Arkadaslar almanci olup olmadiklarini nasil anliyorsunuz :)?

selam arkadaslar, cok merak ettigim bir soru var. Ben almanyada yasiyorum, şu an mesela tr deyim ama ne kadar normal davranirsam davranim hep almanci oldugumu fark ediyorlar :) nasil fark ediyorsunuz ya?

0|0
5|25

En İyi Erkek Görüşü

• Alamancılar (gurbetçiler) şöyle anlaşılıyor:
    Ten renkleri şudur diyemem ama farkettiriyor. Saç, makyaj.
    Türkiye'de iki çeşit insan var, yemeğe para harcayanlar, üst baş markaya para harcayanlar. İkisine de para harcayan varsa gurbetçidir.
    Köy ya da ara sokakta temiz, lüks araç varsa gurbetçinindir.
    Konuşma tarzlarınız değişik. Espri anlayışınız değişik.
    Gurbetçi erkekler kesin cilt maskesi, kıl tüy aldırma gibi şeyleri de yapıyordur.

0|0
    0|0
    • Hah işte buradan örnek vereyim o zaman.
      Şimdi buranın kızları etraflarındakileri ilgiyle dinlemezler, artisttirler, herkes salak bir onlar akıllıdır.
      Sen sana selam verene selam vermişsindir, bir şey verene teşekkür etmişsindir. Ya da ne bileyim bir şey isterken ortaya laf atmamışındır. Mesela buranın kızları karşısındakiyle havuza mı gitmek istiyor. "Uff bugün tam havuz keyfi günü." der. Karşısında bir erkek varsa onun için ahıret suali gibidir. "Gel gidelim" dese, "Senle mi gidecem be öküz" diyebilir, demeyebilir de.. "Sevinirim" diyebilir ama demeyebilir de. Sen böyle bir durumda direk birlikte gitmek istediğin kişiye seninle birlikte bugün havuza gidip gidemeyeceğini soruyorsundur. Tabi insanlar direk gurbetçi olduğunu anlıyordur.

• Hahahhahhaa

Erkekler Ne Diyor 24

• Olimpiyalarda altın alan tekvandocu vardı mesela ben hemen Almancı olduğunu anladım. Türkiye'de eğitim almış ve ekonomik rahatlık içinde olan kişileri tiplerinden anlarsın. Beyaz Türk derler bazıları. .. Bu mesela gayet kara kafa ama öyle bir kelime kullandı ki Türkiye'de o tipte biri o kelimeyi bilmez kullanmaz. Bir de mesela çocuğun bakışları vesaire tipi gayet kara kafa ama saçları epey marjinal. Elvis Presley gibi :) dedim bu heralde Almancı... doğru çıktı

0|0
    0|0
  • - Konuşurken kullanılan kaba gırtlak
    - İri spor kol saatleri ve kocaman, renkli spor ayakkabılar
    - Rap hayranlığı
    - Oksijenli su ile açılmış saçlar
    - Stationwagon BMW - Mercedes

Eskiden, üzerinde tüy bulunan fötr şapkadan ve elde taşınan radyodan anlıyorduk da, devir değişti şimdi..

Ooo şwayze..

0|0
    0|0
  • Konuşmadan, rahat ve farkrdilmek için yaptığın davranışlardan, her fırsatta kendinin almanyadan geldiğini söylemeye çalışmandan aranızda bağıra bağıra almanca konuştuğunuzdan, Wir lieben die Türken in Deutschland. 👍😆

0|0
    0|0
  • nie olcak almanyada temizlik firmasında çalışıor çoğu türkiyeye geldimi zannedersin holding müdürü çoğu.. ister istemez hal hareketlerinize yansıyor... malesef ;)

0|0
    0|0
    • Hahahhahhaha :) sen almanyadaki turklerin basarilarini görmedin heralde :)

• neresindesin almanyanın ben wörtte staja gidicektim mercedes-benz tır fabrikasına gitmedim.. trde yaptım... doğru hergencin altında 100.000 € araba var. lakin arabaya binip sonra arabayı da satıp kredi ödeyen çok... ;) basarı mertebe mertebelidir. türkler almanyada basarılı diyebilmem için benim. almanyada ar-ge mühendisi türk te olması gerek. tıp alanında, endüstride, önde gelen türklerde olmak zorunda anlıyormusun?

• almanlar hafta sonu kapıda arabasını kendi tamir eder. ama türkler servise götürür.. ama tutkunluk bakımından türkler çok daha önde.. birde ben almanyaya gidicektim almancılar burada hayat yok gelme türkiyeye gönmeyi düşünüoruz bizde diyorlar. eski kazanımlar almanyada yok artık diyorlar.

• Vallahi bakış duruş saç yapısı giyim tarzı bunlar yurdum insaninda cok belli ama farkli kulturden gelen birisi hemen belli ediyor mutlaka bisiyi farkli oluyo anliyosun

0|0
    0|0
  • Bayya kaba oluyor hareketleriniz bide sozde Avrupa gormussunuz.

0|0
    0|0
    • Hahahha kabami?

• Walla genelde yazliklarda karsilasiyoruz Almancilarla. Afsa, Marmara adasi, Kumbag, Enes, Cinarcik, Datca, Bodrum, Fethiye, Kas heryerde gorduklerimin gelir durumlari kultur duzeyleri ne olursa olsun hareketleri fazla kaba biraz fazla hayhuytcuydu yuzde doksaninin.

• :) hmm olabilir

• Konuşmadan
    Rahat olmalarindan
    Bir de mutlaka dis görünüşe dikkat cekici bir detay ekliyorlar. Sac trasi, piercing vs

0|0
    0|0
  • Türk oldugun halde senı almancı sanıyorlar ise asimile olmaya başlamışsındır demektir. Onlara benzemıs onlar gıbı davranıyor onlar gıbı gıyınıyor hele birde sarışınsan tamamdr

0|0
    0|0
  • giyiminden, saçının şeklinden, konuşmasından, makyajından hepsinden farkediliyor işte :D

0|0
    0|0
  • Salak gibi etrafa bakarlarsa ve sürekli hemen Türkçe'den almancaya geçiş yaparlar

0|0
    0|0
  • Kaşlar belli eder. dd

0|0
    0|0
  • Almancılar iyidir iyi ben severim

0|0
    0|0
  • +9 Almancı itemleri

0|0
    0|0
  • tipnden almancı gıbı yapıyorsan kendini

0|0
    0|0
  • Tarzından , giyiminden , konuşmandan, bira içiyor musun? :)

0|0
    0|0
  • konuşmandan giyiniş tarzından etrafta almanca konuşmandan felan filan

0|0
    0|0
  • Şiveden anlaşılır

0|0
    0|0
  • tipinden konuşmasından giyinmesinden :))

0|0
    0|0
  • acun abi biz almanyadan geldik bigbax yapçaz dedinmi hiç

0|0
    0|0
  • Erkek ise boynundaki "altın" kolye den:)))))

0|0
    0|0
  • konuşmasından tabikide. böyle biraz daha sert bir aksanı oluyo genelde almancıların

0|0
    0|0
  • La git sabah sabah soracak soru mu bitti?

0|0
    0|0
  • Konuşmandan

0|0
    0|0
  • Valla genelde cok belli oluyor. Ya benim bir kiz arkim varda almanyada bisey sorcam orda cinsellik konusunda rahatmi herkes? Bakirelige onem verilmiomu?

0|0
    0|0
    • Niye herkes oyle dusunuyorki. Almanyadada cok onem verirler. Yetisme tarzina bagli

Kızlar Ne Diyor 5

• Bende bu soruyu sormanıza şaşırıyorum ben almancıyım diye bağırıyorsunuz resmen.
    Kaba kocaman kocaman konuşuyorsunuz
    Çok rüküşsünüz (mini kot eteğin altına tayt giymek gibi)
    Ay yıldızlı kolye zincir falan takıyorsunuz.
    Falan filan..

0|0
    0|0
  • Kırık Türkçeniz yüzunden...

0|0
    0|0
  • aynen bende anlayamiyorum hayir kilik kiyafeten dicem ama türkiyedikler bizden daha bir süslü giyiniyorlar

0|0
    0|0
    • Alinmasinlar ama almanyadaki kizlar baya bir seviyeli oluyor :) bende gerci almanyada turkiyeden gelenleri anlarim

• Kızların makyajından 😄

0|0
    0|0
  • Konuşmandan ve giyiminden belli oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...