Başkanlık sistemiyle ilgili görüşleriniz nedir arkadaşlar?

türkiye de uygulanabilir mi kısaca başkanlık sistemine evet mi hayır mı ?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Cumhurbaşkanı belli, gidici.

Hükümet 3 dönemdir aynı, başbakan belli, gidici.

Gitmesinden ziyade bundan sonra parlementoda yer de alamayacak.

Şu anda planlanan şey tamamen şahsi, kişisel gösteri ve çıkar için. Başbakan yerine aynı zihniyette birisi gelse bir şey mi değişir? Hayır. E neden gelmiyor? İşte kişisel mesele de bu yüzden...

Zaten aynı zihniyette birisi gelse gene Erdoğan yönetmeyecek mi onu? Evet. Cevap gene kişisel reklam ve çıkarlar...

Şimdi zamanlamayı öyle bir denk getirmeye çalışıyorlar ki başkanlık koltuğuna oturup bir süre daha T.C'nin başında durmak. Aksi halde yasalar gereği hepsi düşüyor (Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık) .

Artık zihniyet aynı olsa da isim Tayyip Erdoğan olmayacak. E bu da adamın işine gelmiyor ve kişisel çıkarlarına ters düşüyor.

Gerçi biraz daha zaman var yasalar ona göre de uyarlanır merak etmeyelim. Biz uyumaya devam edelim, sorun yok.

Zaten başkanlık seçimini falan da halk yapar. E halkta ortada...

Hadi eyvallah.

0|0
    0|1
    • her cümlene katılıyorum nokta.

• Nobel ödülü bile az kalır bu yazına,ama neyi kime anlatıyoruz,halk olmuş koyun çoban köpeği ,nereye yön verirse koyunlar sesini cıkarmadan oraya gidiyor,gidecek...!Yargı,ordu derken futbol'uda ele gecirmeye calışıyorlar..Sap döner keser döner,gün gelir hesap döner !

• doğru anlatılmıyor ki kimseye

Erkekler Ne Diyor 10

• 0|0
    0|0
  • kendin çal..kendin oyna!

0|0
    0|0
  • RTE 93 yılında başkanlık sisteminin amerikan emperyalizminin bir oyunu olduğunu söyledi.

Şimdi ise başkanlık sistemine geçmeyi düşünüyor. :) Bu adam ne diyor? Bir sözü bir sözünü tutuyormu? Amerikayla toplantı yapmak, görüşmek bile beni akpden itici faktörlere yeter.

1|0
    0|0
    • o şahıs bir zamanlar AB bizi almayacak istemiyoruz diyordu ama şimdi avrupa birliği kapılarında... İŞTE bizim liderimiz işte bu kadar sözünün eri % 50 nin kendine layık bulduğu lider

tek lider gördü bu ülke o da ATATÜRK

• Ben en az 100 akpli dile getirdim , pes dediler . Ama halen daha akp akp diye tutturuyorlar. Ulen en sonunda bizi sokağa çıkarttıkcaklar

• bu halkkın % 50 sini sildim nerdeyse bu kadar itaat eden köle gibi olabilir mi ya böyle insanlar

• Eğer düşünce olarak cumhurbaşkanı gidici başbakan gidici gözüyla bakılırsa yanlış düşünce olur nihayetinde birisi gider diğer gelir ama işleyiş yine aynı olur yine oyları alır bu zaman kadar yaptıkları hizmetlerle hak ettiler zaten o bakımdan başkanlık sisteminin o amaçla getirlmesini düşünmek saçmalıktır.

0|0
    0|0
    • yaptıkları hizmetler derken yol yapımı ve özelleştirmeleri mi kastediyosun yol yapımlarına harcanan trilyonlarca zarar var özelleştirmelere hiç girmem

• takım falan tutmuyorum ama kulakdan dolma sözlerle konuşuyorsun burda neyin nasıl olduğunu nasıl işlediğini bilmeden konuşuyorsun zamanında bu ülkede ezanı türkçe okuttular bu ülkeyi hortumladılar faizleri % de %150 yaptılar

• eee o zaman senin liderin neden faizleri sıfıra indiren necmettin erbakana ihanet etti o zaman ayrıca ben çok iyi öğrendim hemde kulaktan dolma bilgilerle değil okuyarak ve araştırarak objektif bir şekilde Allahıma çok şükür ki önüme konulan yemleri yemiyorum ben koyun gibi hissetmiyorum kendimi ben diğerleri iyidir demedim ama bu zihniyetler yüzünden hep böyle adamlar geldi bu ülkenin başına ben o şahısları da kınıyorum kimden bahsettiğini biliyorum ama onu sevdiğimi kim söyledi sana

• Demokrasi zaten gider yerine monarşik bir sistem gelir

0|0
    0|0
  • Bu ulkede bu zamana hicbirsey degismedi Avrupa ise her alanda kaptirdi gidiyor.Zihniyet degismedikten sonra sistem degisse ne olur

0|0
    0|0
  • ya sizi ne güzel kandırıyorlar..avrupa da parlementer demokrasiler de başkanlık mı var..bıraın allah aşkına..

0|0
    0|0
  • “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

1|0
    0|0
  • yarı başkanlığa evet..

0|0
    0|0
    • yarı başkanlık ?

• Başkanlık yetkilerini hepsini değil bir kısmını kullanmak demek. Tartışılıyor şuan gündemde..

• işi ortalığa atanlara güvenmiyorum ama iyi araştırmak lazım

• Türkiye'ye uygun değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• HAYIR

2|0
    0|0
  • eyaletleşelim de kürdistan kurulsun dimi? tabiki kayır..

1|0
    2|0
  • O değil de batırıyorlar ülkeyi..

0|0
    0|0
Yükleniyor...