Sanatçılar neden gündüz çalışmazlar?

Bir soru sormak istiyorum.

Günümüzde birşeyler üretmek çok kolay. Mozart en ünlü bestelerini mum ışığında besteledi Edison ampul'ü gaz lambası ışığında icat etti.

Soruyorum ; Bu insanlar neden gündüz çalışmadılar ?

Güncellemeler:
Güzel cevaplar ;)

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Gündüz farkında olmadan kulağımız ve beynimiz çok yoruluyor. Çok sessiz ve göremediğim bir uğultu var. Bunu her insan fark edebilir. Sabah veya gece kalktığınızda sessizliği resmen hisseder ve yaşarsın.

Gündüz fazla gürültü ve beynin yorulmasına neden olur. Beyin biz farkında olmadan bir çok sesi yorumlayama bakıyor. Beyin bu kadar aciz mi ? Hayır değil ama sağlıklı düşünmesine engeldir.

Epison ve Mozart , onlar açılarını daraltılar, buluşu gerçekleştirdiler. Her zaman geniş açıdan bakmak doğru değil. Bir şeylere odaklanmak ve onun en ince ayrıntısıyla hissetmek gerekiyor.Onlar bunu başardılar.

Sabah atmosferde ozon gazı daha yoğun oluyor. Ozon gazı beyin ve sinirlerin aktifliği için bir enerji kaynağıdır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben geceleri daha iyi konsantre oluyorum ve yaratıcılığım artıyor. Var mı gece çalışmak gibisi? :D

0|0
    0|0
  • çünkü gecenn sessizliği insana hzur ve uretkenlik etirr

0|0
    0|0
  • ilhamla olacak işlerin saati sorulmaz:P

0|0
    0|0
  • isviçreli bılım adamı pıtbull

0|0
    0|0
  • onlar da benim gibiymiş demek ki. kafamız gece daha çok çalışıyo bizim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Gecenin büyüsü ilham verir

0|0
    0|0
  • iki secenk var gün dündüz calışmalara devam ettiler ama iş gece sonuçlandı

yada bu adamların hayatlarını devam ettirmeleri için bir iş yapmaları gerekiyordu gündüz para karşılıgı calıştılar gece ise kendilerini bilime ilime verdiler

0|0
    0|0
    • Baska bir secenek daha var, soruyu soranin karizmatik ve espirili gozukmek adina internetten duydugu uydurulmus bu fikra/deyisi kopyala/yapistir yapmis olmasi.

• gözüm aynı soruyu internette bulursan bana haber ver mynet'de sormuştum bir defa onu biliyorum başka rastlama olasıllığın yok. İd ve pw verebilirim o üyeliğin :) benim sordugunu teyit etmen açısından. Güzel günler senin ile olsun.

• Maçlar neden gece zevkli olur, sinema, konser,...vs tüketmek gibi üretmekte gece daha kolay zevkli...

0|0
    0|0
  • Einstein Uzay-zamanın dokusu olduğu ve bu dokunun bükülebildiğini gece yolda yürürken bulmuş :) he he çok ilginç. En verimli anımızı uykuya veriyoruz desenize.

0|0
    0|0
    • Karanlıkta uyumak beynin melatonin hormonu salgılamasını sağlayarak kişiyi kanserden koruyor. Işıkta bu hormon salgılanmadığı için kanser hücreleri daha çabuk gel...işiyor. Melatonin'i tablet olarak da alabilirsiniz Melatonin hormonu saat 23.00 ile 05.00 arasında tam olarak salgılanıyor. Bu saatler arasında karanlıkta uyunduğunda hormon, hücreleri yeniliyor, bağışıklık sistemini düzenliyor. Vücudun biyolojik saatini koruyor, ritmini ayarlıyor. Üreme sistemini geliştiriyor. Mecburuz gibi uyumaya.

• bak buda ilginç. Sağlığımı yeni bir keşif için feda edebilirim.

• çalışma gündüz başlayıp gece devam etmiş olabilir, sonuçta bu adamlar normal değildi. Yoğun çalışmalarda bende tercih ederim sehir ve insan gürültüsünden uzak kendinle kaldığın anlar olabilir.

0|0
    0|0
  • Gündüzleri de çaba gösteriyorlardı.Bir kaç durum gece bulundu diye böyle saçma bir fikre kapılmak doğru değil.

0|0
    0|0
  • Ampulü Edison icat etmedi ki.

(bkz: Nikola Tesla)

1|0
    0|0
    • Sonucta en yaygın ve en tutulan proje edisonun projesi oldu. detaya inmek istemedim.

• Maddi sıkıntılar ve reklamlar sayesinde öyle lanse edildi. Peki konuyu dağıtmayayım bene daha fazla.

Gece insan çevreden daha iyi soyutlanıp kendisi ile başbaşa kalıyor ve yaptığı işe kendisini daha çok verip ince detayları daha iyi düşünebiliyor. Bundan olsagerek.

Nostradamus'ta ateşe bakıp kehanetlerini yazıyormuş. Gene gece yani...

Yükleniyor...