Kapat

Eşekarısı bal yapar mı?

bu da merak ettiğim sorulardan bir tanesi cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayır

0|0
    0|0
    • Eşekarıları bal arılarının yerini tespit ederse, hem balı, hem bal arılarını yiyorlar. Çünki protein ihtiyaclarını gidermeleri lazım. Bal arılarının hızla azaldığını gören arıcılar, bal kutularının yanına bir parça eti zehirleyip koyarlar. Eşekarılarıda protein kaynaklı ete hemen saldırıb yiyorlar, sonra da yuvalarına gidib yuvalarındakı yumurtaları besliyorlar. Zehir 24 saat içinde kendini gösterir ve tüm eşekarı ailesini ve yumurtaları mahv eder

• hm bu da iyimiş

• Bal arısı bal eşek arısı eşek yapar bubnu da mı ben söyleyeyim yani :)

0|0
    0|0
  • Kend çapında yapıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
  • yapar bizim orda çok vardı yapıyolardı gözümle gördüm yani bal arısı nedir biliyorum bu arada

0|0
    0|0
    • o zaman yapan arıların nasıl bir cins oldugunu da bilmiyosundur

• eşek arısı uzmanı değilim elbet bir zoolog kadar da yardımcı olamam ama yapıyolar fakat yapan kadar yapmayan türleri de kesin vardır

Erkekler Ne Diyor 6

• Bal arısı bal yapıyorsa eşek arısı eşek yapar mantıken. Tabi bu şakası işin. Öncelikle çok sayıda belgesel izlemiş biri olarak şunu söyleyeyim ki, halk arasında eşek arısı diye bilinen arı eşek arısı değil kamış arısıdır. Eşek arısının boyu 3-5 cm uzunluğunda ve kırmızı bedenli oluyor. İnanılmaz zehirli ve en sevdiği gıda bal. Bal arılarıın başbelasıdır. O zavallı hayvanların emek çekip yaptığı balı kovana girip bal arılarını öldürmek suretiyle gasp eder. Bir kovana 10 eşek arısı girdi ve 30 bin ( otuzbin ) bal arısını öldürdü. Mutlaka izlemelisin belgeselini. Bal arısını alıyor ve ortadan kesip atıyor o kadar hızlı ve çabuk yapıyor ki hayvanlar saldıramıyor bile. zavallı bal arıları. Özetle eşek arıları bal yapmaz tersine bal çalar.

0|0
    0|0
  • Bal arısı bal yapıyorsa? Eşek arısı? Aman allahım 404 not found? error?

0|0
    0|0
  • belgeselde görmüştüm harami onlar bal yapmaz bal çalarmış bal arılarndan bal arılarını öldürüp yermiş

0|0
    0|0
  • yaparda o bal yenirmi şüpheli

0|0
    0|0
  • Yapmaz onlar mekan basar bal arısının kovanına bir giriyorlar tüm arılar telef

0|1
    0|0
  • eşe karısı bal yapabilir yani bilemem çok seviyorsa eşine karısı bal yapabilir :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...