En son satın aldığın kitap ya da en son izlediğin film hangisi?

Sarah Jio'nun en son çıkan 3 kitabını da aldım. Tavsiye ederim özellikle pembelere :)
En son izlediğim film de Evrim'di.
Lütfen ben kitap okumam demeyin diyecekseniz de yazmayın buraya

Güncellemeler:
Maşallah mavilerimiz ne kadar kültürlü çıktı birden :)

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• Dün bilgisayarımda kayıtlı olan yüklü filmlerden " Solomon Kane " i izledim. Güzel bir film ve sanırım mesaj da veriyor. Ve anladığım mesaj ahir zamanda çıkacak olan Mehdi'yi anımsattı. Çünkü iki tane kılıcı vardı. Kılıcın biri ince uzun, diğeri kalın ve kısa idi. Hz. Mehdi'nin de kılıcı olacak. Peygamber Efendimizin kılıcı diğeri de Hz. Davud'un kılıcı. Soloman Kane'in bir de yüzüğünü gösterdiler. Sanırım o yüzük de Hz. Süleyman'ın yüzüğü olmalıydı.
    Güzel film.

Kitaplara gelince en son aldığım kitap indirimde olan kitaplardı.
    1. kitap " Bozkurt " konusu Atatürk'ü yabancı bir yazar anlatıyor. Kitap yasaklanmış bir kitap çünkü Atatürk'ü kötülediği iddaa ediliyor. Atatürk kitabı merak etmiş, tercüme ettirmiş. Sonra " Yahu adam gerçekleri söylemiş ne var bunda sorsaydı biz de eklerdik " diye yorum yapmış. Güzel bir kitap. Aşağı yukarı bilinen şeyler.
    2. kitap " Alamut Kalesi " konusu bu da bir ara gündemde olan Haşhaşileri anlatıyor. Kitabı bitirmedim hızla okudum. Bilgi kaynağı diyebilirim.
    3. kitap " Kayıp Kıta Mu " konusu Atatürk Türk tarihini araştırmaktadır. Türk'lerin Orta Asya'dan Anadolu topraklarına geldiği peki Orta Asya'ya nereden geldiğini araştırır. Ve yazarını şu an tam anımsayamıyorum Churchill olması lazım 3 ya da 4 ciltlik bir kitap yazmıştır yaklaşık 50 bin yıl önce var olan Mu adlı bir kıta ve kavime kadar götürür Türk tarihini. Tabi tez olarak ortaya atılır. Kesinleşmez. Bu kitap Churcill'in o kitabının tercümesidir. Bunu okumadım fakat daha önce okuduğum " Atatürk ve Kayıp Kıta Mu " adlı kitabın ana kaynağıdır. Bu da gerçek bilgi kaynağıdır.

Fakat tüm bunların yanında şu an Şems'i okuyorum Aşkın Gözyaşları diye uzun zamandır böyle bir kitap okumamıştım. Tek kelime ile harika. Kitap 258. baskı da olması lazım. Bundan sonra yine Aşkın Gözyaşları serisinin Mevlana'sı ve Kimya Hatun'u bekliyor.
    Kısa zamanda bitiririm diye düşünüyorum oyalanmazsam.
    Ve tavsiye de ederim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• en son Yılmaz Özdil'in İsim Şehir Artist kitabını okudum. şimdi Zülfü Livaneli'nin Kardeşimin Hikayesi'ni okuyorum o da bitmek üzere 30 sayfası falan kaldı.
    en son da Orphan Black diye bir yabancı dizi izledim. ben pek film izlemem. dizi izlmeyi tercih ederim:

1|0
    0|0
  • Serkan Özel'in Sıcak Ayaz ve Kapalı Gişe Yalnızlık kitaplarını aldım bende ikisini de tavsiye ederim :)
    Dün Aynı Yıldızın Altında adlı filmi izledim çok beğendim. Film ve kitap kesinlikle hayatın en önemli parçası bence okumalı ve izlemeliyiz :)

0|0
    0|0
  • sherlock holmes şüphe asla uyumaz bence en iyi kitap serisini daha lamayı düşünüyorum para kalmadı :D
    ve film olarak savaşçı diye bir film izledim hayatımda daha önce tüylerim böyle bir filmde ürpermedi az daha ağlıyordum ki durdum :)

0|0
    0|0
    • izleyeyim dicem de pek aksiyon sevmem

• aslında adından bende aksiyon diye izledim içinde dram aşk maşk her şey var ve doruktaymış anılarım kıpraştı gece gece :)

• en son 8 tane kitap aldım
    bir trilyon dolar
    metro 2033
    metro 2034
    çürük ve harabe
    elçi
    alaskanın peşinde
    tut elimi
    hayaletin kanı
    pek film izlemem filmden çok dizi izlerim, fringe, teenwolf, the walking dead, game of throes, breaking bad... :))

0|0
    0|0
  • Tahrif Hareketleri 1-2-3
    Temellerin Duruşması

0|0
    0|0
  • Hiç kitap almadım
    som izlediğim filim holiday

0|0
    0|0
  • erkeklere hitap eden kitaplar yazamıyor nedense

0|0
    0|0
    • sarah jionun kitapları romantizm değil ki

• görür görmez bir askere aşık olduğu için romantizm dedim:) zaten hepsini okumadım dedimya, çünkü bunlar tarzım değil. bana sıradan geliyor:( yanlış anlamayın sakın, benim okuduklarım da size sıradan gelebilir. çünkü tamamen zevk ve merak meselesi

• En son izlediğim film maskeli süvari en son okudğum kitap pamuk prenses ve yedi cüceler. kitap okumak bana ters

0|0
    0|0
  • en son okuduğum kitap cin ali tatilde
    en son izlediğim film para avcıları

0|0
    0|0
  • En son 1 ay önce kitap almıştım, Sherlock Holmes arada kafam eserse okurum asfkg.
    Film olarak gecede 2 film izliyorum. En son Sweeney Todd'u izledim.

0|0
    0|0
  • Kitap tapınak şövalyeleri serisi
    Film Kara Şövalye Yükseliyor

0|0
    0|0
  • Bukre
    Sabah uykum
    Kürk mantolu madonna :)

0|0
    0|0
  • Game Of Thrones serisini aldım. İlk 2 kitap bitti. Yeni sezonda tüm spoilerlar benden nihahahah

0|0
    0|0
  • Dostoyevski budala, karanlığın elli tonu

0|0
    0|0
  • Kitap : Özlem Baş - MeleklerinFısıltısı

Film : The Astronaut's Wife (Astronotun Karısı)

0|0
    0|0
  • albert camus - yabancı Film olarakda nuh Çok saçma ve sıkıcı tavsiye etmiyorum

0|0
    0|0
  • en son atın intikamını izledim değişen dünya dengelerini anlatıyor

0|0
    0|0
  • ben en son robert pattıonsunun benı unutmamıydı neydı herhalde tek duzgun fılmı ha :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Aynı yıldızın altında filmini izledim...

Aynalar koridorunda Aşk kitabını aldım :)

0|0
    0|0
  • Ayşe Kulin Gizli Anların Yolcusu, Boranın Kitabı ve Dönüş en son okuduğum kitaplar zaten birbirinin devamı niteliğinde ilk defa Ayşe Kulin okudum ama güzeldi. En son aldığım kitap ise Gabriel Garcia Mariouez Yüzyıllık Yalnızlık ve Kırmızı Pazartesi ama Kırmızı Pazartesi'yi yeni okumaya naşladım bakalım nasıl... Bir Gazetenin hafta sonu ekinde övgü ile bahsedilmişti okuyan arkadaşlarım da çok sevdiklerini söyleyince aldım.

0|0
    0|0
  • son aldığım kitap Adam Fawer- Empati , son izlediğim film Hayalimdeki Aşk-Ruby Sparks

0|0
    0|0
  • En son aldigim kitap yağmur sonrası en son izledigim film ayni yildizin altinda

0|0
    0|0
  • Leon sevginin gücü filmini izledim çok güzeldi. :)

0|0
    0|0
  • Kitap Psikopat
    Duqun dernek :)

0|0
    0|0
  • esaretin bedeli
    kitap:kitap hırsızı (filmi de var)

0|0
    0|0
  • Kitap; Amak-ı Hayal /Filibeli Ahmet Hamdi
    Film; Barfi