Kapat

İslamiyetin cehalet dini olduğunu düşünen cahiller var mı?

İslamiyetin cehalet dini olduğunu düşünen cahiller var mı?

Güncellemeler:
En iyi cevabı seçtim. Daha cevap verip de canımı sıkmayın. İşine gelmeyince hakaret edenler, konuyu başka yönlere çekenler de en iyi cevabı okusun da kendilerinden zeki insan görsün. Kendilerini de bir şey sanmasınlar, bu sitede öyle kimseyi küçümseme hakkı yok kimsenin. Bir siz zeki değilsiniz yani.
Kimse cevap vermesin. Cevap verene -
Saçma salak konuşanlar ve işine gelmeyince hakaret eden 200 gr beyne sahip olanlar engellenmiştir. Sonra başka yerde çıkıp da niye KS'de herkes birbirini engelliyor falan demeyin. Kimse sizin saçma sapan yorumlarınızı okumak zorunda değil, o yüzden engelleniyorsunuz.

0|0
1135

En İyi Kız Görüşü

• Var malesef. Daha bugün birini öyle olmadığına ikna etmek için uğraşıp durdum.

1|1
    0|1
    • Neler söyledin?

• ozan56 hiç zannetmiyorum. eminim sen bir yerde canımı sıkan bir şey yazmışsındır ve bence bu arkadaş kadar isabetli düşünemezsin. Bu arkadaş konuya odaklandı, diğer herkes benim ateist olup olmadığıma. sen de konuya odaklananlardan olsaydın farklı muamele görürdün benden emin ol.
      İbn-i Heysem optik alanında, metematik, geometri, astronomi alanında çalışmalar yapmış bir bilgindi. Sadece o değil zaten, daha çok islam alimi var. İnsanlar da daha çıkıp islam cehalet dini diyorlar ya sinir oluyorum.

• Hayır düşünmüyorlar, bilimsel çalışma olmasa Rumi takvim nasıl olacaktı? İnsan o küçücük ip ucundan yola çıkar da araştırır. Cahil olmamayı Kuran'ı okumak falan sanıyorlar.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 35

• İslam, hak dindir ve cehaleti kabul etmiyor. İnsanlarıda ilim öğrenmek/cehaletten kurtulmak size farzdır diye uyarıyor ama insanların bir taraflarına ağır geldiği için ilim öğrenmeyip kafasından uydurup söylüyor ya da kulaktan duyduğu birşeyi doğru diye kabul edip söylüyor. Bazı arkadaşlar islami alimler birleşti şöyle böyle 9 yaşındaki çocuk fetvasını verdi diyor :D güleyim mi? rap söyler gibi söveyim mi? bilemedim. Arkadaş sen onlara alim mi diyorsun? konuştuğun kelimenin ne anlama geldiğini bilmelisin, bana yıllardı diyorlar ki ''Osmanlıda kardeş katli vaciptir.'' çoğuda kabul ediyor, soruyorum fıkıhta böyle birşey var mı? yoooook!, siyerde böyle birşey var mı? yooooook. Kuranı kerimde var mı? yoooooook. Hadiste varmı? yooook, eeee ben nereden biliyorum bunun yanlış olduğunu? kuranı kerim biliyor muyum? evet hadis ilminde bilgim var mı? evet fıkıhta bilgim var mı? evet, siyer bilgim var mı? evet. eeeee peki nerede bunun cahilliği :D demekki neymiş? yanlışları görmek için doğruları bilmek gerekir. bazıları mezhep meselesinede karşı çıkıyor. bende diyorum ki kardeşim benim, canım kardeşim sen oku 1.000-1.500 küsur cilt kitabı, hepsini aklında tut. Hepsini uygula, sana uymaz isem namerdim. kitap okumuyoruz diye başımıza geliyor tüm bunlar. okumayı biliyoruz ama bugün kaç sayfa kitap okuduk? okumayız biz, sebep? yaaaa o kadar şeyi kim okuyacak :D elinide ayak gibi kullan kardeşim :D nede olsa öyle daha iyi olursun bak maymuna :D tasmanıda ver başkasının eline kim ne yaparsa yapsın :D
    Soru güzeldi tebrik ederim, ağır bir mizacım varsa özür dilerim, hakkınızı helal edin.
    Saygılar, Vesselam

0|0
    1|1
    • Ağır değil de cahil bir mizacın var dostum.

• Bir kere oraya maymun kelimesi yazman zaten gösteriyor cahilliğini. Ama burada konu cahilliğin cahilliğim falan değil. Sen benim ateist olduğumu düşünerek bu kadar şey yazmışsın cevaba. Boşa zahmet etmişsin.

• Çünkü konu benim ateist olup olmamam da değil. Konu açık. Bir cümle. Bir cümleden insanlar nasıl bu kadar yorum yapabiliyor anlamış değilim zaten :D

• İslamiyetin cehalet dini olduğunu düşünen yoktur da bunu cahilce kullanan ve buna inanan cahillerin olduğu bir islamiyet vardı dinimiz dinde inananlar çok cahil inandıkları dini bilmiyorlar çok komikler iki soru soruyorum öyle baka kalıyorlar ne dedı acaba dıye :) o yüzden dostum islamiyet çok güzel ve özel bir dindir iyi oku ve iyi anla hiç bir şekilde kötülük yok nokta kadar yok.. Sana kötülük yapana iylik yap sana gene kötülük yapsa sen gene iylik yap gene kötülük yapsa o zaman ya sana yeni bir şans vermek kalmıştır ya da ALLAHA havale etmek kalmıştır S. A. V. Hz Muhammed HZ. ALİnin en çok bu yönünü sevmiştir

0|0
    1|0
    • O iki soruyu sorsana

• senın sevıyene düşüpte hakaret etmem o kadar cahil değilim :)

• Ben mi hakaret etmişim :D Hak edene sadece.

• arada yazanlar oluyor gizliden.

0|0
    1|0
  • cehalet kişilik meselesidir... dinsel değildir... islamiyetin cehalet dini olduğunu iddia ediyorsa bir kişi bilin ki islamiyete dair zerrece bilgisi yoktur ki bu bir cehalet örneği bir davranıştır.. insanlara bakıp dini yorumlamaksa ayrı bir cehaletin ürünüdür...

1|0
    0|0
  • Gülhanedeki islam bilim ve teknoloji tarihi müzesini gördüm ve o dönemin şartları içinde yapılanlara hayret ettim. Ve bu gün devletimiz diyanet işlerine 2 milyondan fazla para döktü onlar saçma sapan fikirler ortaya attı. Organ bağışı caiz değildir dendi onlarca aile bağıştan vaz geçti ve onlarca kişi ümidni kaybetti, iranda 9 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilebilmesi için kanun çıkartılıyor, gazze için toplanılan islam alimleri konfransında islam alimiyim diye gidenler uyuyordu.

1|0
    0|0
    • Akıllı biri çıktı biri çıktı nihayet ne demek istediğimi anlayan.
      Bu sitede insanlar böyle soru sorunca (yani dinle ilgili soru) karşıdaki insan ateist mi müslüman mı ne acaba diyor kendi kendine ön yargılar oluşturuyor aptal aptal. Burada konunun benim ne olduğum değil de konunun özünün ne olduğu, ne demek olduğu. Bunun adam gibi anlayan da tek sensin sanırım şu anda.

• neyi ne kadar biliyorsun bilmiyorum ama
    karşına bir sağlam ateist çıksa sakız olursun haberin olsun
    islamiyetle ilgili çok şey bildiğini zannetmiyorum

1|1
    1|0
    • Diyelim ki ben ultra müslümanım D:D Sence bir ateist neler diyerek beni sakız eder. Hadi örnek bir diyalog oluşturalım.

• Bu da b12 eksikliğini gösteriyor evet :D :D

• İslamiyet Cehalet Dini değil

İnsanlar bizzat Kendileri Kuranı okuyup anlamak istemedikleri için cahil kalıyorlar

Başka insanların isteklerine göre bir kukla gibi hareket ettiriliyorlar

Dışarıdan bakılınca da İslamiyet Cehalet Dini olarak görünüyor

0|0
    1|0
  • olur mu canım uzay çağı mübarek :) islam dini mensubu ve cehalet içinde boğulmayan 1 tane ülke göster tamam diyeceğim :) o kadar cahiller ki birbirlerini öldürmekten başka bir şey yapamıyorlar

0|1
    2|0
  • Islamiyet cahil bir din olamazz imkansiz boyle birsey neden diyen olursa eger kur-an daki uyum ve matematik bugun bile hala cozulemiyor...
    Kur-an 'in sifresi dedikleri olay kisacasi boyle bir kitaba sahip din nasil cahil olabilir...
    Insandan cahil cikar... Din cahil olamaz din zaten insanlara birseyler ogretir...

0|0
    1|1
    • Bugün bile çözülemiyor değil. Öyle saçma şey yok :D

• ozan56 anlayışın için sağ ol :)

• Eyvallah sende saol..

• Bunu düşünenlerin sağlam kanıtları var :P

1|2
    0|0
    • Hayır inanmamak için kanıtları olabilir sadece. Cehalet dini olduğunu kimse kanıtlayamaz.

• Konuda bir tane bile adam gibi yorum yapan çıkmadı ya.

• Bu tartışmanın sonu yok boş ver :)

• Var tabii...

0|1
    1|0
  • Cahil senin gibi dinini bile bilmeyene, öğrenmeye tenezzül etmeyene denir. Kur'an'ı bile açıp okumaktan aciz müslümanlar, İslamiyetle ilgili neredeyse tüm kitapları okuyan non-teistlere kafa tutuyor. Bilgilen de gel. Cahil geldiniz, cahil gideceksiniz.

0|0
    1|0
  • Cehalet dini değil ama bu donemde bircok cahil kisi ben muslumanim diyip adi i kirletebiliyor bunu giren avrupalidadada bole bir yargi olusabiliyor

1|0
    0|0
  • Islam Cehalet Dini olmasaydi Dünyanin en cahil ve Egitimsiz ülkeleri Müslüman ülkeleri olmazdi. Bu gercegin üzeri sizin "Yok onlar Islami yanlis anliyor" ya da "Yok bu Yahudi oyunlari" gibi kivirmalarda Müslümanin Cehaletinin kaynagidir.

0|1
    1|0
  • #Müslümanız diye geçinen mahlukatlar yüzünden böyle tabirlere yüz tutulmuştur halbu ki onlar kadar bunu düşünenlerde mahluktur çünkü insanın yaptıklarıyla din bağdaştırılamaz

0|0
    1|0
  • düşünen değil, İslamı cehalet dini yapmaya çalışan cahiller var..

0|0
    1|0
  • İslam değil ama inananlarının çoğunun öyle olduğu kesin

1|1
    0|0
  • Birazdan toplaşırlar burada

0|1
    1|1
  • İslamı bilmeyen cahil sözüdür o.

1|0
    0|0
  • böyle düşünenlerin 90% 'ı kuran meal'i bile açıp okumayanlardan oluşuyor.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 10

• İslamiyet cahil değildir insanlar islamiyeti cahileştirir

0|0
    1|0
  • *** Genellikler o tarz düşünenler var, nedeni de şudur; yaşam koşullarına uymaz, özgürlüklerine uymaz, zinalarına uymaz açıkçası hiç birşeylerine uymaz bu yüzden cehalet dini olduğunu düşünürler. yazık bu şekilde yaşayan insanlara ne diyelim...

0|0
    1|0
  • Olmaz mı , haşa çöl dini , bedevi dini diyenleri bizzat bu sitede görmüştüm.

0|0
    1|0
    • hee yobaz dini cinselliğin hertürlüsünü yaşayan bokunu eliyle silen yemeği de eliyle yiyen insanlara geldi bu din farkındamısın?

• Bunlar kim ya cevaplayan? :) Sen yerçekimini bilir misin, inanır mısın? Onun gibi evrim teorisine de inanmak gibi bir lüksün yok, bilirsin. Bilmezsen de cahil olursun. Bir kere insanlar maymundan gelmemiştir. O yüzden orada maymun muhabbeti yapman çok saçma oldu. İnsanların ataları maymuna benziyordu sadece. O maymundan gelmiş lafını da hangi salak demişse en baştan çok yanlış yapmış. Öyle deyince insanlar da o zaman şimdiki maymunlar niye insana dönüşmüyor diye saçma salak bir soru soruyorlar.

• O zaman islamın oluştuğu topraklardaki insanların da kaşık kullanmadıklarını neye dayanarak iddia ediyorsun ki? Arkeolojik kazıları falan mı takip ediyorsun?

• Allahın hikmeti diye sorup sorusturmadan geçersen cahil olursun , bilimi de reddetmemek gerek toplumun cogu bunu yapıp geçtiği için gerideyiz

0|0
    1|0
  • islamın cehalet dini olduğunu düşünmüyorum ama müslümanlar fazla cahil ve yobaz. islamı yaymanın yolunun insanları zorlamak olduğunu sanıyor.

0|0
    1|0
    • Bence asıl bilge insan yaymaya çalışmaz.

• Asıl bilge insan yaymaz derken ne demek istedin anlayamadım.

• İnsanların düşüncelerini yaymaya çalışmalarını saçma buluyorum. Bir de bu cevabı veren arkadaş sanki dinin amacı misyonerlikmiş gibi düşünüyor gibi geldi bana. O yüzden dedim öyle.

• kişiye bağlı..

1|0
    0|0
  • Bakis acisi kimseyi yargılayamazsın cahil falan diyerek herkes kendine müslüman yani

1|0
    0|0
  • islam cahil değil. onu yanlış uygulayan birtakım yobazlar cahil

0|0
    2|0
  • canın sıkılmış tartışıcak insan arıyorsun galiba.

0|0
    1|1
  • işlerine gelmedikleri için

0|0
    1|1
Yükleniyor...