Cok cahilim ne yapicam?

Arkadaslar benim ciddi sekilde siyaset ve yakin tarihe hakim olmam lazim artık ama henuz hic alt yapım yok sıfırım yani nerden nasil baslamali

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• Önce temel olarak Siyasal İdeolojileri öğrenmen gerek , sonrasında bunların geçmişte neler yaptıkları ve günümüzde neler yaptıklarını inceleyebilirsin. Kolay gelsin şimdiden.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Kendine bir tarih belirle. Elinin altında ışık hızında internet var. Çağın teknolojisi buraya kullanmak yerine tarih tarih araştırmalar yap bir şeyler öğrenen insan kendini iyi hisseder.

0|0
    0|0
    • Internet en iyi kaynak zaten de nerden baslicam

• Ne kadar eskiden başlayacağını belirle tarih belirle yani o tarihten bu yana geçen olayları bulabileceğin siteler vardır elbet adamlar yapıyor. çok farklı siteler var. Biraz araştırman gerekicek ama doğru yolu bulacağına eminim.

• yakın tarihi bilmek için geçmişini bilmen lazım. tarih ve siyaset tamamen sebep sonuç ilişkisine bağlıdır.

1. dünya savaşı hatta fransız ihtilalinden başla.

0|0
    0|0
  • Ben de ilgilenmiyorum. Sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • Cumhuriyetten başla işte vikipediye gir chp iktidarı tek partili dönem falan filan gel bu tarafa doğru

0|0
    0|0
  • mezara gıtmıyo ogrendıklerın bosver hıc kasmaya gerek yok kanks

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Kitaplar tarafli olur gibi geliyo

• Kitaptan daha tarafsız ne bulmayı planlıyorsun? Bir çok taraftan okursan doğru olanı bulursun zaten.

• boşver derim kendine lazım olan şeyler dışında öğrenilen bilgileri gereksiz buluyorum öğrensek nolcak öğrenmesek nolcak herşeyi bilmek zorunda mıyız?

0|0
    0|0
  • benimde tarih ve siyaset hakkında çok şey bildiğim söylenemez. merak ettiklerimi iyi kötü ekşi/uludağ sözlükten okuyup öğreniyorum sende öyle yap. yazarları taraflı yorum yapar birbirine zıt yorumları oku ona göre kendi düşüncelerini şekillendir

0|0
    0|0
  • kitapları oku

0|0
    0|0
  • osmanlıdan başla ılk önce sonra gel bu taraflara

0|0
    0|0
  • önce çevrende konuşmayı sevenler varsa onlarla muhabbetten başla sonra gazete kitap dergi diye gider

0|1
    0|0
  • öl bence

0|0
    0|0
  • çok cahilsin çokkk napsak bilmem ki..

0|0
    0|0
  • siyaset ve tarihi çok severim istersen yardımcı olabilirim kanks.

0|0
    0|0
    • Lutfeen

• eline bir bildiğin tarih kitabı al ilk okul seviyelerinden sonra onu okumaya başla yanlız bunu ders kitabı olduğunu düşünerek okursan zorlanırsın farzetki roman okuyorsun. ikincisi savaş tarihlerine antlaşma tarihlerine falan takılma onlar en zor olanıdır ve hemen oğrenemezsin sen ilk başta ders kitaplarını roman gibi okumalısın

• Tamam elimde var bir kac kaynak

• tartışma programlarını izleyerek başla

0|0
    0|0
  • Yakın tarihte kansızlık ve şerefsizlikten başka bişey yok 1938 ve öncesini öğren bence

0|0
    0|0
  • Öl bence

0|0
    0|0
  • cahillik gecer önemli olan eşekklik olmasın yeter :D

0|0
    0|0
  • şşş... sessiz ol, ilber ortaylı seni bulup "çok cahilsin keşke ölsen" diyebilir.

0|0
    0|0
  • Keşke ölsen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• ölebilirsin.

0|0
    0|0
  • Ilber ortayli olsaydi cok cahilsin keske olsen derdi ama ben demiycem :)
    Sen guncel siyaset kitaplarini al ve oku. Programlarda yok artik dogru duzgun takip et diyebilecegim. Ama Gazetelerde magazin yerine kose yazilarini oku. Haberleri oku. O zaman farki anlayacaksin. Nacizane fikirlerim..

0|0
    0|1
  • İlber Ortaylı nın gözüne görünmediğin sürece mesele yok bence :D

0|0
    0|0
  • Amaaan boşver ogrensen ne olucak be kank

1|0
    0|0
  • Çok cahilsin keşke ölsen

0|0
    0|0
  • İnternetten araştırmalar falan çok planlı yapıp not falan tutmadığın sürece unutursun bence ama kitap oku derim ben kitap kültürü geliştirir hemde vakit geçirirken sıkılmazsın

0|0
    0|0
    • Insanlar nasil bilebiliyo bu kadar seyi ya

• İşte kitap, gazete, dergi okumakla haberleri izleyip takip etmekle falan :D hatta dolmuşta falan giderken sağı solu dinleyerek bile öğrenebilirsin :D

• Bol bol kitap oku, haberleri takip et.

0|0
    0|0
Yükleniyor...