Ahmet Kaya şarkılarını sever misiniz? Ahmet Kaya hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar Ahmet kaya nın şarkılarını çok beğeniyorum ama bazı çevrelerce tuhaf müziğini dinlemek bile tuhaf kaçıyor. Ahmet Kaya hakkında bir bilgim yok ama şarkıları iyi biri olduğunu düşündürüyor, nedir bu Ahmet Kaya çelişkisi?

0|0
13|17

En İyi Kız Görüşü

• Ben Ahmet Kayanın bir cok eserini dinlemeyi severim ve kendisinin Yusuf Hayaloğlunun kaynı olduğunu bilirim ve onun eserlerini çok güzel okuduğunu düşünüyorum.Neden sevilmiyor? Politik görüşleri insanları rahatsız ediyor .Politikaya bakış açısı insanların ona karşı tepkili olmasını sağlıyor.Eğer politikayı kenara atarsak sesi çok güzel bir sanatçıydı ve arada bir kendisini dinlerim ve insanlar onu dinlediğimde onun görüşlerine sahip olduğumu düşünüyorlarsa bu kendi sorunları.Ben kendimi biliyorum ve hiç bir sağ ve sol görüşüm veya hiç bir partiyle alakam olmadigi için ve doğacı olduğum için ve oyumu doğacılara evreni kurtarmak için kullandığım için benim içim rahat.Ben bir sineği bile zor öldürüyorum ki insanlara zarar verecek düşünceleri veya ideolojinlerin arkadaşında zahten duramam.Ölen herkesin arkasından rahmetler diliyorum.

Iyi paylasimlar :)

4|0
    2|1
    • ne yapsaydı itilmeye kakılmaya razımı gelseydi? kürt diye ittiler kaktılar sürgün ettiler aşağıda paylaştığım link izle bence

• saygı duyarım ama takıldığım nokta "politik görüşleri" ifadesi... terör yanlısı söylem politik görüş mü?

• Ben onun politik görüşlerini dinlemiyorum müziğini dinliyorum.Aradaki fark budur.Bir insanı yargılarken önünüzdeki insanın geçmişini bilmiyorsanız misal benim ailemi veya geçmişimi lütfen kişisel yorumlar yapmayın.Sizin eve hiç şehit girdimi? Benimkine girdi.Onun için bana nefreti savunmayın.Ben bir sineği bile incitemiyorum ki o politik düşüncelerin arkasında durayım.Rapçılar her iki daikada bir kadınlara küfür ediyorlar ben yine bu şarkıları beğendiğim için dinliyorum.

Erkekler Ne Diyor 17

• büyük adam serdar ortac muge anlı senay düdek hurriyet gazetesinin photoshoplu resimleri

adam sadece kürtce sarkı söyleyecem dedi gitti.

simdi önüne gelen kürtce söylüyor ahmet kaya bedelini cok agır ödedi

1|0
    0|0
    • sadece kürtçe için değildir bak arkadaş dedi ya apoyu özledik demiş..

• milliyetcilik kavramını ben bilmem türkünde milliyetcisi kürtünde milliyetcisi hepsi aynı bok

ahmet kaya harbiden büyük adamdı sarkıları muazzam kendiside hos adamdı sohbet etmiştik universite yıllarında arkadaslarla vapurda karsılastık pamuk gibi adam derdi okuyun adam olun ben okumadım derdi sonra türkiyede söz sahibi olun derdi simdi okul bitti 3 kurusa talim ediyoruz . simdi türkiyeye getirmek istiyorlar esi izin vermedi

• hımm tabi yakından görmek ayrı bişi ..

• On numara sesi ve şarkıları mevcut olan über insan "Beni tarihle yargıla" diyen er kişisi olur kendisi şarkılarının bir çok bünyede yan etki yaptığı müşahade edilmiştir.

3|0
    0|0
    • şarkıları eve ama bu duruşu çok yadrganıyor.. rahmetli oldu ama hala muallak..

• ben artık o kadar tiksiniyorum ki insaları lak diye "o cu, bu cu " ilan eden durumlardan/insanlardan tiye alıyorum :) zira "kendileri necidir" diye merak ediyor ve kendilerine happy birthday to you şarkısını armağan ediyorum

• kesinlikle sevmem ne kendisini ne eserlerini.

1|0
    1|0
  • "Kürdüz ölene kadar kürdüz sonuna kadar vallah apoyu özledik" diye bağırdığı videoyu izledikten sonra benim için bitmiştir, sesini duymak bile rahatsızlık veriyor. Kürdüz demesi değil, bebek katili özlemi. Kim kimi seviyorsa kendine yakın görüyorsa onu özler.

0|0
    1|0
  • severdim ama su pkk konserleri apoya methiyeleri felan bende hepsini sildii cnkü aklıma gözü yaslı asker anaları geliyo

0|0
    1|0
  • kişiliği beni bağlamaz.ama sesini inkar edenin aklından şüphe ederim

3|0
    0|0
  • abdullah öcalan yakalanmış ve; eğer kendisine bir fırsat verilirse bundan sonra kürt ve türk halkının barışı için çalışacağını; söylemiş. ahmet kaya da sahnede o zamana kadar ve sonrasında hiçbir albümünde, beste ya da şarkı olarak yer almamış bir doğaçlama yaparak, nakaratlarında vallahi barışı özledik / vallahi apoyu özledik demiş.

0|0
    1|0
    • hımmm onu dememesi lazımmış ya apo özlenir mi? aponun dediği katilin ben suçsuzum demesi gibi bişi..

• sen gerçekten bunlara inanıyor musun sen şimdi timsah gmz yaşlarına da inanırsın marxsist senin yorumlarını çok beğeniyordum ama bu olmadı apo barış yapacakmış buda barışı özlemiş öylemi hahaha

• :) Ben aponun barış sözlerine inanmadığımı parantez içinde bildirdim aşağıdaki yorumunda. Sen konuş önyargıların konuşmasın.

• link apoyu özlemiş...

1|0
    1|0
  • şarkıalrını severim ama bazı şeylere kurban giti diye düşünüyorum

kardeşlikten söz ediyordu ama o da bu konularda yok oldu giti

0|0
    0|0
  • ahmet kaya destek çıkılacak kadar masum biri değil.düşünceleri bana tamamen zıt olsa bile ses ve yorumunu çok beğenirim.dinlerim.

0|0
    1|0
    • abinde sever mi?

• Mekanı zaten cennet olan dayınııza rahmetler diliyorum Allah'tan.. Evet kabul ediyorum ben de, keskin ve sert bir üsluba bürünüyorum bu tarz konularda, herkesin fikir beyan edişi farklıdır, siz bu acıyı yaşadığınız halde böyle sakinsiniz ben yaşamadığım halde ama içimde hissederek böyle sert ve umarsızım.. Bu konular ezelden beridir anlaşılamamış yine de anlaşılamayacak bu çok belli, o yüzden kişilerin fikir ve düşüncelerine saygım herzaman var biryere kadar, bana da aynı saygıyı isterim..

• Sizden de razı olsun..

• ahmet kaya çok sevdiğim hemşerim.

1|0
    1|1
  • Anne ile ilgili sarkilari fazladir.Annesini cok seviyordu sanirim.Bende Annemi severim.goruslerini sevmem.

0|0
    1|0
  • o adamı da dinleyenleri de pek hazzetmem... merak eden sebeplerini bulabilir araştırabilir..

1|0
    1|0
    • haz etme benden

• Ben ise dünyanın her yerinde ki ırkçılardan nefret ederim !

• ne güzel bir hiç bu ülkede hiç bir kavram doğru anlaşılmadı ki ırkçılığı bende sevmem ama bu vatana ihanet eden kim olursa hangi ırktan ne olursa olsun sevmem öz kardeşimde olsa sevmem ve bunun adıda ırkçılık değil vatanseverlik

• Müzikde 10 numara

Ama devamı malum

0|0
    1|0
  • ben severim. kayınbiraderinin sözlerini yazdığı şarkılar ayrıca güzel. fikirleri beni çok alakadar etmez. hele günümüzde açılım muhabbetlerine, oslo görüşmelerine bakınca adam haybeye gitti. hem bir tarafımdan da hemşerim o yüzden daha çok severim

0|0
    0|0
  • Bir şarkıcının ırkına bakmayacaksın yaptığı işlere bak

1|0
    0|0
  • araştır öğren bakalım kimmiş.şarkılarını hayatta dinlemem.dinleyeni de sevmem.

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Geçen gece oturuyorum, saat 1 suları...

Haberler var mı? diye geziyorum uykulu uykulu elimde kumanda TV kanallarını, bir baktım Haber Türk TV'de Ahmet KAYA belgeseli var. İlgimi çekti, gecenin köründe Ahmet Kaya neden yayınlanır? hani bu adam TV kanallarında ve gazetelerde YAVŞAK AHMET diye yerden yere vurulmuştu?

Sene 90'lar çoğunuz bilmez o görüntüleri.. Sanatçılar arasında ödül töreni mi ne vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ahmet KAYA'da oradaydı. Ahmet Kaya'nın Berlin'de bir üniversitenin konferans salonunda Türk gurbetçilerimiz için verdiği konserde arkasında APO diye yazılan o* çocuğu diye okunan o anasını siktiğimin evladının dev posteri vardı ( sözde ). Bu yüzden Ahmet KAYA'ya o ödül töreninde linç girişiminde bulundu. Peki onu kim kurtardı? Ahmet KAYA seven gariban garsonlar ve önüne gerilen sadece usta gazeteci Savaş AY..

Peki yıl oldu 2012, şimdi ne oldu da Ahmet KAYA TV programlarında sıkça rastlanmaya başladı. ? Ne oldu o sizin vatan aşkınıza hı? Ya da şöyle söyleyeyim, bodozlama daldığınız için pişmansınız değil mi yandaş medya? Gazetecilik, gördüğü anda bomba yaratır diyerek yazılan haber değildir. Gazeteci demek araştırmacıdır, gecesi gündüzü yoktur. Onun aşkı da çocuğu da yazdığı haberleri, ortaya çıkardığı doğru belgelerdir. Amma ve lakin gel gelelim ki tıpkı Oda TV'de olanlar gibi, hala günümüzde yargısız infaz devam etmekte. Bir gazeteci çıktı, yürekli oldu ve Ahmet KAYA hakkında tüm sözde kanıtlanmış belgelerin asıl yüzünü ortaya çıkardı. İşin gerçeği ne biliyor musunuz? Foto montaj.. :)

Ahmet KAYA'ya ' YAVŞAK, ŞEREFSİZ, VATAN HAİNİ SOYSUZ KÖPEK ' diyen gerek yandaş medya gerekse şimdilerin vergi kaçağı sanatçılar ne yaptılar biliyor musunuz? Yüzsüz yüzsüz gidip onca hatalarını hiçe sayıp rahmetlinin sevgili eşi Gülyen KAYA'dan helallik istediler. Serdar ORTAÇ denen gereksiz sanatçı o zamanlar şerefsiz ırkçı köpek dediği Ahmet KAYA'nın şimdi şarkılarını seslendirmek istediğini belirtiyor. Bayan KAYA o programda bir laf söyledi; ' Türkiye'de adaletin var olduğuna ASLA İNANMIYORUM ' kesinlikle haklı, kesinlikle.. Ahmet KAYA yıllar sonra paklandı, çünkü olması gerekende buydu. Şayet bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız Ahmet KAYA'nın gerçek yüzünü öğrenmiş oldunuz, lütfen artık ona VATAN HAİNİ OROSPU ÇOCUĞU demeyin de rahmetlinin bari kemikleri sızlamasın. Huzur içinde yat KAYA, biz senin ne çektiğini iyi biliyoruz..

Bu haberleri öğrendikten sonra şahsıma ait endişelerimde tamamen uçtu gitti, bir gün şu hakkımda atılan tutulan sözde gerçek ispatlar tersine dönecek ve adım soyadım özgür kalacak hiç şüphem yok. Şüphesiz ki Allah, doğrunun yanındadır.. Yine yazdım uzunca bir yazı, okuduysanız ne mutlu gençler, gerçekleri size sundum. Bir insana bir laf derken tekrar düşünün..

3|3
    2|1
    • helal be helal !

• evet hoşuma gidiyor şarkıları..

• +1 ağzına sağlık

• Ahmet kayayı da, şarkılarını da, yorumlarını da, görüşlerini de severim

ben bir adamı sevmiyorsam da şarkılarını da, yorumlarını da sevmem

böyle bir çelişkiye de girmem

çünkü bir insan nerede doğarsa, görüşleri ne olursa,ne yaşarsa o kadar şarkılarının içine işler görüşündeyim.

4|1
    2|0
  • Bu soruyu ciddi merakından sorduğunu düşünmüyorum hele de bu yaşta, onu seven biri olarak ve bu ülkede! Kendi kanaatim öyle de olmayabilir saygı duyarım lakin bu bence provokatif bir soru, ortalığı karıştırmak germek adına.. Tekrar söylüyorum bu benim şahsi fikrim..

3|1
    3|0
    • yoo hayır gerçekten öyle ortalık karıştırmak değil amacım bende ülkesini seven biri olarak bazı şeyleri okudum burada olduğu gibi heryerde ikiye bölünmüşlük var kimi iyi diyor kimi kötü ama apo yu özledik dediyse daha da dinlemem..

• sapla samanı karıştıran ben değilim.size ne kadar saygı duyduğumu sorunuzda uzunca yazmıştım.tabi bu düşüncenize karşı çıkmama engel değil ki zaten kısmen katıldığımı belirttim.ben ifade edişin bu kadar keskin olmasının zarar vereceğini anlatmaya çalıştım.bu arada 12 yıl önce dayımı terör illetine şehit verdiğimizi bilmenizi isterim.yazmayacaktım ama bilin istedim.acısı hep içimizde lanet ediyoruz ama hal böyleyken ön yargılı yada sabit fikirli değilim.Çünkü nefret ekince nefret biçiyoruz

• Allah razı olsun.

• keşke o gece o lanet salonda olup da ahmedime bedenimi siper etseydim...ona çatal bıçak fırlatan, kendisi gurbette sürgüne mahkumken yalan manşetler atarak kinlerini kusan herkes kalleştir...

HİÇBİRİNİN MEZARINDA OT BİTMESİN! BU DÜNYADAN MURAD ALMASINLAR...

sevmiyorum ama dinliyorum diyen kuş beyinliler biraz karakterli olun... insan sevmediği birşeyden haz alır mı? ben serdar ortaçı sevmiyorum dinlemeyi bırak onu her gördüğümde lanet ediyorum...

1|1
    5|0
  • Saygı duyduğum , çok sevdiğim ve değer verdiğim bir insan. Onun gibi biri birdaha gelmeyecek ne yazıkki.. Ahmet kayayı anlamadılar , sadece yargıladılar haksız yere suçsuz yere ! Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun

4|1
    2|1
    • Bunu senden duymak ilginç geldi cidden..

• Uzatmamak lazım zaten ;)

• link bu iki şarkıyı söyleyen yazan adam asla ve asla ülkesini sevmiyor pkk lı diye damga yiyemez ! haketmedi dinle ikisnide mutlaka

• Tek suçu "kürtçe şarkı söyleyeceğim."demesiydi.

2|0
    1|1
    • onda birşey yok canım lazca da söylüyorlar çerkezce de söylüyorlar..

• Bence çok alakalı, evet kürt diye değil kürt çok arkadaşım dostum var lakin savunduğu şey bir yeri aştıktan sonrasına asla saygım yok. Genel yargıyı değiştiremezsin nurum, boşver herkes seçimleri ve tercihleriyle ayrı birer birey. Herkes aynı olmak zorunda değil..

• ses olarak harika ama terörist diyende var vatansever diyende takılma boşver seviyorsan dinle şarkılarını bende çok severim

2|0
    0|0
  • ahmet kayayı topa tutanların link sinlemesini tavsiye ederim !

2|0
    2|0
    • türk halkını bana değil kürtlere düşman etmeye çalışıyorlar demiş aslında geriye bakınca doğru gerçekten de.. ya çok propaganda yapılıyor bu konu aynı türban meselesi gibi birileri türbanı yakıp gidip bişiler yapıyor sonra türbanlılar kötü deniliyor. doğru mu yanlış mı bakmak lazım. eğer bu adam gerçekten ülkesini seviyorsa türkiyeyi seviyorsa ve barış istediyse çok büyük haksızlık...

• Barış istedi kardeşlik istedi adamı damgaladılar . söylermisin ne çıkarı vardı bu işleri yaparken ? hiçbir çıkarı yoktu .. Hepimiz kürt türk alevi çerkez aynı topraklarda savaşmadık mı ? Türkiye için şehit vermedik mi ? halada şehir vermiyor muyuz ? Bu konuşmayı çok iyi dinle pkk nın amacı kürdistan kurmak ahmet kayanın tek istediği kürtçe konuşabilmek , kürtçe bir kanal ve kürtçe bir albüm . türkiyede trt kanalı altında kürtleinde barınması haklarını kullanması hepsi buydu

• sesi şarkıları harika ama bu apo ya şarkı yazmış biri o nedenle sevmem ama şarkılarını dinlerim

1|0
    2|0
    • hımm şarkıda yazmış demek neyse rahmetli olmuş zaten teşekkür ederim..

• saygı duymam zaten keskin konularda terbiyesizlik yapmadan savunurum fikrimi. bu konu epey muallak bende o yüzden sordum ama anladığım kadarıyla bir çok insan muallaktaymış zaten :)

• aynen sanatına laf edemem sesine ama yin e de bunlar bazı gerçekleri değiştirmiyor bu nedenle sevmem kendisini :)

• allah rehmet etsin. iyi bir sanatçıydı bence.

1|0
    1|0
  • müziğini severim ama siyasi yönden tamamen zıt olduğum biri.

1|0
    1|0
  • kişiliği ile ilgilenmem yorumdada bulunmuycam, bazı şarkılarını çok severek dinlerim..

0|0
    0|0
Yükleniyor...