İslam ülkelerinde bilim alanında başarısızlığın sebebi nedir?

İslam ülkelerinde bilim alanında başarısızlığın sebebi nedir?

Güncellemeler:
Ben insanlar üzerinde cinsellik konusunda çok baskı kurulduğunu cinselliği rahat bir şekilde yaşayamadıklarından her zaman cinselliği düşündüklerinden dolayı olduğunu düşünüyorum, mesela japonyada kimsenin cinselliği kanunlarla hükme bağlanmamıştır ve dünyanın teknoloji alanında en ileri ülkelerinden biri belki de en öndeki

0|0
13|32

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• İslamiyet, gerici bir dindir. İnsanları hapseden, esaret yaşatan bir döngüdür. Yuvarlak halka gibi bir şey, cinsiyetlere misyonlar yüklenir. Kadın dediğin, ''evde oturur, bebeğine bakar ve yemek yapar'' mantığı vardır. Öteki yandan, erkeklerin ise ''işe gidip, eve para getirmesi'' gerekir gibi bir zihin kıstası içerisinden hareket eder. Tipik dindarlıktır, dine göre kurallar belirlenir. Yanlış yapanın, kafası kesilir. ''Evlilik öncesi seks yapmak ve ya gebe kalmak, suçtur'' tarzı bir duvarı mevcuttur. Günümüzde hükümetin de getirmek ve ülkeye oturtmak istediği ideoloji budur. Türkiye, böyle bir yer olduğu için; hiçbir zaman yıkılamayacak koca-koca ağlar örülmüştür. Atatürk'ün kurduğu bu cumhuriyeti yıkıp, kendi kafalarında ki pis fikirleri adım adım inşa etmek de, asıl amaçtır.

Sen daha uyu Türkiye, uyu. Ülke gidiyor, gitti bile.

1|1
    0|1
  • Junior Freudlar! Her şeyi cinselliğe bağlamasanız şaşarım zaten. İlim ilim ilmektir ilim kendini bilmektir der Yunus Emre. Kendini bileyen cahil kalır, hayvan gibi yaşar. Cehalet insanların inancını köreltir. Birçok Müslümanın sorunu da budur zaten. Kendi medeniyetine sahip çıkamayan, kültüründen özünden uzaklaşan toplumlar bilimden de uzaklaşır. Çünkü batıllara inanarak yaşamak onlar için kolay gelir. Problem budur. Kusur İslamda değil Müslümanlardadır. Şunu söylemekten yoruldum.

0|1
    0|0
    • Kime laf anlatıyoruz ki? Sizin gibilerde algılama problemi var. Başkalarına yobaz dersiniz de yobazlıkta nirvanaya ulaşmışsınız haberiniz yok.

• Tebrik ve teşekkür ederim. Çok güzel açıklamışsınız. Pek bir söz kalmamış.

• Ben teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

• cogu zengin ama avrupadaki ülkeler gibi cok calistiklari icin degil petrolden yani gökten para yagiyormus gibi.. bildigin gibi paran varsa herseyi paranla alirsin yani kisacasi para harcamakla meskulleri bilime kafa yormaya gelmiyorlar.. eskide böylemiydi eskiden yani orta cagda avrupa pislik icinde yasarkene orda hic bir gelisme yokkene dunyaca ünlü bilim adamlari antik zamanindan kalma eserleri inceleyip kendilerini gelistiriyorlardu.. tabi ozmn petrol yoktu emek karsisinda para ve itibar kazaniliyordu

0|0
    0|0
  • ya Allah deyip çekiliyorlar. Zira bizim toplumumuzda evliliği bile kadere bağlayan zihniyetler var :D Oturuyorlar evde sonra damdan koca inmesini bekliyorlar, kaderde varsa zaten gelirmiş falan fistan yani :D

0|0
    0|0
  • Tartışılır aslında. Savaşın içinde olmaları olabilir, ya da aile yapısı, toplumsal baskılar. O tür ülkeler genelde baskıcı rejimle yönetilir bilirsiniz. Bir de yobaz dediğimiz insanlar yüzünden. Ama yobaz derken dindarları kastetmiyorum dini kötü kullananları kastediyorum.

0|0
    0|0
  • basarızsızlıgın sebebı kafanın açık olmaması..

0|0
    0|0
    • Içnde beyin olmadıktan sonra başın açık olsa ne olur

• benım demek ıstedıgım o deıldıkı? çagdas olmaktan bahsettım.. ben türbanlı türbansız gıbı bıseyden bahsetmedım:D

• çünkü ne dinimizi yaşayabildik ne de dinsiz olabildik

0|1
    0|0
  • ''Hiç düşünmüyor musunuz?'' (Saffat / 155)
    Yeterince açıklayıcı oldu diye umuyorum.

1|0
    0|0
    • ne yazdığını yaz, arayamam şimdi

• Tembellik

0|0
    0|0
  • Geri dusunceli olmalari

0|0
    1|1
  • islamın kendisi kötü değildir. islamı yanlş yaşatan sahte din adamları kötüdür. atatürk boşa sallandrmadı onları

0|2
    0|1
  • Dar düşünce anlayışı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Herseyin basi ilim, ilimsizlik, bilgisizlik en kötü sey. ilmin Anahtari Hz. Ali'nin dedigi gibi "CAHİL İNSAN CENNETE KOMŞUM OLSA CEHENEMİ TERCİH EDERİM" ya da "Cahil bir dostum olacağına,
    Bin tane Alim düşmanım olsun." Hz. Ali.

Birde Kuran-i Kerimin hükümleri ya da Seriat kanunlari ile hükmedilmemesi, bunlar Allahin kanunu ama gel görki insanlar sanki Rabbimizin kanunlarini begenmeyip kendi kanunlarini (Fransadan, Isvicreden) alinti yaparak, yok modern, yok insan haklari felan diyerek, istedikleri gibi yapiyorlar.

Sen Allahin hükümlerini gözetmezsen, Allah'ta seni gözetmez. Sen nekadar Allaha yaklasmak icin bir adim atarsan Allah'ta sana on adim atar. Ecdadimiz Osmanli Imparatorlugu 600 sene neden hükmetti dersiniz, hersey Allahin yardimi ile, bakin bugün Filistinde, Gazze'de ve dünyanin bir cok yerinde müslümanlar katlediliyor simdi Osmanli olsaydi bunlarin böyle eziyet etme sansi olurmuydu? kesinlikle olmazdi. Biz elimiz kolumuz bagli seyrediyoruz yapilanlari. Allah herseyin en iyisini bilendir. RAMAZAN BAYRAMIZ MUBAREK OLSUN.

1|1
    0|1
    • Osmanli Dünyayi birak, kendi halkini bilem hüküm edemiyordu.
      Osmanli Allah dediginiz hayal ürününün kanunlarina dayaniyor diye gelisemedi ve o dedigin Fransizlar tarafindan parcalandi.

Ve dedigin 600 senenin son 200 senesini Ingilizlerin kicini yalayarak gecirdi.

Lütfen , Osmanliyi arastirin , cahil olmayin.

• Ben sana su kadarini söylim, bizim elimizde Kuran-i Kerim var delil olarak ve bu delil bize yeter, sizin neyiniz var? Dedigim gibi güzel kardesim Allah sana insaAllah hidayet kapisini acar ve sende hidayet bulursun.

• Sizin ellinize birsey yok. Kuran birseye Delil oluyorsa oda Islamin yanlis olmasina baska birseye degil.
      Ama eminim ki Kurani hic okumuyormusn bilem.

ya da sana Kurani Arapcada okumayi ögrettiler, kendin tabiki Arapca bilmiyorsun ve seni bilerek Türkce mealden uzak tuttular.

• Kapsamlı bir cevap vermeye çalışayım. İslam, dünyaya, toplumlara, insanlara büyük yenilikler ve gelişmeler getirmiştir. İlk emri "Oku"dur. Hz. Ali "İlim Çinde olsa bile gidip alın" demiştir.

İslam tarihi incelenirse Avrupa için Karanlık Çağ denilen orta çağın İslam ve Doğunun en parlak çağı olduğunu görebiliriz. Gerek tıp, gerek astronomi, gerek fizik, gerek matematik, gerekse coğrafya ve felsefede çok büyük gelişmeler yapılmış, dolayısıyla Müslümanlar ve Türkler en parlak devirlerini yaşamışlardır. Bu dönem 15-16. y. y. a kadar devam etmiştir.

Ancak daha sonra bir atalet, tembellik ve kadercilik hakim olmuştur. Bu süreçte Müslümanların bilimsel gelişmeleri Batı tarafından farkedilmiş, incelenmiş ve geliştirilmiştir. Gerek Balkanlar'dan Türklerin Avrupa ortalarına gitmesi, gerek Endülüs faktörüyle Avrupa Müslümanlardan aldıkları sayesinde rönesansı gerçekleştirmiştir.

Bundan sonra ise tarihin çarkı tersine dönmüş, Müslümanlar kendilerine güveni de kaybetmiş, şekilciliğe, hurafeye, kaderciliğe gömülmüşlerdir.

Kısaca durum budur...

0|0
    0|0
  • islam bilgini beyruni.. dünyanın kendi ekseni etrafında ve güneş etrafında döndüğünü 10uncu yüzyılda söylemiştir papa 5inci paul 15inci yüzyılda italyada dünya yuvarlak kendi ekseninde dönüyor diye galileoyu hapse attırmıştır.. dünyanın döndüğünü ancak beyruniden 800 yıl sonra kabul etmişlerdir.. neyse el harezminin sıfırı olmasa bugünki özenilen avrupanın sanayi devrimi olmazdı.. artur lefter arz yönlü ekonomiyi bugünün modern ekonominisinin teorisini 20inci yüzyılda söylerken ibni aldun 12yüzyılda yazmıştır daha birçok bilim adamı sayabilirim bugünün islam dünyasının geri kalma sebebide emperyalist politikalardır neyse yaz herkes istediğine inansın beni ilgilendirmez..

1|1
    0|0
  • Mükemmel olan Islamdir Müslü... sasadafaf saka saka.

Ben kisaca özetleyim.

Bilim : Evrim Teorisi insanlarin olsunu acikliyor.
    Müslüman : Hayir ! Cünkü Kuranda baska birsey yaziyor.

Bilim Din ile celisir cünkü Bilim gercekleri gösterir. Gercekleri 1400 sene önce yazilan ve o Cagin yanlis Bilgilerini iceren Kitapa göre yargilayan Müslümanlar tabiki gelisemezler.

Bir baska Nedenide Müslüman Otoritelerin Egitime karsi olmalari , nedeni ortada.
    Örnek.

Ismail Aga Ceemat Lider :
    "Cocuklarinizi okula göndermeyin orada Laik oluyorlar"

Cübbeli Ahmet Hoca :

Cocuklarinizi Üniversiteye göndermeyin, nerde bir Dinsiz var ordan cikiyor

ya da gecenler burada ÖDTÜyü kazanan bir Müslüman ögrencinin dedigini hatirlatmak istersem :
    "ÖDTÜye gitmek istemiyorum hepsi Dinsiz"

Islamin kendisi Bilim düsmanidir. Cünkü Bilim Allahin kellesini alir. Bu nedenle bir Recep Tayyip Erdogan Egitim Sistemine yerin dibinde tutarken her köseye bir Imam Hatip aciyor.

Bu nedenle Müslümanlar Bilimadami düsmani.

0|0
    0|0
    • @Housestark bak yine ayıp ediyorsun. Seninle hiç dini katmadan bilimsel olarak uzun uzadıya tartıştım. O sayfaları görenler her şeyi anlamıştır. Yaptığın tek şey bana ve hiç bahsetmememe rağmen inançlarıma küfür etmekti. Olmayanlardan bahsedip milleti kandıracağına. Olanlardan bahset benimle bilimsel olarak tartıştılar. 10 tane soru sordu 8ini cevaplayamadom. 2Inde kilitlendim de. Lütfen doğruları anlat. Evrim teorisini seninle dini hiç katmadan tartıştım. Kimsenin hakkını yeme!!!

• Müslümanlar bilim adamı düşmanı şeklinde zırvalayan şahıs.

• Anladım. Tartışmamızı bu sayfadaki cevabımızdan takip edebilirsin.

• Bende bazen her ne kadar saçma gelsede kendimi bununla avutuyorum arada sırada.. Allah biz müslümanlara sadece ibadet edelim Dünyamız da ki dünyavi işleri gayrimüslimlere uğraş kılmış bize onların çalışıp didindikleri teklonojileri aynı bir ağacın meyve vermesi misali bizlere nimet olarak kılmış diye düşünüyorum ancak gel gör ki.. doğru dürüst dinin gerekliliğini tartışır olduk bu arada Evlenme çağı o kadar yükseldi ki insanlar bilim ile uğraşacağım diye Mecburen demek kaçamaklık olsada mecburen kelimesini kullanacağım harama yakınlaşıyoruz belkide yaşam şartları yükseltilse. insanlar evli ikende okuya bilme imkanı olsa. insanlar hemen paraya tema göstermese dediğin cinsellik duvarını aşmış oluruz gibime geliyor ve insanlar bilime daha yakınlaşmış olurlar diye düşünüyorum devrik eksik cümle var ise şimdiden affola..

0|0
    0|0
  • Araştırmadan ön yargı ile nasıl bu kadar kör kalabiliyorsunuz. "BILGI SAHIBI OLMADAN, FIKIR SAHIBI OLMA" Örneklerle açıklayayım. Ibni haldun sosyolojinin kurucusudur. Istersen Mukaddime yi okuyabilirsin. Ibni heysem optik ilmini kurdu telekopa zemin hazırladı. Kitabun fi hayatul alem yazarıdır okuyup aydınlanabilirsin. Ibni rüşt felsefe hakkındaki kitapları çoğu avrupa dillerine çevrilmiştir. Ibni sina çağların en büyük tıpçılarındandır. geriye 270 eser bırakmıştır. Uluğ bey astronomi alanında dünyaca tanınan bir bilim adamodır. Mimar sinan geriye 84 eser bırakmış ve yaptığı mimarilerden hala feyz alınmaktadır. Piri reis bundan 400yıl önce bugünküne çok yakın bir haritayı çizebilmiştir. Ömer hayyam cebir deki binom formülünü bulmuştur. Fatih sultan mehmet havan topunu bularak çağ açmıştır. Farabi sesin fiziki izahını yapmıştır. Akşemseddin mikrobu bulmuştur. Hazerfan ahmet çelebi ilk uçuş. Ebu kamil şuca avrupaya matematiği öğretti. Ali kuşçu eliptiliğin eğimi. Daha varda yeterli.

1|1
    0|0
    • günümüzden bahsediyoruz

• Evet gercekten güldüler. "Yok bunlar , Yahudi/Mason/illuminati oyunlari" diye.
      Evrim gibi bir Bilimsel gercegi, anlamini bilmedigin icin böyle sacmaliklar ile inkar etmeni.

Sen isine yarayana bakiyorsun ;)

• Yahudi mi? Dostum gerçekten üstüne yok. Sen beni gülfürdün. Sen de gül:)))

• kardeşim herhseyi cinselliğe bağlamayın batının ilmi alsalardı olmazdı ama onlar hiçbişeyini almadılar yapamdılarda ama su anda petrol zenigini ülkeler paralarıyla yaptırıyor bunlar

0|0
    0|0
  • Sen neyin kafasındasın. Bu gün tıp alanından tut matematiğe, felsefe ve fiziğe kadar bir çok teori ve kavram İslam alimleri tarafından keşfedilmiştir.

Her zaman örnek gösteririm; Logaritmanın 3. Selim döneminde yaşamış Matematik ve Mantık alanında ün yapmış Gelenbevi İsmail'e ait olmasına rağmen Fransızların sahiplenmiş olmasıdır. Batı sadece toprak değil aynı zamanda fikir hırsızıdırda.

0|0
    0|0
  • İşten anlamayan yalakaların iş sahibi olması.

0|0
    0|0
  • sorgulamaktan ve dinini yaşamaktan uzak bir hale dönüştük , her rekatta okunan fatihanın anlamını bile bilen az kişi çıkar bu dine bağlılık değil , aksine japonya değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır , orta çağ bilim insanlarının tamamen islam medeniyetinden çıkması tesadüf değildir

0|0
    0|0
  • gavurlar çok ya birlik olupmüslümanlara izin vermiyolar bizimkilerde köprüyü geçinceye kadar ayıya dayı diyolar hesap bu bence

0|0
    0|1
  • #İslam ülkelerinin çoğunda petrol çıkmakta ve bu öküzlerin dötü kalkmakta her şeyi parayla alabileceklerini düşünürler fakir İslam ülkelerinin durumu belli zaten hep sömürülen olmuşlar önce bağımsızlık kazanmaları gerek

0|0
    0|0
  • Ekonominin kötü olduğu ülkelerde yaşıyoruz, insanlar evinemi baksın bunlarlamı uğraşsın, avrupada her insana imkan veriliyor, çok gelişmesinin sebebide her insan istediği mesleği kolayca yapabilmekte..

0|0
    0|0
  • dini her şeyin üstünde tutmaları

0|0
    0|0
  • Tamamen petrole bağlı yaşamaları yer altından fışkırdıkça hazırca herşeyi satın almalarına bağlıyorum.

0|0
    0|0
  • 16 yaşındaki kız sevgilimle yattık hamilemiyim diye mesaj atıyor burada. hangi baskıdan söz ediyosun sen ?
    ama yok sokakta herkesin gözü önünde çiftleşelim o derece bir özgürlük olsun diyosan o başka

0|0
    0|0
  • Müminler kafir sıfatlarını, kafirler mümin sıfatlarını taşıdığı için. Faiz, haram, adam kayırma, kolaya alma, tembellik... Çalışkanlık, dürüstlük, planlı çalışma, ülke menfaati...

0|0
    0|1
  • Bilim haric hersey ustun zaten

0|0
    0|0
  • Siyonistler Saolsun, Arzı Mevud Alınınca Neden Geri Kaldığını Anlarsınız.

0|0
    0|0
  • Hurafeler ve batıl inançlar

0|1
    0|0
  • Onlar parayı verip istediğini alıyor diğerleri çalışıyor

0|0
    0|0
  • ahir zaman
    diyorum ben^^

0|0
    0|0
  • çünkü Allahın emrine uymuyorlar Müminlere emredin okuyun araştırın ilim bilim öğrenin ya şimdikiler?

0|0
    0|1
  • Kesinlikle dinin yanlış yorumlanmasindan kaynaklanio ! Bundan eminim bunun başka aciklamasi yoktur

0|0
    0|0
  • Avrupa'da çok okunan bir kişi İbni Sina ve Müslüman

0|0
    0|0
  • Din.

0|0
    0|0
  • İYİ BAYRAMLARR

0|0
    0|0
  • hocam tek bilimde değil hiçbirşey yeterince gelişmiyor

0|0
    0|0
  • sömürge olmaları

0|0
    0|0
  • Çünkü bilim adına pek bişey yok olan her olay yaradanın hikmeti onun işine karışılmaz o istemiste olmuştur boyle düşünürsen arpa boyu yol alamazsın avrupa da bilimsel gelişmeler dindeki reformla hız kazanmıştır skolastik düşüncenin önemini kaybetmesi doğrudan etkilemiştir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2
Yükleniyor...