İnanmak ya da inanmamak?

İnanmak ya da inanmamak hayatınızdaki etkileri nedir Dinler olarak?

0|0
1|11

En İyi Kız Görüşü

• Ya inandığın gibi yaşarsın. ya da yaşadığın gibi inanırsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İnanmak demek hayatta bir amacının olması demek. İnanmayan birinin amacı sadece ölünceye kadar ile sınırlıdır. Ama inanan birinin amacı öldükten sonrasını da kapsar ki öldükten sonra yok olmayacağına inanmak bile bir din mensubu olmak için yeterli bir sebeptir...

0|0
    0|0
  • İnanmanın hayatımda büyük etkisi var çünkü her an İlah ın beni izlediğini düşündükçe hiç bir hareketimin gizli kalmıyacağını biliyorum ve ona göre davranmaya çalışıyorum her ne kadar beceremesemde inanmamakta hayatı daha özgür yaşamanı sağlıyor olabilir ama korktuğun durumlarda bir şeye sığınmak insana güven verir bence ve benim düşünceme göre İnandığım dinde kesinlikle doğru tabi kimi ateist olur kimi deist olur kimi hristiyan olur bilemem

0|0
    0|0
  • Agnostik biri olmam herseyi sorgulamama yol açıyor ve bunun faydasını hayatımın her anında görüyorum.

0|0
    0|0
    • ne güzel en azından benim gibi aile zoruyla yahudi olmuş biri değilsin sizleri çok kıskanıyorum.

• biliyorum bende oraya gittim geçen sene tatildeyken yani diyeceğim şu ki gerçekten dinler insanları ayıyor misal müslümanlar fetihleri vardır bilirsin sırf din adına savaş başlattılar eski zamanlar da yani sadece müslümanlar için söylemiyorum neredeyse her din öyle birde bizim dinin şöyle bir acizeyeti vardır herkes bilmez sana anlatayım çocuklara Kabala öğretirler büyükleri böyle hani şu var olduğu sanılan cinler varya işte yahudi çocuklara onları göstermek için şimdi Kabala'da birçok kimyasal madde ve duman kokluyosun ve hani cin adı altında halisilasyon görüyosun bir nevi çocukları doğa üstü şeylere inandırmak için kimyasal uyuşturucu veriyorlar çocuklara onlarda halisilasyonlara neden oluyor yani demek istediğim dinler insan ürünü olduğu çok belli misal Kuran'da nisa suresi 34. üncü ayette kadına vurun dövün diyor ben arapça aranice ibranice süryanice ve farsça biliyorum Kuran'ı hem arapça hem Türkçe okudum ve hep cümlenin geneline bakınca hep aynı anlam dövün çıkıyor.

• zaten bak Türkiye'de müslümanlar neden ateistlere kızıyorlar onları müslüman yapmaya çalışıyorlar çünkü korkuyorlar müslümanların bırak diğer dinlere ve inanışlara mezheplerine bile tahammülü yok misal Türkiye'de ateizm derneği mi ne kurulmuş hemen yobaz bir gazeteci eleştiri makalesi yazmış misal bir adam Suriye'de mi neydi sırf Allah'a inanmıyor diye yobazlar evini yakmış adamın ve o evdeki çocuklarda o yangında ölmüşler yani diyeceğim şu ki dinler insanı ileri götürmeyen aksine geriye götüren çünkü biliyorsun Kuran arap toplumuna indirilmiş o zamana göre olduğu için hiç evrensel olur mu bak misal Kuran'daki cennette arabistanın cennet hali gibi yok ırmaklardan şarap akıcakmış yok çadırlarımız sedirlerimiz olacakmış yok cariye gibi hurilerimiz olacakmış yok huriler memeleri dik ve tomurcuklaşmamış ve bütün dünya kadınlarından daha güzel olacakmış vs masal gibi şeyler misal eskiden de Zeus vardı yunan mitolojisi vardı belki iki yüz yıl sonra bu günümüz dinleride mitoloji olacak.

• aile ve yaşadığım ortam genelinde öncelikle inanıyorum diyorum biraz yaşamayı öğrenince bu sefer doğru şeye inandığım farkındayım hatta daha ilersine gitmek istemek saedece lafta kalıyor ozmanda üzlüyorum

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum. İnandığım zamanla hayatımda hiçbir değişiklik görmüyorum :D Eskisi gibi normalim ve normal olacağım :D

0|0
    0|0
  • din bir insanı kandırmanın en güzel yoludur

0|0
    1|1
  • İnanıyorum. Kör olmak lazım ınanmamak için

0|0
    0|0
  • sevgiye sonuna kadar inanıyorum

0|0
    0|0
  • Ben aile zoruyla yahudi olmuş bir insanım hayatımda hiçbir etkisi yok hatta dinim bana zulmediyor.

0|0
    0|0
    • Yahudilikte kuralların çok katı olduğunu biliyorum Yosef, hatta israilde bircok yahudi arkadasim var. Aslında müslümanlıkta da aile ve cevre baskisi cok var. Muslumanim diyenlerin cogu ailesi oyle istedigi musluman. Aslinda dinlerin genel kurali bu, istisnalar haric, ailen hangi dine mensupsa dinin odur. Ben bu konulari cok sorgulayip okudugum icin agnostik oldum ve kimseyle tartismiyorum artik acikcasi.

• Üzuldum gercekten anlattiklarina Yosef. Ama bu dramatik olaylari yasayan bircok insan var gercekten ve ne yazik ki dinler insanlara aci ve uzuntuden baska bir sey getirmiyor. Savaslarin da sebepleri genelde dinler. Bu arada haifada, nahariyede kuduste bulundum. Nahariye de Akko diye biryer vardi, sevmistim mesela orayi. Yaklasik 1 ay kaldim israil de is amaciyla.

• Kesinlikle katılıyorum kardeşim anlattıklarına. Bunlar uzun uzun konusulup tartisilmasi gereken konular gercekten. Isin kotu tarafi bu konulari etraflica tartisabilecek kisi sayisinin azligi. Kutsal kitaplarin tamamini ben de okudum. Hatta bundan 4 sene once dinine bagli bir muslumandim. Ama arastira arastira, yurtdisindaki arkadaslarimla tartisarak sonunda agnostik oldum.

• ölümü bir yok oluştan ziyade aşkı vuslat olduğunu bilerek bundan korkmamak

0|0
    0|0
  • Sorunu tam anlamadım bıraz aç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...