Deliller hakkinda ne biliyosunuz?

Deliller hakkinda ne biliyosunuz? Deliller hakkinda ne biliyosunuz? Ipucu askeri bir birlik.

Güncellemeler:
Arkadaslar yazim hatasi yoktur. Delil deli degil :)

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Fatih Sultan Mehmed'in de üyesi olduğu rivayet edilen, akıncıların ardından en önde çarpışan ve meşhur Osmanlı tokadını basan, ellerini mermerlere vura vura taşlaştıran askerlerden oluşmuş ocak

0|1
    0|0
    • Fatih Sultan Mehmet saray ahlakiyla yetismistir. Delilerin yasayislari biraz daha kaba hacim. burada tutarsizlik var. FSM ordunun en basinda dovusmus olabilir ancak bu delilerin ocaginda oldugu anlamina gelmez. Ve bunu ilk defa senden duyuyorum.

• Anladım müdür çok saol :)

• Rica ederim eyv

Kızlar Ne Diyor 2

• Deliler yani :D bunu herkez bilir :)

0|1
    0|0
  • Osmanlı askeri birliği cesaret gösteren ve farklı giyinen komutanları delibaştır

0|1
    0|0
    • Yanlis. Deliler bir ocaktir. Ve her 50 60 deliye bir bayrak verilir. Bu bayraklardan bir iki taneside delibaslara verilir ki buda delilerin komutanlaridir. deliler dusmana ilk safta zirhsiz olarak ve normal bir askerin tasiyamayacagi agirlikta hareketi guclestiren giysilerle/postlarla saldirirlar.

Erkekler Ne Diyor 3

• osmanlı zamanında ordunun ön saflarında yer alan bir birlik diye biliyorum kanka

0|1
    0|0
  • Fazla bılgıden delırıyolar kanks

0|0
    0|0
    • Yok be olum. O zmaanda deli demek ceaaretli olan, bugunku tabirle kursuna kafa atanlar :)

• onlar aslında normaldirler fakat sorun yaşayıpta çözememiş en sonunda bu hale gelmşlerdir
    devlet onlar için çözümler üretmeli topluma kazandırılmaları adına

0|0
    0|0
Yükleniyor...