Okuduğunuz Kitaplardan Beğendiğiniz Cümle ve Paragrafları Paylaşır mısınız?

Arkadaşlar daha önce okumuş olduğunuz veya şu an okuduğunuz kitaplardan çok beğendiğiniz cümle veya paragraflar varsa bunları bizlerle paylaşır mısınız?

Yalnız sizden ricam sadece kendi okuduklarınızı yazmanızdır. İnternetten alıntı yapmayalım :)

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• "Hayatım ve hayatıma olan sevgim adına yemin ederim ki, hiçbir zaman bir başka insan için yaşamayacağım ve hiç kimseden benim için yaşamasını istemeyeceğim."
    Tanrılar, der Platon, bize buyruk dinlemez ve zorba bir organ
    vermişler. Azgın bir hayvan gibidir bu organ, amansız iştahıyla her
    şeyi kendine kul etmeye kalkışır. Kadınlarda da öyle obur, doymak
    bilmez bir hayvandır o; zamanında yiyeceği verilmezse deliye döner,
    beklemek bilmez, bedenlerini kudurtur, damarlarını tıkar, soluklarını
    keser, türlü dertlere yol açar, ta ki ortak arzunun meyvesini içlerine
    çeksinler, rahimlerinin dibi bol bol sulanmış, tohumlanmış olsun.

Eğer Tanrı seni görmezden gelirse, şeytan yolunu gözlemeye başlar.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• okuduğum kitaplardaki tüm sevgi ve aşk cümleleri:)

0|0
    0|0
  • sabah uykusu gibi sevebilecegi biri lazim insana :)

0|0
    0|0
  • Kitaptan soz degil de ismi güzel gunes de dogar

0|0
    0|0
  • Umut, insanların yetkin olmayışlarından, sürekli arayış içinde -sadece öteki insanlarla düşünce ve duygu birliği içinde- hareket etmelerinden doğar. Umutsuzluk suskunlaşmanın, dünyayı yadsımanın, ve dünmyadan kaçışın bir biçimidir. Adaletsiz bir düzenden doğan insandışılaşma umutsuzluk değil, umut nedenidir, çünkü adaletsizliğin tanımayı reddettiği insanlığı / insanlı yetisini durmaksızın aramaya yöneltir. Kolları kavuşturup beklemek değildir. Çabalarından bir şey ummuyorlarsa, onların yüzleşmesi sıkıcı, kısır olur.
    Ezilenlerin Pedagojisi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• "Kendi üzerimdeki uzun araştırmalardan sonra insanın yaratılışındaki o derin çift yönlülüğü gün ışığına çıkardım. O zaman, belleğimi kaza kaza alçakgönüllülüğün parlamama, küçülmenin yenmeme ve erdemin ezmeme yardım ettiğini anladım. Barışçı yollarla savaş açıyordum ve en sonunda çıkar gütmezlik yoluyla, göz diktiğim her şeyi elde ediyordum." A. Camus - Düşüş

0|0
    0|0
  • BİTİRMEK İÇİN YARINI , BAŞKASINA ANLATMAK İÇİN BİTİRMEYİ BEKLEMEYECEKSİNİZ.
    yazısını yaptıran bir kitap

2.bp.blogspot.com/.../...DAM-FAWER__29519316_0.jpg

0|0
    0|0
Yükleniyor...