Kitap okumak mi yoksa ayni kitabin filmini izlemek mi? Hangisini tercih edersiniz?

Arkadaşlar çok merak ediyorum sizce kitap okumak mi yoksa o kitabin filminin izlemek mi?

1|0
5|19

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumak.
    Kitabı okuyup sonradan filmi izleyince her şey eksik her şey saçma çıkıyor zaten. Kitap kafanın içinde canlandigindan daha iyi algiliyorsun.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kitaplar orjinaldir ve eksikleri yok gibidir çünkü 0'dan kurgularsın ama filmler değiştirilir, ben film izlerim kitap okumam ama kitap mı yoksa kitaptakinin benzeri film mi dersen ben kitap derim çünkü filmler sınırlıdır ama kitap sınırsızdır, kitapda birisini detaylıca anlatırsın ama filmde o kişiyi yapmak için çok zahmet vs gerekir ve yapılamayabilir bu yüzdende sorun olabilir, oyunculuk dersen eksik yönleri olabilir ama düşünülen şey neredeyse kusursuzdur.
    Ayrıca 30-45dk öncesinde E. İ. C veren zihniyetlerin zihniyetsizliğini kınıyorum... Ağır bir itham ama olsun...
    kendi yazımın eic seçileceğini düşünüyorum. ama işte cinsiyetçilik mi dersiniz başka birşey mi bilmem.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle cinsiyetçilik değil çünkü siteyi kullanmaya yeni yeni başladım pek bilgim yok o yüzden kusuruma bakmayin hepiniz haklisiniz benimle ayni dusuncedesiniz tesekkur ederim

• Tamam seninki daha iyi ama yeni öğreniyorum siteyi kusuruma bakma :) nolur :)

• Baktım bile :D hemen beni arkadaş ekliyorsun, bir soru sorduğunda bana mesaj atıyorsun düzgünce cevap veriyorum ve sende en iyi cevabı benimkini seçiyorsun :d korkma fazla torpil geçmiş olmazsın. cevaplarım iyidir :D

• kesinlikle okumak diyorum. filme göre daha akıcı ve hayalgücünü kullanmamızı sağlıyor. Bazen kitap okurken beynimizde canlandırdığımız karakter ile filmdeki tutarsız olabiliyor

1|0
    0|0
  • kesinlikle kitabı okumak çok daha iyidir kitabı okurken istediğin gibi hayal edebilirsin ama film yapımcının hayal gücüyle sınırlıdır

1|0
    0|0
  • karşılaştırılması bile saçma bence. ikisinin de vaat ettikleri ve sundukları ayrı.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle biri insan beynini aptallastirip subliminal algılar gönderirken diğeri tamamen beyni çalıştırıyor

• kesinlikle kitap okumak. ama filminide kaçırma tabi kitabı beğenmişsen.. hayal kırıklığına hazır olarak tabi

1|0
    0|0
  • Kitap bambaşka birşey. Kitap okurken sen hayal edersin canlandırısın gözünde.
    Ama filmde başka birinden gözünden yaşarsın olanları.

1|0
    0|0
    • O başka biri bir yönetmen ve arkasında koca bir ekip gar bu sadece onun gözünden olmuyor ve filmlerde bize verilmek istenen mesajla filmin konusu apayrı bunları araştırarak kitapları sevebiliriz uyanmaliyiz

• Kitaptan sonra filmi izlemek.

1|0
    0|0
  • Önce kitap.

1|0
    0|0
  • Kelebek diye bir kitap okudum yazarı Henri Carier olmalı.
    Kitabı elimden bırakamadım.
    İnanılmaz sürükleyici, heyecanlı.
    Sonra kitabın filmini yapmışlar Papillon diye.
    Film güzel ama kitap gibi asla değil.
    Kitap da birebir yaşıyor, hissediyorsun.
    Film de izliyorsun sadece.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum kitabin konusu neydi?

• Suçsuz yere cezaevine giren bir adamın mahkemeden itibaren başlayan cezaevi serüvenini anlatıyor. Gerçek bir roman. Adam cezaevinden çıktıktan sonra kitapçıya gidiyor. Küçük bir kitap buluyor. Cezaevinde yaşanan serüvenler yazılı. Ve oldukça yüksek satış yapmış. Kelebek " bu kitap böyle satış yaptıysa benim ki kimbilir kaç satar " diye içinde geçiriyor. Ve başlıyor yazmaya. Filmini bile yapıyorlar kitabın.

• kitap okuma alıskanlıgı olmadıgından film

2|0
    0|0
    • Subliminal mesajlar diye bir araştırma yapmanın tavsiye ederim bu seneye kadar bende film tercih ediyordum ama bunu araştırınca herşeyden sogudum

• kullanıyolar bu tarz seyleri farkındayım ama vaz gecmem film keyfinden

• kitabını okumak.

1|0
    0|0
  • Bence kitap okumak çünkü zihnini açar hem filmde çok farklı anlatılıyor

1|0
    0|0
  • kitap okumak. ama filmi izlemenin de yeri ayrı

1|0
    0|0
  • Değişir. Geçmişi Olmayan Adam mesela, kitabını okumanın benim için anlamı yok. Çatır çatır filmini yapıyor adamlar. Kitap biraz daha öğrenmek, düşünce cart curt şeyler için baaa göre

0|0
    0|0
  • Okumak. Filmde değişiklikler yapılabiliyor.

1|0
    0|0
  • Kitabın filmini izlemeyi tercih ederim.

1|0
    0|0
  • Kitap daha gerçekçidir. Filmde eksiklik çok oluyor.

1|0
    0|0
  • kitap bence gereksiz hacı

0|0
    0|0
    • Romeo dan beklenmeyecek cevap gerçi sen Romeo olarak gayet normal bir cevap ama neyse :D

• kitap okumak okurken hayal edersiniz hayal gücünüz kuvvetlenir hayalsiz insan ölü insandır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Okumak...

0|0
    0|0
  • önce film sonra kitap çünkü kitapla başlayıp fimi izlersen çok sinir olabiliyosun şu ana kadar kitabı geçebilen bir film görmedim

0|0
    0|0
  • okumak çok daha keyifli

0|0
    0|0
  • bence filmini izlemek

0|0
    0|0
    • Öyle ama filmlerde bilinçaltımızı kullanarak yani bizi uyuyarak farklı konulari asiliyorlar

• o kitaptaki gibi olmuyorki bazen ben bir film izledim ve gidip kitabını aldım filmdekini daha iyi anladım :

Yükleniyor...