Sorum Kürtçe bilen arkadaşlara. Paylaştığım müziğin sözlerini anlaya biliyor musunuz?

Selam arkadaşlar, sorum yukardakı gibi, aşağıdakı Hind müziğinin sözlerini anlaya biliyor musunuz?
Genelde Farsca, Urduca, Hintce konuşan olduğunda anlıyor musunuz?

http://youtu.be/9egukeKyw_s

Cevaplarınız için teşekkürler.

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• İsgh ask demek soniye tatlim demek mesela kurtceye yakin kelimelerde iceriyo hatta bazi kelimeler uzun bir yolculuk yapmis ve kullanilabilirlikleri hala devam etmekte

0|0
    0|0
    • Evet.
      Zaten Kürtçe Hind Avropa dil Grup'u.
      Yani Fars, Urdu ve Hind
      Mesela zendegi yaşamak kelimesi Farsça'ya Hind dilinden geçmiş

Erkekler Ne Diyor 8

• Konuşmaları bile toplama bilgisayar gibi , bütün milletten toplamışlar. Türkün türkten başka dostu yoktur ve kürtçe diye bir dilde yoktur. bunlar kürdistan hayali kuran aptal insanların kendi aralarında havlamasıdır. Hayali kürdistan olanın mekanı kabristan olur ;) hadi eyv

2|0
    0|0
    • niye herkes kurtleri hor goruyor?
      naptilar size?

• Büyük konuşma.
      Türkiye'de binlerce ağır cinayetler işlenmiş. Hangisinin ailesi onlardan vaz geçmiş?
      Daha bir kaç ay önce Garsda bir erkek genc bir erkek çoçuğuna tecavüz edip öldürmedi mi? Okumadın mı? Bide elerini bağlamış sonra yalvarmasına bakmayarak yakmış. O katilin ailesi o katilden vaz geçti mi? Annesi nefret ettimi oğluna? Edemez.

• Annesi hala oğlunu savunuyorsa aynısını anasına ben yaparım :)

• Bazı kelimeler anlaşılır evet ama bunu dinleyemiyorum bunun için demiyorum. Çoğu şarkıda anladığım kelimeler oluyor

0|0
    0|0
  • Yok apla anlamıyorum. Ama yakın sanki kürtceye.

0|0
    0|0
  • neymiş tam adı youtubedan izleyim

0|0
    0|0
    • Yeh Ishq hai Gunah

• Yeh Zannimce yek demek. Ishq da eşq demek

• yapıyor yapıyor günah yapıyor
    günahı terk ediyor
    büyük muhabbetler ediyor

0|0
    0|0
  • Bu hint dili yalnız kürtçeye benziyor sadece :)

0|0
    0|0
    • Hint dili ve kültürü daha zengin

• Hint dil krubu içinde en zarif ve güzeli farscadır. Dari biraz kaba, kürtçe daha kabadır. Hintce de farsca kadar ince değil. Ama Hindistanın dil ve kültürü Asiya devletlerinin bir çoğunu etkilemiş ve kendine has Hint-Avrupa dil grupu oluşturmuştur ki, kürtçede bu dil grupundan bir parça. Yani bir ağacın kökü Hindistan, dallarından biri kürtce. Gerçi Hindistan sayısına göre, Çinden sonra dünyanın ikinci büyük deveti olmasına rağmen uzun süre englizlerin sömürgesine uğramış bir devlet, ama Mohandas Karamçand Gandhi gibi liderlerinin sayelerinde özgürlüğe kavuşmuşlar. Ve ne tuhaf ki, bu halk harekatı silahsız başlayan ve örgüt kurmayan zaferle sonuçlanan harekatlardan ilkidir

• Son yazdığınız harekat bizde asla olmayacak bir durumdur.

• yoooook

0|0
    0|0
  • bisey anlamadim :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Anlayamadım

0|0
    0|0
  • ask gunah falan diyor kiz galiba erkekte ask neden gunah olsun diyor..
    sonra zindegi hayat demek bir seyler sacmaliyor iste ama dilleri daha cok farscaya yakin

bu arada klip falan derken yediler birbirlerini

0|0
    0|0
    • Hahah :))
      Ama güzel oynaklı muzik :)
      Helal olsun bak sen çözdün:))

• Yorumun sonra geldi, ondan sorumu tekrarlamış gibi oldum, kusura bakma

• Çünki Kürtler bir şeyi en baştan yanlış yaptılar, kendilerini dünyaya medeniyet ve ilmi taraftan tanıtmadılar, siyasi yoldan tanıtmaya çalıştılar bu sefer de devletin politikasına zıd olduğundan savaşa baş vurdular.
      bir millet kendini zorla kabül ettirmez ancak medeniyet ve ilimle yapar bunu. Çünki bilgi güçdür

• Nerden anlasinlar adam gibi dilleri yok biseyler sacmalayip adini dil koymuslar

1|2
    0|1
    • Hind Avrupa dil grupuna ait.
      Fars, Urdu, Hint

• Ben kurtce için soyledim

• Kürtçeyi diyorum işte o dil grupuna ait. Sadece kaba dil. Farsca gibi zarif değil

Yükleniyor...