Tüm iyi şairlerin erkek olması sizce tesadüf mü?

Kadın milleti tarafından ruhsuzlukla suçlanan biz erkekler olmamıza rağmen, neden en iyi şairler ve edebiyatçılar erkektir?
Yoksa kadınlar mı ruhsuz ve duygusuz?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• bilmem denk gelmemiş olabilir ben otursam destan yazarım yani ama şair deiğlim :) ve çok odun ruhsuz erkeklerde var bunuda belirtiyim :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kadınlardır şairi şair yapan. kadın ruhu dokunmasa kalemlerine nasıl şair olacaklardı ki

0|1
    0|0
    • Şiir demek kadına yazılmış demek değil eğer duygusunda kattığı bir zeka yoksa her kadın basitçe yaşanılmaya mahkumdu...

• şiirlerin tamamı kadına hitabetmiyor olabilir. veya en iyi şairler erkekler olabilir. ama bu erkeklerin tamamının duygu yüklü ince ruhlu olmaları anlamına gelmiyor. kadınlarında ruhsuz olduklarını çıkaramayız burdan. genelleme yapmak hatadır. kabul edelim ki bir erkeğe odun benzetmesi de yapılabiliyor.

• bu çok öznel olmuş ya. Nilgün Marmara, Arife Kalender, Gülten Akın ve daha senin benim okumaya fırsat bulamadığımız kadın şairlerimize haksızlık etmiş olursun

0|1
    0|0
  • En iyi şairler erkek değildir belki de?

0|1
    0|0
    • Öyleler, Biraz araştırabilirsin.

• Burada şiiri anlamayı sormuyorum ki, Dünyaca tanınmış, hatta ülkemizde de tanınmış en iyi şairler erkeklerdir. Hatta sen bile facebook'ta , Twitter da vs. bu şairlerin şiirlerinden dizeler paylaşmış olabilirsin.

• Tamam erkeklerdir diyip bu saçma konuşmayı burada sonlandırmak istiyorum.

• bir kadın olarak söylemeliyim ki çevremde tanıdığım çok kadın erkeklerden daha duygusuz.

0|1
    0|0
  • Bu soru soruldu.

0|0
    0|0
  • Erkek şairlerin iyi olması bana kadınların duygusuz olduğunu değil nesli tükenmekte olan duygulu erkeği hatırlatır o kadar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Binlerce yıl yumurtanın peşinde koşunca haliyle

0|1
    0|0
  • biz mi ruhsuz duygusuzuz? onlar bir dönüp kendilerine baksınlar. şimdikiler sürekli anlamadan dinlemeden dışlayıp azarlıyolar.

0|1
    0|0
  • erkek kendini beğendirme çabası içindedir kadına bu artık genetik olarakta açıklandı. taş devrinde konuşulmazken sevgiini en iyi hayvanı avlayarak dile getirir beğendirmeye çalışırdı, şimdi de şiirler vs şeylerle.. sonuç ve amaç belli türün devamı :)

0|1
    0|0
  • Çayım zaten kaçak,
    Sen yüreğime kaçak olmayı ver...
    EE Al hocam fırından yeni çıktı

0|1
    0|0
Yükleniyor...