Bana bunlari savunmaya kalkısmasın kimse. Sizi oyalıyorlar. Uyuyorsunuz haberiniz yok. Kendi dunyanizi yaratmissiniz, orda yalniz bireysel haldesiniz. Başkalariyla birlikte olarak yanlizliga care olacaginizi saniyorsunuz. Hepimiz bireyiz. Ama toplum için çalışmıyoruz. Siz uyumaya devam edin. Yarin bigun bilgisayar basinda telefon basinda tablet basinda gotunuzdeki donu cekseler umurunuzda olmayacak. Zombiler gibi sabahtan akşama kadar ağzınızdan salyalarla elektronik aygitlara tapacaksınız.

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın. Arkadaşlarla buluşmaya gidiyorum muhabbet yok herkeste bir telefon pıt pıt pıt bişeyler yazıyorlar. Çok sinir bozucu. Kapat telefonunu arayan ulaşamasın. Çocukken beni eve sokamazlardı şimdiki cocuklar dışarı çıkmak istemiyor. Bu da insanın en temel ihtiyaçlarından biri olan sosyalleşmeyi gideremiyor ve çocuk kendini dış dünya ya kanıtlamak için, ben buradayım bende carım demek için pc oyununu seçiyor ve başarılı oldukça kopması daha zor oluyor. Sosyalleşme ihtiyacı 3 yaşından itibaren başlar. Eğer çocuk belli bir derecede kısıtlanmazsa sosyalfobisi olur ve çekingendir. Tamamen özgür bırakılırsa yine aynı şeyler olur. Konu dışına çıktım ama kimse gerçekleri göremiyor. Bu sene içerisinde bunalıma girip ölen 4 insan biliyorum biri 26 yaşında kız diğeri 17 yaşında erkek bir diğeri 21 yaşında... biri yüksek binadan atladı öteki hap içti diğeri yüzme bilmemesine rağmen havuza atladı 1.50m. Herkes uyuyor! Kötü olan tarafı ise uyuduklarının farkında olmamaları

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kesinlikle sana katılıyorum. Artık vatandaşların uyanma vakti geldi. Değişmeliyiz. Derdimiz sadece yaşayıp ölmek olmamalı. Topluma, insanlara faydalı olmalıyız

0|1
    0|0
    • Mesela her köşe başında bir sanat merkezi, bir kütüphane olmalı. Halk her konuda bilinçlendirilmeli. Nasıl sosyal devletiz anlamiyorum.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...