Allah dünyada bir gramda mı şans vermez ya bıktım hayattan?

yaşım 29 oldu evlenemedim evde kaldım evde kaldım derken düzgün bir adam çıkmadı sagır zor konuşan deli bir adam sadece o talibim oldu onuda ailem buldum ailem tarafından bile evde istenmiyorum
birine ailem beni anlatırken bile elinden hiç bir iş gelmez zavallı kendine bile bakamıyor diye diye böyle uyuz bir adam karşıma çıkardılar öyle çok çirkin degilim ama bu tipde adamlada evlenilmez başka biri daha vardı o da sakat biri kendine bakmaktan aciz biri çıktı evlenmeye korktum açıkçası
2 yılllık bir üni bitirdim işsizim kaç defa iş aradım bulamıyorum özgüvenim yerlerde bitik durumdayım sınavlarada girdim kaç yıl oldu bir şey yok ne yapim bilmiyorum artık ölmek istiyorum bıktım hayattan tutunacak bir dalım bilee yok hayattan bıktım insanın bir gram da mı şansı olmaz ben dünyaya şansız gelmişim işte ailem öyle elimden tutanım yok allah canımı alsada bu dünyadan çıksam diyorum
nasıl ruh halim düzelir nasıl çevre de sevgi saygı görürüm

0|0
3|24

En İyi Erkek Görüşü

• Hepsi senin suçun. Zamanında çalışmamışsın, iyi bir bölüm kazanamamışsın. Gençken kimseyi beğenmemişsin, iyiler kapılmış, geriye çürükler kalmış, sen de çürükler arasından seçim yapmak mecburiyetinde kalmışsın. Belki de tipin aslında düşündüğün kadar düzgün değildir, ondan kimse sana talip olmamıştır. Şansızlıkların bu dediklerimden kaynaklanıyor olabilir.

0|0
    1|1
    • iyi bölüm kazanamadım neden ailem istemedi önce liseye kadar zor okudum hep okumasın falan dediler liseden sonra 7 yıl ara verdim sonra kendileri dedi eger okuyacaksan yanımızda 2 yıllık bir bölüm oku dediler sonra aslında seçici degilim ama ailem öyle çevre öyle olunca öyle oluyor iyi biri olmuyor hep kısıtlı yaşadım herşeye olmaz yapma etme oldu karşıma çıkanda o tip kişiler oldu o dediklerimde ailesi bizim gibi
      ne yapim kader insan ailesini seçemiyor

• Gerçekler acıdır dedim, çünkü "buna da şükret, daha kötüleri de var" türü tesellileri samimi ve gerçekçi bulmuyorum. Bazı şeyler için geç kalmışsın, bunu inkar edemeyiz. Ancak her şey bitmiş değil. İstediğin şeyleri elde etme şansın hala var. İş bulursan çevre edinirsin, çevre edinince de kız bulamamış sorunlu tiplerle değil daha istediğin tipte erkeklerle karşılaşabilirsin, istediğin erkeği kendin bulabilirsin. Ailenin sözüne de çok bağlı kalma. Umarım bundan sonra şansın yaver gider.

• iş bulamıyorum sebeb de bıktım özgüvenim yok bu ailem kaynaklı kaç yere baçvurdum almıyorlar ne yapim

Erkekler Ne Diyor 23

• gel güzel kardeşim gel sende bendensin bende iş var eş yok ailem var çok şükür Allaha ama gönlüm yalnız gel kardeşim gel hayatta ise nefes alabiliyorsan hala bir umudun ve ümidin var demektir bir söz
    ü şık severim RIZKI VEREN ALLAH RIZKINI KESTİĞİ KULUNUN CANINI ALIRMIŞ demek ki senin de rızkın var sadece bir doğrul bak neler göreceksin

0|0
    0|0
  • Ben de aynı durumdayım. Sabretmekten başka çare yok.

0|0
    0|0
  • Peygamberlerin çektigi sıkıntılar ne olucak peki? onlar ki ALLAH ın peygamberleriydi onların çektigi sıkıntıların yanında senin çektigin devede kulak kalır inan... Ve şu da var dua ediyormusun samimi bir şekilde emin ol içten ve samimiyetle dua edenin duası reddolmaz... yeter ki inanarak et ALLAH sabredenlerle beraberdir ve şunu sakın unutma beterin her zaman daha beteri varıdr... Selametle

0|0
    0|0
  • Hayatın sana ne getireceğini bilemezsin. Belki şanslı değilsin doğduğun aileyi seçemeyerek ama biraz da kendi şansını kendisi yaratır insan. Konuşmaya ihtiyacın varsa dinlerim. Belki bir fikir alışverişi sana iyi gelir.

0|0
    0|0
  • senden farkım yok yaş olmuş 28

0|0
    0|0
    • söylediklerinin aynısını söylüyorum ama günahamı giriyorum bilmiyorum cok isyan etmemek lazım herhalde

• Sen ne yaptın böyle ya, sorunu okurken yaşama sevincimi kaybettim, bu kadar karamsar olma

1|0
    0|0
    • hayyattan bıktım sadece tutunacak dalım yok ölsem allah canımı kendi alsın diyorum

• aslında evlilik aramıyorumda etrafımda hayata baglayan bişey yok işte
      evlenmeye korkuyorum evlilik olsunda demiyorum uyuz bir adamdan korkuyorum sonra o adamdan da ona benzeyen bir çocuk dünyaya getiricem diye korkuyorum çok safım ailem bile beni kandırdı tesadüfen bu adamın böyle biri oldugunu ögrendim düşün

• Üzücü bir durum=(

• Bir an önce kendine iş bul çalışmaya başla özgüvenin yerine gelir aile ekonomisine katkıda bulunursanda kıymetin artar. hangi bölümü bitirdin hangi şehirdesin ona göre yrdımcı olmaya çalışırım iş konusunda

1|0
    0|0
  • ben çok sanşlıyımdır. uzun yazdığın için okumak istemedim kusura bakma :) ama ben inanılmaz şanslı olduğumu düşünuyorum.

0|0
    0|0
    • 29 yaşımdayım daha bu güne kadar öyle hayatımı etkileyecek şans görmedim şunu söylim arkamdan dalga geçildi safım diye

• nasıl yaşim
      her yönden şansız biriyim

• özelden konuşabilir miyiz? merak ettim

• Fazla isyan etmek evlilik işi nasip işi şans değil.. Allah şans vermez nasip verir istemediğinle evlenme sakatla sağırla evlenme elbet biri çıkar karşına özgüvenini yüksek tutarsan daha da iyi olabilrsin.

0|0
    0|0
    • özgüvenim yok buktım hayattan

• özgüvenini yerine bilgi, kişisel gelişim ve öğrenmek getirir. kitap oku bu faydalı olucaktır inan. Kur an oku buda maneviyatının kendine gelmesini ve isyan etmemen gerektiğini hayatta herşeyin nasip olduğunu özellikle evlilik ve ölüm gibi önemli şeylerin belli bir zamanı olduğunu ve değştiremeyeceğini anlamanı sağlar.

• ben şunu anlamıyorum ailen niye talip buluyor bu bir
    ikincisi her hangibir engelin var mı? Sağırlık falan

0|0
    0|0
    • hayır hiç bir engelim yok
      sadece dünyada bir gram şansım yok her yönden elim attıgım her kuruyor çok safım etrafımda kisenin kötü niyetini anlayamıyorum düşün ki bu derece engelli birini bana ailem yakıştırıyor
      ailem talip buluyor çünkü biz mi sana bakıcaz evlen diyor ömür boyu böyle mi kalıcan yaşlandın diyor başımıza kaldın diyor

• acilen toparlanman ve çabalaman lazım artık iş görüşmeleri falan en baştan herşeye sarılmaya bak bu durum seni yoksa bitirir yaptığın ortamlardan da talip çıkacaktır anca böyle toparlayabilirsin 29 yaş hiç birşey için geç değil gençsin daha unutma bunu

• Elin tutuyor gozun goruyor , saglik da az sans degil yani

0|0
    0|0
    • bunlar da şansta
      en az bunlar kadar degerli olan şansta olmalı yoksa insanın yaşama sevinci olmuyor ölmek istiyor bunlarda olmazsa olmaz emin ol
      ben hayattan bıktım bunlar bende yok kendimden örnek

• baya bir uç noktaya gelmişsin bunaldımda gördüğüm kadarıyla yorumlarından vahim vakasın

0|0
    0|0
  • Yaş Daha 29 Bence Acelecisin...

0|0
    0|0
  • birkaç yıl daha bekle seni ben alıcam söz :)

0|0
    0|0
  • Peki hayır dıye bir şey var duydun mu sabır canım sabır

0|0
    0|1
  • Ne bu ısyan canım Allah'ın verdiği cana böyle mi değer veriyorsun

0|0
    0|0
    • benim canımm kıymetsin emin ol
      dünyada ki en kıymetsiz candır

• bıktım

• Senin yaşadığın bu sorunlar peki bunları dünyada sen tek mi yaşıyorsun hayr senden çok daha kötü şeyler yaşayan var kendim şahit oldum ama senin bu kadar erkek pes etmemen lazım

• bende 30 yaşında evde kalmışım durumdayım evi paylaşsak mı ne dersin?

0|0
    0|0
  • nerewde hangi ilde yasıyorsun belki şansını düzeltebiliriz

0|0
    0|0
  • Aynı ben boşver gitsin. Bas düğmeye kapa duygularını benim gibi yap ;)

0|0
    0|0
  • çok acıdım ya gerçekten 4 yaş büyüksün benden ama inşallah hayırlısı olur senin için üzüldüm gerçekten senin adına

0|0
    0|0
  • gazzede ınsanlar oluyo senın dertlerıne bak elın ayagın tutuyo saglamsın daha ne ıstıyon ALLAH tan nankörrr

1|0
    0|0
    • keçke o ölenlerden biri ben olsaydım yerime de bu hayatı benden daha çok hak eden biri gelseydi benim bu hayatıma giren bu dünyada yaşamaz

• saçmaladın

• hayata bos tarafından bakıyosun umutsuz olma bukadar

• ne sikindirik bir dünya yawww buu :I gelin biz şanssızlar olarak toplanalım toplu intahar edelim ne dersiniz

1|0
    0|0
  • aynı seylet bendede yas 23 ama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Allahim ne kadar da sansssizsin öl en iyisi ya bende ölem die die yasiorum Allah hayirlisiyla tez zamanda koca versin canım cok zorr isin buzamanda evlenecek erkek de yok bizde bulamioruz ailen senn ozguvenini yerle bir etmiş

1|0
    0|0
    • öl en ıyısı mı?
      ne haysıyetsiz karaktersiz insanlarsınız siz l*n bence babanla bır test yaptır annen başkasından çıkarmıştır senı cok daha fazla sözü hakedıyorsun da neyse

• aslında evlenmek istemiyorumda hayattan bıktım neye elim bulaşsa pişmanlık üzüntü hep
      evlenmeye bile korkuyorum safım kandırılacak biriyim evlensem bir şey olsa kocam kötü biri olsa beni sahiplenen olmaz korkuyorum

• çok zor bir durum
    ama beterin beteri vardır
    sakın deme bundan beter olmaz diye
    sen şükür etmezsen
    her şey kötü gider
    dua et
    sabret
    unutma dünya imtihan

0|0
    0|0
  • canım ya ne mezunusn bilmiorm ama hmen bir iş bakmaya başla. asgari ücret bile olsa gir çalş parasına bakma sakın. bu kadar zman iş bulamaman ilginç geldi bana

0|0
    0|0
    • inan iş bulamıyorum çyle lüks degilim güzel giyinemiyorum begenmiyorlar yani

• emin ol kılık kıyafet çok önemli

• tamam bir gömlek bir pantolon giyiceksn. bunu bile yapamıckmsn

Yükleniyor...