Kapat

Türkiye sinema alanında neden yetersiz?

Günümüz sineması giderek gelişmektedir.Kuşkusuz ülkemizde de gelişen filim sektörü daha iyi yerlere gelmenin peşindedir.

Fakat beni düşündüren,günümüz Türk sinemasının eskisi gibi vizyon veya canlılığını korumadığı kanaatindeyim.Yeşilçam filimlerinin o sade,saf,güzel kendine has filimleri nerde?Çok uzaklarda kaldı artık...

Ülkemizin son üç senesine baktığımız zaman vizyona giren filim sayısı artmaktadır.Aynı zamanda arttığı gibi ,kalitesinin yeşilçam filimleri kadar olmadığı gibi;arada bir kaç iyi filim çıkmış olsa bile kötüye gittiği düşüncesindeyim.Örnek olarak yapılan korku filimleri olsun,aksiyon filimleri olsun,malesef son derece kalitesizdir.Filim prodüktörleri iki fragman yapıp kendi filmini yüceltip filmine iyi sayıda izleyici çektikten sora ,sinema severlere büyük bir hayal kırıklığı yaratmaktadır.

Örnek olarak; ülkemizde yapılan korku filimleri olsun,aksiyon filimleri olsun,malesef son derece kalitesizdir ve vasatı geçememektedir.

Türk sinemasında senaryo kıtlığı yaşanmaktadır.Biraz Amerikan teknolojisinden faydalanıp ;bu seferde senaryo iyi işlenmemektedir.Madem öyle; günümüz sinemasına ayak uyduramıyan prodüktörlerin bu işi bırakıp; yeşilçam filimlerine dönmelerinde faydası olucağı kanaatindeyim.

Türk sinemasında yaşanan senaryo kıtlığı ,filimlerimize gölge düşürüyor.

Yeteneksizler ordusuyla dolu sinemamız...

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• dram ve komedi filmlerinde iyiyiz bence. Benim en çok beğendiklerim ise Zenne ve Güneşi Gördüm. Tarih kokan bir film de Güz Sancısı onu da beğenmiştim. Tabi diğer ülkelere göre kıtız yine de.

0|0
    0|0
    • dramda kore bizden çok daha iyi

• haha nedense çekik gözlü insanların oldugu filmleri hiç izlemiyorum :) yorum yapamam bu yüzden

Erkekler Ne Diyor 4

• Arz talep meselesi dostum.

Recep İvedik, İncir Reçeli, Fetih 1453 gibi filmlere milyonlar gidiyorsa, yapımcılar neden vizyonunu genişletsin ki?

Haa sanat adına iyi işler de çıkmıyor değil. Zeki Demirkubuz, N.Bilge Ceylan gibi yönetmenler, Yılmaz Güney'in yücelttiği Türk sinemasında bayrağı şuan ellerinde tutuyorlar bana göre.

0|0
    0|0
    • zekinin filmleri iyidir eet bizim ülke sınırları dahilinde.

• ben kalitenin düştüğüne inanmıyorum. çok yetenekli kaliteli oyucunlar var. bence sorun tüm filmlerin neredeyse istanbulda çekilmesi.

0|0
    0|0
    • kore sineması bizden daha iyi emin olabilirsin.

• Yeşilçam filmlerinin nesi güzeldi çoğu saçmalık.. Şimdi güzel,kaliteli filmler var ama görsel olarak bir şey yok teknoloji kullanamıyorlar sinemada da görsellik önemli o yüzden hala kötüyüz

0|0
    0|0
    • şimdiye göre iyi manasında.Kaliteli Türk filmlerin çoğu çalıntı aslında hep bir yerden araklama var:)

• yetenek var ama yeterli mi degıl . . .

0|0
    0|0
    • bakış açısı çok önemli

Yükleniyor...