Özgüven eksikliği sebebi?

Bazi insanlardaki özgüven eksikliğini anlamiyorum ve gördüğüm çoğu kişide bu durum bir baskasina bel baglamaya sebep oluyor. Başkalarına bagli olarak yaşayabiliyor sanki dostu sevgilisi arkadaşı olmayınca Ölecekmis gibi düşünceler.. Sizce de garip değil mi ve bu insanlardaki eksikliğin sebebi ne

0|0
9|27

En İyi Erkek Görüşü

• özünü benliğini tanımayan bilmeyen buna guvenemezde. olmayan birseye guvende duyulamaz. cografyamızın cocuk yetiştirme kulturun de kucuklerin buyuklere sürekli muhtaclığının öğretilmesi nedeniyle bu engeli aşmak kendi başının caresine bakmak oldukca zor bir iştir. çoğu anne-baba cocuğuna iyi bakmak olarak algılasada bazen 5 yasına gelmiş cocukların cogu kendi yemeğini yiyemez haldeler. AVM lerde yuruyerek dolasması gereken cocukların cocuk arabalarında patron edasıyla oturmaları ac olmadıkları halde zorla yemek yedirilmeleri ve ergenlikleriyle beraber sadece bilgisayar basında buyuduklerini de gözönüne alırsak acınacak bir durum ortaya cıkıyor. özgüven eksik değil neredeyse hiç yok. olmayan birseyin de eksiklğini dahi hissetmiyorlar. ruhsuz ve şuursuz desek kızıyorlar. herkes kendi bildiği gibi yasıyor.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle cok dogru cocuk kendi yurumeli oynamali oyuncaklarini toplamadi yemek yemeli ve en önemlisi düştüğünde elinden tutup kaldirilmamali. Birakacaksin kendi kalkmayi ogrensinn cani acisin yalniz hissetsin ve ayaga kalktiginda bir basima kendim kalktim diyebilsin

Erkekler Ne Diyor 26

• kısa ve öz
    özgüven #çözülmüştür

mutlaka oku ve uygula kısmını oku ; www.kizlarsoruyor.com/.../a13829-kolay-yoldan-ozguven-kazan-para-harcamadan

#V

0|0
    0|0
  • Kanka şimdi sana bunu açıklayayım. Küçüklüğünden beri ailesinde çok fazla söz sahibi olamamış insanlar özgüven eksikliğine sahip olurlar. Bu sebeble okulda ve sosyal çevrede arkadaş edinemezler. Ta ki üniversiteye kadar bu insanlar üniversitede gerçek hayatı tanıyacaklardır. O yüzden bu insanları küçük görmektense onlara yardımcı olmak konuşarak rahatlakmak daha cazip gelebilir size teşekkürler.

2|0
    0|0
  • Ben de var mesela
    Kilodan dolayı insanlarin beni sevemiyecigini dusunur ve disarda ya da yakında gördügüm begendigim birine acilamam. Cünkü kafaya kilodan dolayi olmaz diye düşüne düşüne kazımışım kafamın derinliklerine. Ama unutmamak lazim herkes mükemmel degil ama insan sevdigini kendine yakistirmali oncelikle ve ben yakistirmadigim icin uzak durdum ve hala öyle... Sonucta piskolojik

0|1
    0|0
  • Başkasına bağlı yaşamak özgüven sorunu mu?

0|0
    0|0
  • bulunduğu ortamda surek li kucumsenirse ailesi tarafindan baskiya magruz kaldiysa hic kacinilmaz o insanin ozguveni dibe iner.

0|0
    0|0
  • bişeylerin sonucunda meydana gelen bir durumdur tam bende bilmiyorum ama bazen bende acayip güvensizlik duyarım. . d korkarım tavuk giiyimdim çok cabuk korkarım ben :DS:FSD

0|1
    0|0
  • ilk önce elbise güzelmiş sana yakışmış yanii :) orayı cözemedim ama neyse :D ailenden nasıl eğitim alıyorsa biri o öyle gider utanılacak birşey yok aslında.. onlarda insan sende insansın?

0|0
    0|0
  • özgüven eksikliği insanda büyüdüğü ortam ve çocukluğundan gelen bir şeydir ve bana göre insanın yapısına göre de değişiyor ama özgüven eksikliğini değiştirmek bence bizim elimizdeki bunu başarabilenler var :)

0|0
    0|0
  • Hayatta tecrübe edinilen başarısızlıklar ve tekrar başarısızlık yaşama korkusu özgüven eksikliğine neden olur.

0|0
    0|0
  • Aile dan sevgi girmemiş bir insanın başkalarında sevgiyi araması, normal yazdığın durumda olan kişi muhtemelen ailesinden tam olarak sevgi alamamıştır.

0|0
    0|0
  • kendine güvensizlik yeterince bilmemek bazı şeyleri deneyip deneyip elinde patlaması

0|0
    0|0
  • Özgüven eksikliginin tek sebebi reddedilme ihtimalidir. İnsanlar reddedilmektense gitmemeyi tercih eder.

0|0
    0|0
  • insanlar yalnız kalmaktan korkar. sürüde kalmak iyidir
    yanlız kalırlarsa iç sesleri onları çıldırtır.

0|0
    0|0
  • yetişme tarzından

0|0
    0|0
  • bu özgüben eksikliği senin yanında oluyorsa normaldir ^^

0|0
    0|0
  • Benimde ozguvenim eksik ayrica bursanin neresindensin

0|0
    0|0
  • Bunun cevabi piskologlarda :))

0|0
    0|0
  • yanlıs yetistiriliyoruz

0|0
    0|0
  • aile ve yetiştirme tarzıyla alakalı bence bu özgüven konusu ama senin dediğin ile bağdaştıramadım.

0|0
    0|0
  • azcık özgüvenim olsaydı sizinle tanışmak isterdim galiba..

0|0
    0|0
  • Ortam, kitap okumama, teknoloji bağımlılığı.

0|0
    0|0
  • sus kız ekmeğimizle oynamaya biz kadınları böyle bağlıyoruz ücretsiz :D

0|0
    0|0
    • Baskalarinin eksikliginden yararlanmaya calismak da bir özgüven eksikliği belirtisidir bence

• yoo senden iyidi bir çoğu paralı da kızlardı. havalıda? sorun ne bu arada?

• Aile ve yetiştirilme tarzı.

0|0
    0|0
  • Bu guzelliklemi sasirtici :)

0|0
    0|0
    • Bende eksik degil şükürler olsun etrafımdaki yakinlarimdan bahsediyorum

• Ha bnde sen anladm e napican brak oda onlarin sorunu :)) simdi herkezn oz guveni tam olsa bu dunya ego kokardi bosver

• Günümüz, internet ortamı a sosyallik ikinci gölgesi Özgüven eksikliği yani bence

0|0
    0|0
  • Bende yalnızlığa alışmışım birisiyle beraber olunca olecekmisim gibi geliyor.

0|0
    0|0
  • Benim özguven eksikligim diş gorunusum yuzunden kilom 100 boy 185 mesela çok iri olduğu mu dusundugum için iticiymisim gibi geliyo.. ama çenem durmaz.. sadece kizlarla sevgili olma asamasinda bu ozguven sorunu ortaya cikiyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Tecrübesizlikten ve kendine inancı yoksa, özgüven eksiktir.

1|0
    0|0
  • senin gibi guzellere konusmak kolaydir tabi...

1|1
    0|0
    • Bunu gizliden solemek bile özgüven eksikligidir ve güzellikle ilgisi yoktur 😕

• Guzellikle ilgili olduguna inanmiyorum ama gülümsemekle cok yakindan ilgili guler yuz ve sakin bir ses tonu.. gülerken cirkin gorunen bir yüz gormedim ben...

• Fluel hislerime tercuman oldugun icin tesekkurler :)

• aileyle ilgili bence. Ya hiç ilgilenmemişler ya da fazla şımartmışlar onlarn pohpohlamaları olmadan yaşayamıyorlar.

0|0
    0|0
    • Bence ilgisizliktense pohpohlanmak çocuğu rahata ve yardima alistirirr.. yardimsiz yasayamaz bir birey olur

• aynen öyle. İnsan kendi çabalayıp başardığında özgüven kazanır zaten. Sen de istediğini alırsın umarım.

• Almak zorundayimm insallahh olacak

• Cevresindeki insalarin yorumlarini rahatca dile getirmesindende olabilir.. acımasızca eleştirenler yuzunden karsi tarafin kendisini eksik hissetmesi

1|0
    0|0
  • Çocukluktan gelen bir şey oluyor bu durumlar genelde

0|0
    0|0
  • Benim bir sürü arkadaşım vardır, arkadaşım vs olmadan yaşayabilirim de ama yine de var özgüven eksikliğim :/

0|0
    0|0
  • Kişiye yapılan eleştiriler hakaretler

0|0
    0|0
  • Insanlar iste malesef

0|0
    0|0
  • Yasanmadan bilinmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...