4 artı 4 artı 4 eğitim sistemi

4 artı 4 artı 4 eğitim sistemindeki amaç nedir ? amaç sırf imam hatiplerin işlevsel olmasımı ?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Cumhuriyet kurulduğu günden bu güne, sürekli olarak Müslümanların bir şeyle oyalandığını görüyoruz. Bir dönem ezanların türkçeleşmesi gündem oldu Müslümanlar belki 10 yıllarca bununla uğraştılar. Bir sonraki dönem medreseler kapatıldı, bir süre onunla uğraştılar. Akabinde hemen imam hatipler açıldı, sırf Müslüman halk biraz olsun öfkesini dindirsin, rejime kan kusmasın. Bu da tutmadı sonra kapattılar bir bölümünü, derken başörtü sorunu çıktı. Yani anlayacağınız Müslümanlar gerçekten iman esaslarını araştırmaya zaman bulamasınlar diye habire rejim sistem değiştirdi. En son yine tam uyanacaklardı ki 4+4+4 sistemiyle yine meşgul ettiler. Yani tamamen oyun ve Müslümanlar üzerine oynanan bir oyun

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• İmam hatip denilince akla direkman namazında Kuranında ibadetinde öğrenciler,öyle bi gençlik geliyo.Biz 700 erkek teknik liseydik yinede buradaki imam hatip kadar pislik bi okul olamıyodk.Laffa gelince imam hatipliyim.İçine baktığında senden benden berbat kişiliksiz karaktersiz ağzı bozk uçkur manyağı kızlar erkekler.Yazıklar olsn böyle düzene ! Yazıklar olsn böyle mantığa ! Ben ne kardeşimin,ne gelecek vaat eden çocukların mecbur kılınan bi sistemde istemedikleri şartlarda okumalarını istemiyorm ! Amaç mamaç yok bu işte,tamamen göz boyamaya yönelik işler !

2|0
    0|0
    • İmam hatiplilerin 4x4luk musluman hayati yasamadigi kismina katiliyorum. Ama genelleme yapmamak gerek . Bazilari aile baskisindan gidiyor oyleleri yuzunden hepaini atese atmamak gerekir.

Ama artiladm

• Evet. Biz zaten bunu RTE'nin bizzat ağzından duyduk. Yahu madem derdiniz imam hatipse, açsaydınız gideydi. Şimdi tüm sistemin içine etmenin alemi var mı? Üstelik bu yetmiyormuş gibi, sadece imam hatiplerin orta kısmını açtırıyorlar. Öreneğin galatasaray lisesinin orta kısmına izin vermiyorlar gibi saçma bir şeye daha imza atıyorlar. Hükümet her şeye rövanşist yaklaşarak saçmalamaya devam ediyor. Sistem karman çorman olmuş durumda. Altyapı hazırlanmadan, jakobence giydirilmeye çalışılıyor her şey. Eğitim sistemi şu durumda felç oldu. Zaten sakattı. Gittikçe sakatlaştı. Ben bu hükümet kadar eğitimi hiçleştiren, önemsizleştiren başka hükümet tanımadım. Yazılar olsun. Ondan sonra tabi çoğalır tecavücüler, bilmem kaç bin sıfır alan öğrenciler...

1|0
    0|0
  • 4 + 4 + 4 anlamı ara nitelikli eleman ihtiyacının karsılanması ilk 4 tene temel egitim ortak dersler

ikinci 4 sene cocugun durumuna göre secim yapılması son 4 sene ise cocuk iyiyse normal lise üniversite icin yok üni gidemez ise meslek lisesi egitimine yönlendirmek

isin aslı liseyi biritipte üni gidemeyen kişiler icin ara eleman ihtiyacı her liseyi bitiren

sap gibi acıkta kalıyor ne meslek var ne bisey

laiklik imam hatip koyver gitsin bunlar siyasal

1|0
    0|0
  • İmam hatip falan saçma ayrıntılar, asıl amacı şuan Türkiye'nin donanımlı teknik eleman açığını gidermek eğer teknik eleman açığını kapatmazsak göç almamız gerekcek ki buda pek hoş olmaz... bu sistem sayesinden okumayan okulda başarısız olanlardan oluşan büyük bi d:ngiller sürüsüde olmayacak hepsi kendilerine uygun mesleklere yerleştirilecek bundan dolayıda 2023 e kadarda işsizlik oranı hemen hemen %2 ye düşürülcek..

2|0
    0|0
    • oranı bilmem ama olay bu dedidign gibi laiklik imam hatip yok su yok bu bunlara da koy verelim gitsin siyasal seyler zaten

• İmam hatipler işlevsel olsa ne olacakki.Nice imam hatiplilerden mezu olup iş bulamayanlar vardı.Yada iş bulup işini görevini kötüye kullananlar.Kimin ne olacağını bilemiyoruz.Ha imamlı ha düz liseli ha anadolulu.Farketmiyor niyet bozuksa insan insan değilse nerede okuduğu okadar önemli değil

0|0
    0|0
  • zamanla bu sistemin iyi olup olmadığını göreceğiz.

0|0
    0|0
  • anlayan biri anlatsın şu anasına sattımın sistemini yahu nasıl bişeydir anlasam yorum yapcamda anlamıyom. gerce üniversite sınavlarına gircem onla ilgilide bi bok anlamıyom ama neyse.. şu sistemi anlatın yahu bilir bi kişi anlatsın neymiş bu sistem nasl olcakmış.

0|0
    0|0
  • ben anlamıyorum zaten bu adamların siyaset adabından adaletten yoksun olan devletten ne doğru olabilirki zaten gerçi sata sata bişide kalmadı yakında bizide para ile satarlar ucuza gitmesek bari :D

1|0
    0|0
  • medrese eğitimine dönüştür. medrese sistemi 3+3+3 tü bu da 4+4+4 pek bi farkı yok yani rejimi değiştirmeye çalışan insanlardan bahsediyoruz neticede

1|0
    1|0
  • iyi oldu iyi...

1|0
    0|0
  • Anayasa mahkemesine iptali için başvurulmuştu en son ne oldu sonuç?

1|0
    0|0
  • bi 4 daha olsaydı fal bakacaktım

1|0
    0|0
  • amacı bilmem de zırt pırt sistem degisip duruyor egitim sistemi bunu kaldıramaz

0|0
    0|0
  • amaç bazı insanların çıkarlarını gerçekleştirmek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• sürekli sistemi değiştiriyorlar,iyi ya da kötü bir şey demeyeceğim ama gerçek şu ki bu sistemin uygulanması zor olacak şuanda büyük bir karmaşa var okullarda hiçbir şey belli değil.seneye kim hangi sınıfa hangi okula gidecek bilmiyor,öğretmenler hangi okulda eğitim vereceklerini bilmiyor.

0|0
    0|0
  • zaman göstercek aslında bu sistemin nasıl olacağını.

0|0
    0|0
  • Amaç adam olacak çocukları hayattan diskalifiye ettirmektir.

Saygılar.

0|0
    0|0
  • sistemi değiştireceğine , eğitimi güçlendirse daha makbul olurdu.

al bak bir öğretmen kızı kaçırmış şimdi onları arıyorlar 14 yaşındaki bir kız...

şimdi böyle kişiler eğitimde olduğu sürece 4+4+4 olsa da pek bir şey farketmez.

1|0
    0|0
  • Çocuklar 5.sınıftan başlayacak 1.sınıfı okumaya.

Anaokulu yok artık.

İlkokul 5.nci sınıf artık bildiğimiz orta 1 olacak.

Ve bildiğim 40 yıllık okullar imamhatipe çevriliyor.

Nasıl iştir bu?

0|0
    0|0
    • Yanlışlıkla "Çocuklar 5.sınıftan başlayacak 1.sınıfı okumaya." diye yazmışım.

Doğrusu 5 yaşında 1.sınıfı okumaya başlayacaklar olacaktı.

Yükleniyor...