Yurtdışına nasıl çıkılır?

basit bir balayı ya da gezi amacıyla yurtdışına nasıl çıkılabilir?
gereken işlemler ve olması / yapılması gerekenler nelerdir?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Pasaport çıkart, gideceğin ülkeyi belirle. Tur ile de gidebilirsin ya da bireysel. Ben turları sevmiyorum, elime harita alıp gezmeyi tercih ediyorum. Harita okumak zor değil, alışınca çok kolay oluyor. Gideceğin ülkeyi belirle ve vize istiyor mu ona bak. Vize istiyorsa ilgili ülkenin konsolosluk internet sitesine gir, gerekli evrakları hazırlayıp vize başvurusunda bulun. Sonra atla bir uçağa ya da otobüse ve eğlenmene bak. Ayrıca aklında bulunsun vize istemeyen bir yere gideceksen 10-15 eur verip bir seyahat sağlık sigortası yaptır, ne olur ne olmaz. Vize isteyen bir yere gideceksen zaten seyahat sigortasını zorunlu olarak isteyecektir. Tur ile gitmeyeceksen kalacak otel ve benzeri yerler için http://www.hostelworld.com/ adresini kullanabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Pasaportun varsa ve daha önce de ret almadıysan çok rahat bir şekilde çıkabilirsiniz. Turistik amaçlı olarak vize başvurusunda bulunacaksınız. Sizden istenen check-list'i tamamlayıp başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyeceksiniz. Rezervasyonların tamamlanması durumunda vize süreci dahil maksimum 15 güne hallolur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• pasaportunuzu çıkartın gerisini acenteye bırakın:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...